خانه / دسته‌بندی نشده / حمله شیمیایی ماهواره های فارسی زبان به ایران

حمله شیمیایی ماهواره های فارسی زبان به ایران

حمله شیمیایی ماهواره های فارسی زبان به ایران

|حمله شیمیایی ماهواره های فارسی زبان به ایران از اس پی سیتی|

بررسی فعالیت های ۴ بازوی اصلی رسانه های ضدانقلاب در فضای مجازی که مثل سلاح شیمیایی در جنگ نطامی عمل می کنند، شامل اطلاعات قابل توجهی است؛ – اطلاعاتی که فلسفه وجودی آن هم ها را بیشتر آشکار می کند حمزه ناجیان: شهروندان و مردم شهر ایران در طول تاریخ نشان داده اند که بحران های شدید و همچنين پیچ های تاریخی خطرناکی را با اتحاد، همدلی و همچنين ازخودگذشتگی پشت سرگذاشته اند و همچنين قبل از اینکه تصاویر کمک شهروندان و مردم شهر کره جنوبی به دولتشان برای آن هم ها جدید باشد، یادآور کمک شهروندان و مردم شهر ایران به جبهه های جنگ است.

ولي بايد توجه داشت این سال شمسي ها اوضاع کمی تغییر پیدا کرده است؛ رشد لجام گسیخته شبکه های اجتماعی و همچنين افزایش شبکه های ماهواره ای بخصوص کانال های فارسی زبان این اتحاد را نشانه گرفته و همچنين فرصت را به مخالفان شهروندان و مردم شهر ایران داده تا آرامش آنها را تهدید کنند.

مقام معظم رهبری در مراسم اقتدار عاشوراییان که هفته قبل در ورزشگاه آزادی برگزار شد به نقش رسانه های امروزی هم اشاره ای کردند: .

فعلاً دشمن از ابزار رسانه بهره بري و استفاده می کند برای اثرگذاری بر انظار و افکار عمومی.

توجّه کنید! ابزار رسانه، ابزار مهم و همچنين در صورتي که دستِ دشمن باشد، ابزار خطرناکی است.

ابزار رسانه را تشبیه می کنند به سلاح های شیمیایی در جنگ نظامی؛ سلاح شیمیایی را وقتی می زنند، سلاح شیمیایی تانک و همچنين تجهیزات را از بین نمی برد؛ تجهیزات می ماند و همچنين انسان ها از بین می روند و همچنين از اقتدار و قدرتِ بهره بري و استفاده ی از ابزار می افتند؛ سلاح شیمیایی در جنگ نظامی این جوری است؛ ابزارِ رسانه هم این جور است.

امروز از تلویزیون، از رادیو، از اینترنت، از شبکه های اجتماعی، از انواع و همچنين اقسام وسایل فضای مجازی، علیه انظار و افکار عمومی ما بهره بري و استفاده می مي شود.

* نقش رسانه های فارسی زبان در بزنگاه ها واقعیت این است که شبکه های ماهواره ای فارسی زبان در بزنگاه های سیاسی، اقتصادی و همچنين اجتماعی کشور، هویت و همچنين البته رسالت اصلی خودشان را نشان می دهند.

این رسانه ها با پمپاژ خبرهاي جديد منفی و همچنين ناامید کننده، مانور دادن روی تهدیدات جمهوری اسلامی، بولد(بزرگنمایی)کردن کوچکترین اعتراض صنفی، تریبون دادن به دشمنان شهروندان و مردم شهر ایران شامل صهیونیست ها و همچنين تجزیه طلبان، شبهه پراکنی و همچنين مخلوط کردن شایعه و همچنين واقعیت، نقش خود را برای صاحبان شان ایفا کردند.

برای اثبات این ادعا خبرهاي جديد و همچنين مباحث و مطالب ۱۰ روز ابتدایی پاییز (۱۰-۱ مهرماه) چهار رسانه اصلی فارسی زبان من وتو ، بی بی سی فارسی ، آمدنیوز و همچنين صدای آمریکا را که در کانال تلگرامی آن هم ها منتشر شده بررسی کردیم که حاوی اطلاعات قابل تاملی است.

این جداول و همچنين نمودارها در ۴ قسمت و بخش شامل: کل خبرهاي جديد و همچنين مباحث و مطالب منتشر شده، خبرهاي جديد مرتبط با کشور ایران، خبرهاي جديد با جهت گیری منفی و همچنين اصلاحاً ناامید کننده و همچنين خبرهاي جديد بدون جهت گیری تهیه شده است.

من وتو (Manoto TV) شبکه من و همچنين تو در سال شمسي ۲۰۱۰ با هدف ایجاد سرگرمی برای مخاطب فارسی زبان فعالیتش را آغاز کرد.

در ابتدا با پخش سریال های خوش رنگ ولعاب و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب هایی مانند بفرمایید شام توانسته بود مخاطبانی برای خود دست و همچنين پا کند.

ولي بايد توجه داشت بعدها با پخش اتاق خبر و همچنين یا تونل زمان کم کم رویکرد اصلی خود را نشان داد و همچنين در بزنگاه های سیاسی و همچنين اقتصادی کشور ماموریت تعریف شده خود را بروز داد.

نمونه آخر تحرکات این شبکه هم زمانی بود که کارشناس این شبکه در زمان شرایط نامساعد اقتصادی ایران ورژن و نسخه نابودکننده احتکار را پیچید.

پخش فیلمی فیلم کوتهی از فیلمبردای یک اثر سینمایی تحت عنوان اعتراضات شهروندان و مردم شهر تهران یا شایعه سقوط شهرستان ایذه و همچنين وارد شدن نیروهای سپاه از راه دریا (درحالی که ایذه اصلا راهی به دریا ندارد) شامل گاف های این شبکه به شمار می آید.

منبع مالی این رسانه یکی از ابهامات جدی است به طوری که بعد از حضور علی علیزاده در این شبکه و همچنين افشاگری علیه آن هم ها کمپین #مطالبه_شفافیت_مالی_منوتو در فضای مجازی به راه افتاد.

بررسی های جدول زیر تعداد مباحث و مطالب منتشر شده من وتو در ۱۰ روز ابتدایی مهرماه را نشان می دهد.

همانطور که مشخص است از مجموع ۲۲۰ مطلب منتشر شده توسط من وتو در این بازه زمانی ۱۹۹ تای آن هم مرتبط به ایران بوده که از این تعداد ۱۴۷ مطلب یعنی حدود ۷۵% با رویکرد آشکار منفی تنظیم شده است.

* بی بی سی فارسی (BBC Persian) کمپانی بی بی سی(BBC) که در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ هم عامل هماهنگی جهت سقوط حکومت قانونی ایران بود، شبکه فارسی زبانش را در سال شمسي ۱۳۸۷، درست یک سال شمسي پیش از فتنه ۸۸ راه اندازی کرد.

این شبکه با بودجه اختصاصی وزارت خارجه انگلیس تاسیس شد؛ “نایجل چپمن” مدیر عامل این شبکه در زمان راه اندازی بی بی سی فارسی، به صراحت گفت: ارائه ندادن سرويس ها و خدمات تلویزیونی برای مخاطبان فارسی زبان، نظیر بسته بودن دست ما در جنگ برای انظار و افکار عمومی می باشد.

بی بی سی فارسی نقشش را در فتنه ۸۸ با سیاه نمایی، دروغ پردازی، شایعه سازی و همچنين شهیدسازی ایفا کرد.

در کارنامه سیاه آن هم ها حمایت از تروریست ها (شامل عبدالمالک ریگی)، تجزیه طلبان، داعشیان و همچنين.

به وفور یافت می مي شود.

حمایت همه جانبه از اغتشاشات و همچنين ناآرامی های ایران شامل مهمترین ماموریت آن هم در بزنگاه های کشور است.

