خانه / دسته‌بندی نشده / پیش بینی سقوط آزاد قیمت خودرو در بازار

پیش بینی سقوط آزاد قیمت خودرو در بازار

پیش بینی سقوط آزاد قیمت خودرو در بازار

|پیش بینی سقوط آزاد قیمت خودرو در بازار از اس پی سیتی|

اکنون قیمت خودروهای داخلی غیرواقعی است؛ در سه ماه قبل برخی خودروها رشد ۵۰ درصدی داشت و همچنين این سبب شد قیمت خودرو در بازار، ۵۰ تا ۶۰ قسمت و بخش گران تر از قیمت کارخانه باشد.

– بازار خودرو این روزها از تب و همچنين تاب افتاده و همچنين دیگر از هیجانات یکی دو ماه پیش خبری نیست.

به نظر می رسد التهابات بازار همراه با تثبیت نسبی نرخ ارز، اجرای طرح های پیش فروش و همچنين همچنین روند نزولی تقاضا تا حدودی کاهش یافته حال آنکه برخی از دست اندرکاران بازار معتقدند این وضعیت چندان دوامی نخواهد داشت.

همزمان با خروج یکجانبه ایالات متحده آمریکا از برجام و همچنين همچنین بازگشت تحریم های هسته ای ایران، بسیاری از بازار ها متحول شد.

در همین راستا نرخ ارز نیز تحت تاثیر تحریم ها روند صعودی به خود گرفت که همین مساله هزینه تولید را چند برابر کرد.

ولي بايد توجه داشت عرضه خودرو نیز متاثر از روند جاری، از سوی خودروسازان کند شد این در شرایطی است که در فضای مسموم اطلاعاتی که از سوی برخی سایت های فروش خودرو، کانال های پرمخاطب و همچنين شبکه های ماهواره ای شکل گرفته بود، سرمایه های سرگردان طبقه متوسط جامعه و همچنين همچنین سرمایه های کلان سوداگران به سوی خرید خودرو روانه شد.

به طوری که هر کسی به مقدار و اندازه توانش می خواست که از این بازار پرسود سهمی بردارد؛ به این ترتیب با ادامه روند جاری سوداگر از خریدار واقعی دیگر قابل شناسایی نبود و همچنين هر متقاضی واقعی نیز به دلیل احتکار خودرو توسط دلالان باید هزینه ای چند برابری پرداخت می کرد تا خودروی مورد نظر خود را تهیه کند.

هر چند نرخ ارز سرمایه های سرگردان را به بازارهای متنوع و گوناگون و مختلف هدایت می کرد ولي بايد توجه داشت خودرو با توجه به روند کند عرضه از سوی خودروسازان و همچنين همچنین تقاضای بالا، به نوعی بهشت دلالان شد.

ولي بايد توجه داشت در کنار سیل سرمایه های سرگردان به بازار خودرو، وارد شدن متقاضیانی که فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می کردند قیمت خودرو در آینده افزایش بیشتری پیدا مي کند نیز به التهابات بازار افزود.

در این شرایط ولي بايد توجه داشت خودروسازان نیز در خفا از تحولات بازار اظهار خشنودی می کردند چرا که افزایش قیمت در بازار، تجدیدنظر بر قیمت های جاری تولید کنندگان را الزامی می کرد.

در هر صورت آنچه به عنوان کم کاری خودروسازان و همچنين همچنین وارد شدن سرمایه های سرگردان به بازار خودرو خوانده می مي شود منجر به بروز التهابات شد حال آنکه دست اندرکاران بازار معتقدند که این روزها بازار خودرو دیگر مورد توجه دلالان نیست و همچنين از تب و همچنين تاب ماه های قبل به روش چشمگیری کاسته شده است.

در این زمینه حتی بررسی های میدانی بازار خودرو نشان داده که در سه هفته قبل قیمت برخی خودروهای خارجی تا ۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

این میزان، در خودروهای داخلی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان از ۵/ ۲ تا ۱۰ میلیون تومان در نوسان است.

ولي بايد توجه داشت آیا این روند ادامه دار خواهد بود؟ در این زمینه برخی از دست اندرکاران بازار و همچنين کارشناسان به دو واقعه پیش رو اشاره می کنند که ممکن است باز هم در روند قیمتی خودرو تاثیرگذار باشد.

اولین اتفاق می تواند تحریم های نفتی ایران باشد که قرار است ۱۳ آبان از سوی ایالات متحده آمریکا اعمال مي شود و همچنين دومین اتفاق نیز اعلام قیمت های جدید خودرو از سوی ستاد تنظیم بازار است که افزایش چشمگیری را به همراه خواهد داشت.

در همین حال رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و همچنين فروشندگان خودروی تهران با تاکید بر اینکه در بازار خودرو، دیگر افزایش نرخ نخواهیم داشت، گفت: قیمت ها به مقدار و اندازه کافی بالا رفته است و همچنين دیگر کشش ندارد؛ شهروندان و مردم شهر نیز اکنون منتظر ثبات قیمتند.

سعید موتمنی رییس اتحادیه نمایشگاه داران و همچنين فروشندگان خودروی تهران در واکنش به کاهش پلکانی قیمت خودرو در بازار گفت: اکنون قیمت خودروهای داخلی غیرواقعی است؛ در سه ماه قبل برخی خودروها رشد ۵۰ درصدی داشت و همچنين این سبب شد قیمت خودرو در بازار، ۵۰ تا ۶۰ قسمت و بخش گران تر از قیمت کارخانه باشد.

هر خودرو قیمت مشخصی دارد.

باید بپرسیم در این مدت کوتاه چه اتفاقی افتاد که خودروی ۲۰۶ تیپ۲ از ۳۸ میلیون به ۶۰ میلیون تومان رسید؛ یا قیمت خودروی ۶۰ میلیون تومانی به حدود ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است.

به گفته این مقام صنفی، قیمت های غیرواقعی، دیر یا زود باید به نرخ اصلی خودرو نزدیک می شد زیرا قیمت ها اشباع شده است و همچنين دیگر جایی برای افزایش قیمت وجود ندارد.

موتمنی با تاکید بر اینکه عوامل فراوانی در افزایش قیمت خودرو تاثیرگذار است، گفت: نوسان قیمت ارز در بازار یکی از دلایل افزایش قیمت ها بود.

هنگامی که قیمت دلار افزایش می یابد، عده ای به دلیل اینکه از قافله عقب نمانند سعی می کنند اندوخته شان را به کالا تبدیل کنند.

ممکن است کسی طلا بخرد و همچنين کسی هم ماشین.

موتمنی، افزود: در صورتي که نوسان ارز نداشته باشیم، قیمت ها بی شک کاهش می یابد.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران و همچنين فروشندگان خودروی تهران در مورد وضعیت بازار خودرو نیز توضیح داد: اکنون برای خودروهای وارداتی و همچنين داخلی، خرید و همچنين فروش چندانی انجام نمی مي شود.

یکی از دلایل آن هم این است که ۲ ماه پیش با افزایش ناگهانی قیمت ارز، عده زیادی خرید کردند و همچنين اکنون شهروندان و مردم شهر منتظر ثبات نرخ ها خواهند بود.

موتمنی افزود: ۲ هفته پیش که قیمت دلار تا ۱۲ هزار تومان رسید، فروشنده زیاد بود ولي بايد توجه داشت اکنون کسی فروشنده نیست، زيرا و به درستي که خودروها را به قیمت بالا خریده اند و همچنين فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می کنند دوباره افزایش قیمت خواهیم داشت.

وی همچنین به کاهش پلکانی قیمت خودروها در بازار اشاره و همچنين تصریح کرد: نرخ ها به مقدار و اندازه کافی بالا رفته است و همچنين باید نیاز بازار را تامین کنیم تا دلال بازی جمع مي شود.

موتمنی ادامه داد: در صورتي که نیاز به موقع تامین مي شود، پای دلال ها از بازار کوتاه می مي شود؛ عرضه هر کالایی در بازار کم مي شود، ارزشمند می مي شود و همچنين بازار سیاه پیدا می کند.

شهروندان و مردم شهر وقتی متوجه می شوند (یا احساس می کنند) که قرار است عرضه کالایی کم مي شود، به جای یکی، دو تا می خرند و همچنين این سبب می مي شود که آن هم کالا هر روز افزایش قیمت داشته باشد.

این مقام صنفی، افزود: در صورتي که عرضه به مقدار و اندازه کافی باشد و همچنين خودروسازان برنامه جذاب و جالب و خوب های شان برای تامین نیاز بازار را ادامه دهند، دیگر نباید شاهد این اختلاف قیمت باشیم و همچنين عده ای از این فرصت سوءاستفاده نخواهند کرد.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و همچنين فروشندگان خودروی تهران، در مورد فرآیند تاثیر سوداگران و همچنين محتکران بر بازار گفت: این اشخاص وقتی احساس می کنند قرار است قیمت کالایی افزایش یابد یا عرضه آن هم مدیریت مي شود، شروع به خرید کرده و همچنين فروش را محدود می کنند.

هنگامی که به قیمت دلخواه شان رسیدند، بازار را مدیریت می کنند و همچنين قیمت ها را افزایش می دهند.

کلید واژه ها: خودرو – بازار – بازار خودرو – خودروسازان – قیمت خودرو – قیمت – سرمایه – نرخ ارز – قیمت خودروهای داخلی – شبکه های ماهواره ای – شبکه های ماهواره – خودروهای داخلی – خودروهای خارجی – تولید کنندگان – افزایش – ایالات متحده – افزایش قیمت – هزینه – تحریم – تولید – شرایط – خرید خودرو – خرید – فروش – قسمت و بخش – اطلاعاتی – کاهش – ماهواره – کارخانه – هسته ای

منبع

پیش بینی سقوط آزاد قیمت خودرو در بازار در تاریخ ۳ November 2018 | 12:57 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

57701448.jpg

تمدید حبس دختر قرضاوی به اتهام تشویق یه تروریسم

تمدید حبس دختر قرضاوی به اتهام تشویق یه تروریسم |تمدید حبس دختر قرضاوی به اتهام …