خانه / دسته‌بندی نشده / با تبلیغات قدتان بلند نمی مي شود

با تبلیغات قدتان بلند نمی مي شود

با تبلیغات قدتان بلند نمی مي شود

|با تبلیغات قدتان بلند نمی مي شود از اس پی سیتی|

یک متخصص ارتوپدی: عفونت و همچنين جوش نخوردن استخوان ها از عوارض افزایش قد با روش جراحی است.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازسلامت نیوز به نقل از کسي که عضو شهر است ، شانزدهم مهرماه امسال بود که ایرج حریرچی، – سلامت نیوز: یک متخصص ارتوپدی: عفونت و همچنين جوش نخوردن استخوان ها از عوارض افزایش قد با روش جراحی است.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازسلامت نیوز به نقل از کسي که عضو شهر است ، شانزدهم مهرماه امسال بود که ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت، خبر خوبی به ایرانی ها به ویژه مردان داد.

او گفت که نتایج یک مطالعه بین المللی معتبر ، نشان داد که بیشترین رشد قد در ۱۰۰ سال شمسي قبل، مرتبط به مردان ایرانی بوده است.

این در حالی است که پیش از این بررسی ها نشان داده بود که ایرانی ها کوتاه قد شده اند و همچنين رشد قدی آنها در ۱۰ سال شمسي اخیر، متوقف شده است.

با این همه به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، میانگین قد ۳۰ ساله به بالاها در هر ۱۰ سال شمسي و همچنين در چند دهه قبل، یک و همچنين ۲۸ صدم سانتیمتر افزایش پیدا کرده است.

به گفته او، متوسط قد به عنوان شاخصی برای تغذیه و همچنين بهداشت است و همچنين با توجه به بهبود تغذیه و همچنين بهداشت، قد هم افزایش پیدا کرده است.

بر اساس اعلام حریرچی، در این سال شمسي ها رتبه قد مردان و همچنين زنان ایرانی در میان ۱۹۲ کشور به ترتیب ۱۸۱ و همچنين ۱۵۹ بوده که به روش متوسط قد مردان ایرانی در صد سال شمسي قبل، ۱۶,۵ سانتی متر و همچنين زنان ۱۱٫

۲ سانتی متر، افزایش پیدا کرده است.

با اینکه در ایران بررسی دقیقی بر روی میزان افزایش قد صورت نگرفته، ولي بايد توجه داشت به گفته مهندسين و متخصصين تغذیه، شرایط غذایی، تاثیر مستقیمی بر روی افزایش قد دارد و همچنين ما نمونه این تاثیر را در کشور ژاپن دیده ایم؛کشوری که با تمرکز بر تغذیه کودکانش توانسته بود آن هم را از سر بگذراند و همچنين میانگین قدی نسل جدید ش را ۱۲ سانتی متر افزایش دهد.

همه اینها درحالی است که براساس بررسی های انجام شده، شرایط تغذیه ای در ایران نه تنها روند رو به بهبود نداشته که بدتر هم شده است.

سه سال شمسي پیش بود که دست يار وقت وزیر بهداشت اعلام کرد ۷۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر کشور دچار فقر پروتیین خواهند بود، در کنار آن هم هم ۷۰ قسمت و بخش خانواده ها دچار کمبود آهن و همچنين ۸۰ قسمت و بخش دانش آموزان دچار کمبود کلسیم خواهند بود.

در همین شرایط، کافی است ایرانیان با شرایطی که دارند، خودشان را با مدل های هالیوودی که عکس زنان و همچنين مردانشان به وفور در فضای مجازی لایک و همچنين کامنت می خورد، مقایسه کنند؛ قطعا ناامید می شوند و همچنين حالا در این آشفته بازار تبلیغات، سودجویانی پیدا شده اند که از این احساس نارضایتی بهره بري و استفاده و همچنين برای محصولاتشان تبلیغ می کنند.

این محصولات چه چیزهایی است؟ در بین شبکه های ماهواره ای و همچنين در سال شمسي های اخیر با گسترش بهره بري و استفاده از فضاهای مجازی، مثل تلگرام و همچنين اینستاگرام، تبلیغات عجیبی به اسم افزایش قد دیده می مي شود.

