خانه / دسته‌بندی نشده / ترک امر به معروف و همچنين نهی از منکر موجب هلاک اجتماع است

ترک امر به معروف و همچنين نهی از منکر موجب هلاک اجتماع است

ترک امر به معروف و همچنين نهی از منکر موجب هلاک اجتماع است

|ترک امر به معروف و همچنين نهی از منکر موجب هلاک اجتماع است از اس پی سیتی|

حوزه/ کارشناس دینی اهل سنت ترک این واجب را موجب هلاک جامعه دانست و همچنين گفت: فریضه امر به معروف و همچنين نهی از منکر تا جایی در دین اسلام مهم و همچنين حیاتی است که امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين یارانش برای زنده نگه داشتن این سنت رسول خداوند تبارک و تعالي (ص) جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

– حوزه/ کارشناس دینی اهل سنت ترک این واجب را موجب هلاک جامعه دانست و همچنين گفت: فریضه امر به معروف و همچنين نهی از منکر تا جایی در دین اسلام مهم و همچنين حیاتی است که امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين یارانش برای زنده نگه داشتن این سنت رسول خداوند تبارک و تعالي (ص) جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

ماموستا شیرزاد ایزدی در گفت وگو با روزنامه نويس و خبرنگار خبرگزاری حوزه در استان کردستان، با تسلیت ایام عزاداری حسینی، اظهار داشت: یکی از واجبات که از ابتدای ظهور اسلام بر همه واجب شده است، فریضه امر به معروف و همچنين نهی از منکر در جامعه مسلمین می باشد.

این کارشناس دینی اهل سنت با اشاره به اینکه تکلیف و همچنين فریضه امر به معروف و همچنين نهی از منکر همه را شامل می مي شود، گفت: این فریضه الهی که جنبه اجتماعی نیز دارد، تکلیفی نیست که خداوند و همچنين اسلام برای عده ای خاص و همچنين یا ویژه تعیین کرده باشد، بلکه همه در اجرای این دستور اکید دین مامور و همچنين مکلف هستیم.

ماموستا ایزدی در ادامه با تاکید بر اینکه اصلاح اجتماع و همچنين فرهنگ با امر به معروف و همچنين نهی از منکر امکان پذیر خواهد بود، اظهار کرد: امر به معروف و همچنين نهی از منکر به عنوان مانع و همچنين بازدارنده بسیاری از ناهنجاری ها در اجتماع می باشد، لذا باید گفت که این فریضه در همه ادیان الهی مورد تاکید است و همچنين در اصل در تمام دین ها وجود دارد و همچنين تفاوت های اندک آن هم به فرعیات مرتبط می مي شود.

وی نیاز امروز جامعه را به فریضه امر به معروف و همچنين نهی از منکر بیش از هر زمان دیگری عنوان کرد و همچنين افزود: امروز جامعه اسلامی و همچنين نظام اسلامی به علت وارد شدن برخی از بدرفتاری های مدنی و همچنين دینی به شدت نیازمند احیای امر به معروف و همچنين نهی از منکر است.

این کارشناس علوم دینی اهل سنت بیان داشت: در صورتي که می بینیم که جامعه و همچنين اشخاص آن هم در مسیری غیر از آن هم که اسلام مشخص نموده، در حال حرکت خواهند بود، همه اینها نشات گرفته از این آن هم است که ادای فریضه امر به معروف و همچنين نهی از منکر در جامعه کم رنگ شده است.

وی، ترک این واجب را موجب هلاک جامعه دانست و همچنين گفت: فریضه امر به معروف و همچنين نهی از منکر تا جایی در دین اسلام مهم و همچنين حیاتی است که امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين یارانش برای زنده نگه داشتن این سنت رسول خداوند تبارک و تعالي (ص) جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

ماموستا شیرزادی در ادامه سخنان خود افزود: امروز بسیاری از شبکه های ماهواره ای و همچنين رسانه ای معاند به صورت مستقیم و همچنين غیرمستقیم به دنبال به حاشیه بردن امر به معروف و همچنين نهی از منکر خواهند بود و همچنين اولین قدم خود در از بین بردن اسلام را تضعیف کردن باورهای شهروندان و مردم شهر دینی و همچنين اعتقادی می دانند.

این کارشناس علوم دینی اهل سنت گفت: البته کسانی که خود به نوعی آمران به معروف و همچنين نهی از منکر خواهند بود، باید نخست خویش را اصلاح کنند و همچنين سپس به ادای این تکلیف الهی بپردازند در غیر این صورت عمل آنان نه تنها بیهوده است، بلکه در محضر خداوند، گناه بزرگی محسوب می مي شود.

کلید واژه ها: امر به معروف و همچنين نهی از منکر – امر به معروف – معروف – اسلام – جامعه – کارشناس – اهل سنت – امام و پيشوا حسین – شبکه های ماهواره ای – امروز – شبکه های ماهواره – خبرگزاری حوزه – شیرزاد – امام و پيشوا – اسلامی – زنده – جامعه اسلامی – نظام اسلامی – ایزدی – خبرگزاری – عزاداری – روزنامه نويس و خبرنگار – اجتماعی – ماهواره – تفاوت – ادیان – استان – اصلاح – رسانه – تسلیت

منبع

ترک امر به معروف و همچنين نهی از منکر موجب هلاک اجتماع است در تاریخ ۲۱ September 2018 | 3:07 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کشف چاه شراب در خرم آباد (فیلم)

کشف چاه شراب در خرم آباد (فیلم) |کشف چاه شراب در خرم آباد (فیلم) از …