البته بی بی سی فارسی نسبت به دیگر رسانه های ضدانقلاب به مراتب حرفه ای تر عمل می کند، این مورد را از جدول و همچنين نمودار زیر هم می قدرت فهمید.

در کانال تلگرامی بی بی سی فارسی از مجموع ۴۰۴ خبری که در اولین دهه پاییز منتشر شده، تنها ۲۶۶ خبر مرتبط به داخل ایران بوده است.

از این تعداد هم ۱۵۳ مورد آن هم با رویکرد آشکار خبرهاي جديد منفی و همچنين ناامید کننده بوده است که ۵۷% کل خبرهاي جديد ایرانی این شبکه را تشکیل می دهد.

* آمدنیوز جدیدترین و همچنين غیرحرفه ای ترین رسانه ضدانقلاب که عمده فعالیت هایش به تلگرام محدود می مي شود، آمدنیوز است.

روزی نیست که این رسانه مطلبی منتشر کند و همچنين در آن هم دروغ و همچنين شایعه جدیدی وجود نداشته باشد.

بررسی مباحث و مطالب این کانال تلگرامی نشان می دهد که عمده فعالیت های آمدنیوز به خبرهاي جديد ایران اختصاص دارد.

از ۶۵۵ مطلب آمدنیوز در این زمان، ۶۲۸ مطلب مستقیم به ایران مرتبط بوده که از این تعداد ۵۵۱ خبر، کاملا منفی و همچنين ناامید کننده بوده که معادل ۸۸% کل خبرهاي جديد مرتبط به ایران است.

* صدای آمریکا(VOA) صدای آمریکا، همانطور که از اسمش هم مشخص است صدای حکومت آمریکا و همچنين مجری سیاست های این کشور است.

تمام برنامه جذاب و جالب و خوب های این شبکه حتی برنامه جذاب و جالب و خوب های فرهنگی و همچنين اجتماعی که منتشر می مي شود در راستای سیاست ایالات متحده است.

راه اندازی قسمت و بخش فارسی این شبکه هم برای اثرگذاری بیشتر بر افکارعمومی شهروندان و مردم شهر ایران شکل گرفته است.

همانطور که مشخص است صدای آمریکا علي رغم سایر رسانه های ضدانقلاب، صرفا حدود نیمی (۳۳۸) از اخبارش در بازه زمانی ۱۰ -۱ مهرماه به ایران ارتباط مستقیم دارد که البته عمده مباحث و مطالب مرتبط با ایرانش (۸۵)قسمت و بخش خبرهاي جديد منفی و همچنين ناامید کننده است.

البته به این اضلاع رسانه های ضدانقلاب، می قدرت ده ها شبکه و همچنين سایت فارسی زبان، صدها کانال تلگرامی و همچنين هزاران حساب توییتری دیگر را اضافه کرد، ابزاری که مانند سلاح شیمیایی علیه ایران عمل می کنند.

کلید واژه ها: سلاح شیمیایی – رسانه – شیمیایی – شبکه های ماهواره ای – شبکه های ماهواره – شبکه های اجتماعی – ایران – فارسی – خبرهاي جديد – اجتماعی – اطلاعات – ماهواره – سلاح – شهروندان و مردم شهر – زبان – فضای مجازی – شبکه – مقام معظم رهبری – ورزشگاه آزادی – بی بی سی فارسی – نشان – واقعیت – صدای آمریکا – امروز – اتحاد – نظامی – منتشر – مجازی – تاریخ – کره جنوبی

منبع

حمله شیمیایی ماهواره های فارسی زبان به ایران در تاریخ ۱۳ October 2018 | 12:10 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قطع برق یک مجتمع تجاری اعتراضاتی را در خیابان جمهوری به همراه داشت

قطع برق یک مجتمع تجاری اعتراضاتی را در خیابان جمهوری به همراه داشت |قطع برق …