خانه / دسته‌بندی نشده / علل کاهش نرخ ارز بعد از ۱۳ آبان چه بود؟

علل کاهش نرخ ارز بعد از ۱۳ آبان چه بود؟

علل کاهش نرخ ارز بعد از ۱۳ آبان چه بود؟

|علل کاهش نرخ ارز بعد از ۱۳ آبان چه بود؟ از اس پی سیتی|

بالا رفتن یا پایین آمدن نرخ ارز در بازار را عواملی ایجاد می کنند و همچنين حکومت با کنترل خود می تواند در پایین آمدن نرخ ارز تاثیر داشته باشد.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازتهران ۲۴″، بالا رفتن یا پایین آمدن نرخ ارز در بازار را عواملی ایجاد می کنند و همچنين حکومت با کنترل خود می تواند در پایین آمدن نرخ ارز تاثیر داشته باشد، به همین سبب حکومت با عدم کنترل در بازار و همچنين اخذ تصمیمات ناصحیح می تواند سوداگری سوداگران را افزایش و همچنين عرصه را برای افزایش نرخ ارز باز کند.

اصرار حکومت برای ایجاد ارز مرجع در نرخ ۴۲۰۰ تومان و همچنين اعطای سهمیه به برخی واردکنندگان یکی از اشتباهات پهناور و بزرگ حکومت بود که دامنه را برای افزایش رانت و همچنين سوداگری باز کرد.

علت دیگر قاچاق ارز به خارج کشور و همچنين بهره بري و استفاده از دستگاه های پوز برای تسویه حساب های قاچاق بود که بانک مرکزی با اعمال محدودیت ۵۰ میلیونی در هر تراکنش توانسته بود قیمت ها را به صورت ویژه ای کنترل کند و همچنين بعد از ۱۳ آبان و همچنين آغاز تحریم های آمریکا قیمت ارز کاهش را در بازار نشان داد.

بانک مرکزی با اعمال محدودیت در انجام تراکنش ها و همچنين الزام بانک ها به رعایت سقف تراکنش کارت خوان ها، توانسته بود تبدیل ارز در مرز، یا به عبارت بهتر قاچاق ارز را کنترل کند.

مطابق دستورالعمل بانک مرکزی که پیش از این در مورد سقف تراکنش ها به ویژه تراکنش کارت خوان ها ابلاغ شد، آثار این اقدام سنجیده در کاهش قابل توجه نرخ انواع ارز و همچنين سکه در روز های قبل خود را نشان داد.

همین اقدام بانک مرکزی به سرعت تاثيرات و همچنين اثرات محسوسی در بازار ارز داشت و همچنين از ۲۰ آبان نرخ دلار و همچنين یورو به ترتیب ۱۷۰۰ تومان و همچنين ۲ هزار تومان کاهش یافت.

به نظر می رسد با تداوم این روند نرخ ارز در سطوح پایین تری مثل کانال ۱۰ هزار تومان در بازار به تعادل برسد.

البته خارج شدن نوسانات ارزی از تاثیرات هیجانی و همچنين شکل گیری ثبات در روند کاهشی نرخ ارز که به تدریج خود را بر بازار تحمیل می کند، انتظار تداوم روند کاهشی کاملاً طبیعی است.

علل کاهش نرخ ارز بعد از ۱۳ آبان چه بود؟/ چند گام مهم و همچنين اساسی که باید زودتر انجام می شد علت دیگر کاهش ارز کنترل جو روانی جامعه بود دشمن با جنگ رسانه ای عظیم با کمک کانال های معاند و همچنين شبکه های ماهواره ای و همچنين حتی برخی از سایت ها و همچنين رسانه های داخلی توانسته بود با ایجاد شایعه افزایش قیمت در شهروندان و مردم شهر و همچنين فعالان اقتصادی ولع خرید ارز را ایجاد کند و همچنين با افزایش تقاضا دلار را به بالای ۲۰ هزار تومان هم برساند، ولی با اتحاد حکومت و همچنين قوه قضاییه و همچنين رسانه های اثرگذار داخلی این جو کنترل و همچنين جنگ روانی دشمن نیز از بین رفت.

آزاد کردن وارد شدن ارز و همچنين طلا به کشور و همچنين سختگیری خروج ارز از کشور عامل دیگری بود که کاهش نرخ ارز را در بازار به دنبال داشت.

بازگشتن ارز صادراتی پتروشیمی ها، آزادی عمل بیشتر به صرافی ها برای فروش ارز کنترل شده عوامل دیگری بود که باعث کمتر شدن دلالان در این عرصه شد.

علت دیگر نیز برخورد با شبکه های قاچاق نهاد یافته ارز و همچنين متلاشی کردن آنان و همچنين اعدام سلطان سکه بود که به سواستفاده گران هشدار داد که در صورتي که بخواهند آرامش و همچنين امنیت اقتصادی ایران را به هم بزنند به سختی با آنان برخورد خواهد شد.

کلید واژه ها: نرخ ارز – بازار – بانک مرکزی – کاهش – کاهش نرخ ارز – افزایش – حکومت – مرکزی – بانک – شبکه های ماهواره ای – کارت خوان – ۱۳ آبان – قاچاق – رسانه – شبکه های ماهواره – رسانه های داخلی – افزایش نرخ ارز – اشتباهات پهناور و بزرگ – نرخ انواع ارز – کشور – قیمت – نوسانات ارزی – افزایش قیمت – قوه قضاییه – بازار ارز – دلار – نشان – نرخ دلار – ارز مرجع – قیمت ارز

منبع

علل کاهش نرخ ارز بعد از ۱۳ آبان چه بود؟ در تاریخ ۱۷ November 2018 | 2:27 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …