خانه / دسته‌بندی نشده / ماهواره بلای جان خانواده های ایرانی است

ماهواره بلای جان خانواده های ایرانی است

ماهواره بلای جان خانواده های ایرانی است

|ماهواره بلای جان خانواده های ایرانی است از اس پی سیتی|

​حوزه/ حجت الاسلام مرتضی خورشیدی، استاد حوزه علمیه کردستان گفت: دشمنان از توسعه دادن و همچنين فراگیر کردن شبکه های ماهواره ای برنامه جذاب و جالب و خوب های کوتاه مدت و همچنين بلندمدت بسیاری را دنبال می کنند.

– حجت الاسلام مرتضی خورشیدی در گفت وگو با روزنامه نويس و خبرنگار خبرگزاری حوزه در استان کردستان، اظهار داشت: در عصر جدید امکانات ارتباطی بسیار فراوان شده اند که این قضیه دارای دو جنبه منفی و همچنين مثبت است.

این استاد حوزوی با اشاره به اینکه افزایش تکنولوژی های ارتباطی بسیاری از معظلات و مسائل و مشکلات جامعه انسانی را حل کرده است، بیان داشت: از سوی دیگر همین تکنولوژی به آفتی برای زندگی انسانها تبدیل شده است، به طوری که روز به روز او را از معنویات دور می سازد و همچنين از انسان موجودی ماشینی و همچنين مادی می سازد.

حجت الاسلام خورشیدی در ادامه به شبکه های ماهواره ای اشاره کرد و همچنين بیان داشت: امروز امکانات ارتباطی و همچنين دیش های ماهواره به راحتی در اختیار اشخاص قرار می گیرد که این می تواند ریسک بزرگی برای اخلاق جامعه باشد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه آمار بهره بري و استفاده از ماهواره در خانواده های ایرانی بالا است، افزود: در دهه اخیر بسیاری از خانواده ها وسایل دریافت شبکه های برون مرزی یعنی ماهواره را وارد زندگی خود کرده اند که این امر لطمات بسیاری بر پیکر خانواده وارد آورده است.

حجت الاسلام خورشیدی در ادامه سخنان خود به برخی از جنبه های مخرب ماهواره در خانواده ها اشاره کرد و همچنين گفت: دشمنان از توسعه و همچنين فراگیر کردن شبکه های ماهواره ای برنامه جذاب و جالب و خوب های کوتاه مدت و همچنين بلندمدت بسیاری را دنبال می کنند.

کشورهای غربی و همچنين مستکبر با بهره بري و استفاده از این شبکه ها دو هدف زیر را به صورت جدی دنبال می کنند.

اولین هدف، دستیابی به اغراض سیاسی و همچنين اقتصادی است و همچنين دومین هدف نیز تلاش برای جهانی کردن فرهنگ غربی می باشد.

حجت الاسلام خورشیدی در ادامه اظهار کرد: مقام معظم رهبری در مورد تهاجم فرهنگی دشمان نظام می فرمایند: یکی از راه های تهاجم فرهنگی این بود که سعی کنند جوون های مومن را از پایبندهای متعصبانه به ایمان آن هم چیزی که یک فرهنگ را نگه می دارد منصرف کنند؛ مانند آن هم کاری که در قرنهای قبل در اندلس (اسپانیای فعلی) کردند.

جوون ها را درگیر عالم فساد، شهوت رانی و همچنين میگساری کردند.

این کارها در حال حاضر دارد انجام می گیرد .

وی ادامه داد: امام و پيشوا خامنه ای همچنین در این باره می فرمایند: دشمن از راه اشاعه فرهنگ غلط، فساد و همچنين فحشا، سعی می کند جوآن های ما را از دست ما بگیرد، کاری که از لحاظ فرهنگی دشمن می کند نه تنها یک تهاجم فرهنگی، بلکه یک شبیخون فرهنگی، یک غارت فرهنگی و همچنين یک کشتن و قتل عام فرهنگی است.

امروز دشمن دارد این کار را با ما می کند .

این استاد حوزوی به خطرات بهره بري و استفاده از ماهواره در خانواده ها اشاره کرد و همچنين گفت: بهره بري و استفاده از ماهواره به عنوان وسیله ارتباط جمعی و همچنين یا سرگرم کننده خطرات بالقوه ای به دنبال خود دارد که بسیار خطرناک و همچنين مخرب می باشند.

وی افزود: اولین بازخورد منفی بهره بري و استفاده از ماهواره ترویج خشونت در خانواده و همچنين اشخاص آن هم است که این موضوع بارها در جامعه ديدن شده است، ولی بازهم می بینیم که برخی از خانواده اصرار به بهره بري و استفاده از ماهواره دارند.

حجت الاسلام خورشیدی تاکید کرد: بلوغ زودرس و همچنين دسترسی سریع به اطلاعات جنسی، یکی دیگر از خطرات بهره بري و استفاده خانواده ها از ماهواره است.

بیشتر سریال ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های ماهواره ای بدون هیچ گونه سانسوری مسائل جنسی را نمایش می دهند و همچنين مطرح می کنند.

این استاد حوزوی ادامه داد: یکی دیگر از معضلات بهره بري و استفاده از شبکه های ماهواره ای، ایجاد باورهای غلط در مورد مسائل عاطفی و همچنين جنسی است که این پدیده در نوع خود برای یکایک اشخاص خانواده ها می تواند بسیار ویرانگر باشد.

وی، گسست و همچنين درگیری بین نسلی را یکی دیگر از معضلات بهره بري و استفاده از ماهواره عنوان کرد و همچنين گفت: ایجاد زمینه های اختلاف و همچنين تنش بین همسران، کاهش تعاملات واقعی، وابستگی و همچنين اتلاف وقت، افت عملکردهای تحصیلی و همچنين شغلی، افزایش مصرف گرایی، تهدید سلامت جسمانی و همچنين.

از دیگر خطرات وجود ماهواره در کانون خانواده ها می باشد.

حجت الاسلام خورشیدی عنوان کرد: در مقابل این همه خطرات ناشی از شبکه های ماهواره ای، نهادهای فرهنگی و همچنين رسانه ملی وظیفه ای سنگین به دست دارند و همچنين باید برنامه جذاب و جالب و خوب ای مدون و همچنين کابردی برای کم شدن آمار بهره بري و استفاده از شبکه های ماهواره ای در کشور تدوین کنند.

کلید واژه ها: ماهواره – شبکه های ماهواره ای – فرهنگ – شبکه های ماهواره – فرهنگی – خورشیدی – خانواده – شبکه – تکنولوژی – انسان – کردستان – مقام معظم رهبری – خبرگزاری حوزه – ایرانی – برنامه جذاب و جالب و خوب – توسعه – مرتضی – امروز – زندگی – جامعه – حوزه علمیه – فساد – خبرگزاری – جوون – اقتصادی – روزنامه نويس و خبرنگار – کشتن و قتل عام – معظلات و مسائل و مشکلات – افزایش – استان

منبع

ماهواره بلای جان خانواده های ایرانی است در تاریخ ۱۴ November 2018 | 2:37 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …