خانه / دسته‌بندی نشده / کاهش نرخ ارز با دستور صورت نگرفته است

کاهش نرخ ارز با دستور صورت نگرفته است

کاهش نرخ ارز با دستور صورت نگرفته است

|کاهش نرخ ارز با دستور صورت نگرفته است از اس پی سیتی|

یکی از تدبیرهای حکومت و همچنين بانک مرکزی در شرایط فعلی همچنين و علاوه بر قسمت و بخش اقتصاد و همچنين سیاست های پولی باید به ثبات رساندن بازار ارز باشد.

– او گفت: احتمالا خبرهاي جديد خوبی در ماه های آینده شاهد باشیم همچنین با عمل به وعده های اروپاییان احتمال دارد شاهد کاهش دلار تا ۹ هزار تومان نیز باشیم.

شقاقی افزود: وقتی دلار افزایش می یابد سفرهای خارجی کاهش می یابد، وقتی دلار افزایش می یابد قاچاق کنترل می مي شود و همچنين سفته بازی نیز کاهش می یابد.

او در مورد دلایل کاهش نرخ ارز گفت: سران سه قوه در شورای هماهنگی اختیارات بیشتری برای بازار آزاد و همچنين وارد شدن به سامانه نیما به بانک مرکزی دادند و همچنين بانک مرکزی هم در آخرین برنامه جذاب و جالب و خوب خود خروج سرمایه از کشور را کنترل کرد و همچنين بازار سرمایه ساماندهی شد.

با ساماندهی ارز، عرضه و همچنين تقاضا نیز کنترل شد و همچنين این ها زمینه ای برای وارد کانال ۱۱ هزار تومانی دلار فراهم کرد.

شقاقی در ادامه گفت: نداشتن بدهی خارجی یکی از بهترین شرایط خارجی کشور ماست.

اقتصاد ایران کشش دلار بالای ۸ هزار تومان را ندارد و همچنين این خود واردات رسمی، سفرهای خارجی و همچنين قاچاق را کاهش می دهد.

او با بیان اینکه مدیریت بانک مرکزی بهبود یافته است، گفت: هرخبر خوبی در آینده بشنویم موجب فروکش کردن انتظارات و همچنين کاهش نرخ ارز خواهد شد.

با کاهش قیمت ارز، تقاضای دلار کاهش خواهد یافت بنابراین مدیریت منابع ارزی در شش ماهه نخست سال شمسي آینده مهم است.

کاهش قیمت نفت صادرات نفت را با نوسان مواجه مي کند بنابراین فشار در منابع ارزی را بیشتر مي کند پس باید منابع ارزی را به درستی مدیریت کنیم.

حکومت باید تدابیر مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را در اصلاح نقشه ارزی به کار برد و همچنين برای مدیریت منابع ارزی راهبردی اساسی داشته باشد.

نسبت نقدینگی به تولید نیز بسیار مهم است.

افزایش فزاینده بدهی حکومت به بانکها و همچنين شبه پول بسیار مهم است.

حمید زمان زاده کارشناس پولی و همچنين بانکی دیگر مهمان برنامه جذاب و جالب و خوب گفت: ما در شش ماهه اول امسال (سال شمسي ۹۷) با فرا واکنش شهروندان و مردم شهر مواجه شدیم.

شبکه های اجتماعی و همچنين شبکه های ماهواره ای با جوسازی سعی در به بن بست رساندن اقتصاد ایران داشتند .

در واقع کم کم جو انتظارات رسانه ای به نحوی پیش رفت که وارد بن بست اقتصادی می شویم ولي بايد توجه داشت بعد از سیزده آبان آن هم بن بستی که مورد انتظار امریکا و همچنين دیگران بود از بین رفت و همچنين هیمنه آنها شکسته شد.

وقتی عرصه واقعی تحریم ها مشخص شد شهروندان و مردم شهر متوجه شدند آنچنان هم انتظاراتی که از تحریم ها مد نظر بود مهم نبود.

او افزود: پیش بینی اقتصاد دانان و همچنين شیطنت های سیاسی در بزرگنمایی تحریم ها و همچنين کوچک شمردن مدیریت حکومت نیز به التهابات در جامعه دامن زد ولي بايد توجه داشت وقتی هیمنه تحریم ها شکسته شد و همچنين تدبیر حکومت نمایان شد، حکومت و همچنين بانک مرکزی دست برتر در معادلات ارز و همچنين بازار را داشتند.

وقتی ما به عنوان اقتصاد دان در کلاس درس هستیم می توانیم هر نظری داشتیم بیان کنیم ولي بايد توجه داشت در عرصه اجتماعی وظیفه و همچنين مسئولیت اجتماعی مهم است.

واقع بینی علاج درد ما در عرصه پیش روست ولي بايد توجه داشت بزرگنمایی تحریم ها التهاب آفرینی می کند.

اقتصاد دانان باید توازن را در جامعه برقرار کنند و همچنين نباید بدون توجه به بنیان اقتصادی التهاب در جامعه را افزایش دهند.

او افزود: یکی از تدبیرهای حکومت و همچنين بانک مرکزی در شرایط فعلی همچنين و علاوه بر قسمت و بخش اقتصاد و همچنين سیاست های پولی باید به ثبات رساندن بازار ارز باشد.

بانک مرکزی هدفی را برای نرخ ارز در نظر گرفته است و همچنين باید تلاش ها در جهت رسیدن به هدف بانک مرکزی باشد و همچنين اصلاح نظام بانکی برای جلوگیری از خلق پول نیز بسیار مهم است.

کارشناس پولی و همچنين بانکی در ادامه گفت: حکومت در روابط خارجی تدبیر خوبی داشت و همچنين برجام نیز تا قبل از اجرایی شدن تحریم ها تاثيرات و همچنين اثرات مثبتی بر اقتصاد ایران داشت.

تدبیر حکومت در ساماندهی روابط خارجی نیز در کنترل بازار ارز نقش عمده ای داشته است.

ما با سیاست روابط منطقه ای توانستیم عرصه جهانی را به صورتی کنترل کنیم که امید بخشی به روابط را بیشتر کند و همچنين نقطه نيرو ما افزایش یافت.

تزلزل حکومت امریکا بعد از انتخابات کنکره موجب بسته تر شدن دست حکومت امریکا در سیاست خارجی این کشور شده است.

کشتن و قتل خاشقچی نیز راه تنفس دیگر برای ایران در منطقه بود که در مدیریت بهتر بازار ارز نقش مهمی داشته است.

او افزود: سیاست بانک مرکزی در جهت ثبات بازار ارز است و همچنين باید افق دید بانک مرکزی تا سال شمسي ۱۴۰۰ باشد بنابراین با مدیریت ذخایر می تواند بازار را به ثبات پایداری برساند.

توازن در نرخ ارز بسیار مهم است.

تک نرخی شدن ارز در فضای موجود جوابگو نخواهد بود.

نرخ اعلام شده برای صادارت و همچنين واردات است نرخ های بالاتر نیز برای واردات ما کافی نخواهد بود درعین حال کاهش نرخ بازار در جهت نرخ سامانه نیما، تقاضای سفته بازی و همچنين خروج سرمایه را افزایش خواهد داد.

او افزود: کنترل خروج سرمایه و همچنين کنترل تقاضای سفته بازی، فاصله نرخ ها را کنترل مي کند بنابراین انتظار از بانک مرکزی نیز باید در جهت تداوم ثبات نرخ ارزی خواهد بود.

فصل الخطاب نهایی باید بانک مرکزی باشد و همچنين اختیارات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای بانک مرکزی در نظر گرفته مي شود.

کلید واژه ها: کاهش – بانک مرکزی – کاهش نرخ ارز – مدیریت – اقتصاد – انتظار – بانک – دلار – اقتصاد ایران – سفرهای خارجی – مرکزی – تحریم – نرخ ارز – افزایش – شبکه های ماهواره ای – حکومت – شبکه های اجتماعی – شبکه های ماهواره – آینده – بازار – پیش بینی اقتصاد – شورای هماهنگی – سرمایه – برنامه جذاب و جالب و خوب – کاهش قیمت نفت – بازار سرمایه – مهمان برنامه جذاب و جالب و خوب – هزار تومانی – سران سه قوه – ایران

منبع

کاهش نرخ ارز با دستور صورت نگرفته است در تاریخ ۲۹ November 2018 | 2:07 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

14000620000865_Test_PhotoO.jpg

آغاز دوره شهید تختی نژاد در در دانشگاه هرمزگان

آغاز دوره شهید تختی نژاد در در دانشگاه هرمزگان |آغاز دوره شهید تختی نژاد در …