تبلیغ ها برای داروهایی است که ادعا کرده اند با چند دوره مصرف و همچنين در کمتر از ۶ ماه منجر به افزایش قد می شوند، درحالی که اثرگذاری این داروها اثبات نشده است.

شبکه های ماهواره ای، شبکه های اجتماعی مجازی و همچنين برخی از عطاری ها محل فروش و همچنين تبلیغ این داروهاست؛ داروهایی که گفته می مي شود ترکیبات مولتی ویتامینی است و همچنين با رعایت الگوی درست غذایی نیازی به مصرف شان وجود ندارد.

همه اینها در شرایطی است که بعد از دوران بلوغ، تقریبا هیچ روش غیر جراحی برای افزایش قد وجود ندارد.

صفحه های رشد از سن مشخصی بسته می مي شود و همچنين فرد دیگر رشد قدی پیدا نمی کند.

البته در این میان نباید فراموش کرد که گاهی کوتاهی قد به دلیل کم کاری تیرویید است و همچنين در صورت تشخیص پزشک، با بهره بري و استفاده از هورمون تیرویید می قدرت مشکل را حل کرد.

ماجرا تنها به داروها محدود نمی مي شود.

ادعای افزایش قد با ورزش یا کفش های مغناطیسی و همچنين.

هم به وفور دیده می مي شود.

به گفته مهندسين و متخصصين تغذیه و همچنين مهندسين و متخصصين ورزشی، ورزش بعد از بسته شدن صفحه های رشد، تنها می تواند هماهنگی بدن را بالا ببرد.

به گفته مهندسين و متخصصين، معمولا رشد استخوان ها در دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده در ۱۷سالگی و همچنين در پسران جوان در ۱۸ سالگی قطع می مي شود، با این حال حتی در صورتي که صفحه های رشد استخوان باز و همچنين استخوان ها هنوز رشد داشته باشد، بهره بري و استفاده از دستگاه های افزایش قد هیچ تاثیری ندارد و همچنين این تبلیغات تنها جنبه تجارتی دارد.

جراحی نکنید در میان همه گزینه ها، تنها یک راه برای افزایش قد بعد از دوران بلوغ وجود دارد که آن هم جراحی است، با این حال مهندسين و متخصصين ارتوپدی چنین جراحی ای را صرفا برای بلندقد شدن توصیه نمی کنند.

یکی از آنها محمد رازی، رییس انجمن جراحان ارتوپدی است که به کسي که عضو شهر است می گوید: جراحی افزایش قد، یک جراحی غیر ضروری است، زيرا و به درستي که عوارض زیادی دارد، با این حال در موارد نادر که یک پا کوتاه تر از دیگری است، ممکن است این اتفاق بیفتد ولي بايد توجه داشت برای زیبایی توصیه نمی مي شود.

او تبلیغات افزایش قد را خیلی تأیید نمی کند و همچنين توضیح می دهد: نمی توانیم بگوییم که همه تبلیغات برای افزایش قد، کلاهبرداری است، ولي بايد توجه داشت می قدرت گفت که روش های غیر اصولی برای بلندقدکردن اشخاص است.

ما در ارتوپدی توصیه چنین جراحی هایی را نمی کنیم.

بیشتر مهندسين و متخصصين ارتوپدی با نظر رییس انجمن جراحان ارتوپدی موافقند.

چرا؟ روشنک مرادی، متخصص ارتوپدی و همچنين دبیر بیست و همچنين ششمین کنگره انجمن جراحان ایران، در پاسخ به این سوال، به کسي که عضو شهر است می گوید: عفونت و همچنين جوش نخوردن استخوان ها از عوارض افزایش قد با روش جراحی است، بنابراین باید پیش از انجام این جراحی، پیامدهای آن هم را هم در نظر گرفت.

به گفته این متخصص، تبلیغاتی که برای افزایش قد می مي شود بدون در نظر گرفتن مسائل کارشناسی است: واقعیت این است که پروسه افزایش قد، پروسه مشخصی است.

بدن صفحه های رشد دارد که افزایش قد در آن هم اتفاق می افتد و همچنين تا سن مشخصی هم فعالیت می کند.

نمی قدرت دقیق اعلام کرد در چه سنی این صفحه ها بسته می مي شود، چرا که بستگی به شرایط دارد.

با بسته شدن این صفحات دیگر امکان رشد وجود ندارد.

ولي بايد توجه داشت مرادی همه راه ها برای افزایش قد را رد نمی کند: گاهی با برخی داروها، می قدرت هورمون های رشد را تحریک کرد.

از روش های فیزیولوژیک مثل ورزش و همچنين تقویت بافت های عضلانی هم می مي شود بهره بري و استفاده کرد، ولي بايد توجه داشت درنهایت این روش ها می تواند باعث هماهنگی بیشتر قسمت و بخش بالایی و همچنين قسمت و بخش پایینی بدن مي شود و همچنين تاثیر زیادی در افزایش طولی ندارد.

او در مورد جراحی هایی که برای افزایش قد انجام می مي شود هم توضیح هایی می دهد: در جراحی می قدرت اقداماتی روی استخوان انجام داد تا قد فرد افزایش پیدا کند، ولي بايد توجه داشت مسأله این است که استخوان ها دیگر به آن هم مقدار و اندازه بلند نشده اند که هماهنگی ایجاد مي شود، به همین دلیل این جراحی توصیه نمی مي شود.

جراحی افزایش قد با وجود تبلیغات زیاد، متقاضیان زیادی ندارد، ولي بايد توجه داشت درنهایت در حوزه پزشکی تأیید شده است.

آیا می مي شود در بزرگسالی قد را افزایش داد؟ مهندسين و متخصصين می گویند که مهمترین عامل تعیین کننده قد اشخاص، ژنتیک است.

میانگین قد والدین به اضافه عدد ۵/۶ در پسران جوان و همچنين منهای عدد ۵/۶ در دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده، به عنوان قد مورد انتظار در نظر گرفته می مي شود.

درواقع تا زمانی که صفحات رشد استخوانی باز باشند- یعنی حدود ۵ سال شمسي بعد از بلوغ- می قدرت انتظار داشت که طول قد افزایش پیدا کند و همچنين بعد از آن هم دیگر با هیچ دارو یا غذایی نمی مي شود طول قد را افزایش داد.

در افزایش قد، نباید عوامل محیطی را فراموش کرد، این عوامل تا قبل از بسته شدن صفحه های رشد، می توانند در افزایش قد تأثیر داشته باشند.

نوع و همچنين میزان تغذیه، مهمترین عامل محیطی تاثیرگذار است.

چه بخوریم تا قدمان بلند مي شود؟ کلسیم عنصر اصلی در ترکیب استخوان است و همچنين بدون حضور مقدار مناسب آن هم در رژیم غذایی، رسیدن به بالاترین ظرفیت وراثت طول استخوانی میسر نیست.

لبنیات و همچنين کلم و همچنين مرکبات از منابع اصلی و همچنين توصیه شده این عنصر خواهند بود.

ولي بايد توجه داشت افزایش قد، تنها بر دوش کلسیم نیست، پروتیین هم از اجزای اصلی و همچنين مورد نیاز برای رشد است که باید در رژیم غذایی کودکان و همچنين جوانان و نوجوانان گنجانده مي شود.

گوشت و همچنين تخم مرغ منبع اصلی تأمین پروتیین حیوانی است.

البته نباید فراموش کرد که برای ترشح هورمون های موثر در رشد و همچنين ساخت بستر استخوانی و همچنين در کنار آن هم عضلات، بدن به ویتامین ها و همچنين عناصر دیگری مانند روی، منیزیم، آهن و همچنين فلوئور نیاز دارد که رعایت یک الگوی درست تغذیه ای، اساسی ترین عامل در رشد طولی استخوان هاست.

آن هم قدر که خواب خوب و همچنين مناسب بر رشد مناسب جسم و همچنين قد تاثیرگذار است، خواب نامنظم، شب بیداری و همچنين خوابیدن تا دیروقت با ایجاد اختلال در روند ترشح هورمون رشد می تواند مانع از رشد واقعی قد در جوانان و نوجوانان مي شود.

چرا قد بعضی ها کوتاه است؟ به روش کلی، رشد قد در سه مرحله انجام می مي شود، در دو سال شمسي نخست زندگی حدود ۲۵ سانتی متر و همچنين از ۲سالگی به بعد، هر سال شمسي به روش متوسط، کودکان ۶سانتی متر قد می کشند، ولي بايد توجه داشت در نزدیکی سنین بلوغ، سرعت رشد قد کمتر خواهد شد.

با شروع دوره بلوغ یک جهش رشد قد در دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده در حدود ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر و همچنين در پسران جوان به روش متوسط ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر ایجاد می مي شود و همچنين در صفحات رشد (صفحات غضروفی استخوان) امکان افزایش قد، بعد از آن هم وجود نخواهد داشت.

البته در صورتي که کودکی به هر دلیلی مثلا کمبود ترشح هورمون رشد دچار کوتاهی قد شده باشد، باید درمان در حوزه هورمون رشد را شروع کرد.

کوتاهی قد می تواند علت های زیادی داشته باشد، شایع ترین و همچنين مهمترین علت کوتاهی قد، معظلات و مسائل و مشکلات تغذیه ای است.

همچنين و علاوه بر این معظلات و مسائل و مشکلات، بعضی از بیماری ها مثل کم خونی و همچنين نارسایی کلیه یا کبد هم می تواند به کوتاهی قد منجر مي شود.

البته جذاب و جالب است بدانید حتی افرادی که دچار معظلات و مسائل و مشکلات روحی و همچنين روانی خواهند بود نیز ممکن است با این مسأله روبه رو شوند.

مسائل هورمونی مثل کم کاری تیرویید و همچنين کمبود هورمون رشد هم از دیگر مشکلاتی است که سبب کوتاهی قد اشخاص می مي شود و همچنين تنها و فقط این تيم از اشخاص می توانند از داروهای هورمونی بهره بري و استفاده کنند.

کوتاهی قد ناشی از معظلات و مسائل و مشکلات هورمونی را می قدرت به کمک درمان های هورمونی تا حد زیادی بهبود بخشید، ولي بايد توجه داشت زمانی که کوتاهی قد به علل دیگری ایجاد شده باشد، با مداخله های هورمونی کار خاصی نمی قدرت انجام داد.

قدِ بلند می خواهید؟ زیاد ورزش کنید گفته می مي شود با انجام حرکت های ورزشی هم می قدرت کمی به افزایش قد کمک کرد.

ورزش هایی مثل یوگا، بارفیکس و همچنين .

در کنار ورزش، خواب زیاد هم توصیه شده است.

ریتم مناسب خواب از عوامل تاثیرگذار بر رشد طولی استخوان هاست، چرا که خواب مناسب، باعث ترشح منظم هورمون رشد می مي شود.

بنابراین نباید فراموش کرد که خواب نامنظم و همچنين شب بیداری و همچنين خوابیدن تا دیروقت، در روند ترشح هورمون رشد تأثیر منفی می گذارد.

البته نباید تأثیر برخی بیماری ها را بر مختل شدن روند رشد قد اشخاص نادیده گرفت، برخی بیماری ها مانند نارسایی کلیه، اختلالات روده ای که جذب مواد غذایی را کاهش می دهد یا ابتلا به دیابت و همچنين کم کاری تیرویید در دوران کودکی، موجب اختلال در رشد قدی می مي شود که تشخیص و همچنين درمان این بیماری ها در حوزه مهندسين و متخصصين غدد درون ریز و همچنين متابولیسم قرار دارد و همچنين هیچ نوع خود درمانی در این موارد جایز نیست.

کلید واژه ها: افزایش – ایران – ایرانی – بهداشت – سلامت نیوز – تغذیه – مردان – مردان ایرانی – تبلیغات – شرایط – تبلیغ – شبکه های ماهواره ای – ایرانی ها – کشور – سلامت – شبکه های ماهواره – استخوان – زنان – نیوز – قسمت و بخش – نشان – وزیر بهداشت – زنان ایرانی – دانش آموزان – کمبود کلسیم – نقل از – جراحی – عفونت – عوارض – مجازی

منبع

با تبلیغات قدتان بلند نمی مي شود در تاریخ ۲۷ October 2018 | 3:07 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

IMAGE634485790882031250.jpg

با فیلم های پراشتباهی در جریان فیلم های خاص طرف هستیم/ فاصله بین اکران آنلاین و همچنين پخشِ شبکه های ماهواره ای تنها و فقط دو ساعت است

با فیلم های پراشتباهی در جریان فیلم های خاص طرف هستیم/ فاصله بین اکران آنلاین …