خانه / دسته‌بندی نشده / تاثيرات و همچنين اثرات غیر قابل جبران زندگی با سگ!

تاثيرات و همچنين اثرات غیر قابل جبران زندگی با سگ!

تاثيرات و همچنين اثرات غیر قابل جبران زندگی با سگ!

|تاثيرات و همچنين اثرات غیر قابل جبران زندگی با سگ! از اس پی سیتی|

بی شک تأثیر شبکه های اجتماعی بر سبک زندگی برخی جوانان ما آن هم ها را به جایی رسانده که نمایش سخیف سگ گردانی و همچنين سگ چرانی و همچنين سگ بازی را یکی از ابزار امروزی بودن و همچنين برتری قلمداد می کنیم.

– : اخیراً مطلبی با موضوع حیوان گردانی، کسب و همچنين کاری جدید در پارک های تهران در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخید.

شغلی که دخل و درآمد هر روز خدا حاصل از آن هم بیش از بسیاری از سایر مشاغل تعریف نشده اجتماعی، ‏یعنی حدود ۱۰۰ هزار تومان برای هر ساعت گشت و همچنين گذار است.

  برخی اشخاص فرق بین سگ داری و همچنين سگ بازی را هنوز درک نکرده اند.

برخی سگ بازی که همواره مورد مذمت است را خیلی عادی جلوه می دهند و همچنين حتی به زندگی با سگ می بالند و همچنين آن هم را وسیله ای برای فخرفروشی می کنند.

  باورکردنی نیست که یک زوج با هم توافق کنند فرزندی به دنیا نیاورند و همچنين برای پر کردن خلأ ناشی از فقدان فرزند در زندگی مشترک شان به تربیت سگ و همچنين حیواناتی از این قبیل بپردازند؟ آیا چنین حیوانی که بزاق دهانش با هیچ نوع کف و همچنين شوینده و همچنين ماده بهداشتی ای قابل تطهیر نیست می تواند همدم اشرف مخلوقات باشد؟!   در این زمینه به سراغ دو تن از کارشناسان، دکتر مجید ابهری، جامعه شناس و همچنين مدرس دانشگاه و همچنين دکتر داود اسماعیلی، روانشناس و همچنين مدرس دانشگاه رفته ایم و همچنين در این خصوص با آن هم ها همکلام شده ایم.

نظر این کارشناسان و همچنين ماحصل این همکلامی را در ادامه بخوانید.

آن هم ها می گویند دوست دارم سگ بازی کنم! دکتر مجید ابهری، جامعه شناس و همچنين مدرس دانشگاه در این باره به جوون می گوید: از دیرباز به تا حال بعضی از حیوانات همراه و همچنين در خدمت انسان بوده و همچنين از آن هم ها برای اهداف متنوع و گوناگون و مختلف بهره بري و استفاده می شده است.

از سگ و همچنين از هر کدام از دیگران جانوران به شکل های متنوع و گوناگون و مختلف بهره گیری می شده و همچنين متأسفانه برخی اشخاص بر اساس تقلید یا عوامل دیگر سگ را به عنوان دوست، همراه و همچنين همزیست خود انتخاب کرده و همچنين حتی آن هم را به رختخواب خویش می برند.

در صورتي که علت این حرکت ناپسند از آن هم ها پرسیده مي شود پاسخ اکثرشان دوست داشتن یا عبارت دوست دارم عنوان می مي شود.

وی می گوید: در جامعه ما که بر اساس باورهای دینی و همچنين معنوی وارد شدن این حیوان به منزل و خانه و همچنين سفره ممنوع می باشد، این گونه حرکات قابل پذیرش نبوده و همچنين در بعضی موارد در اماکن عمومی مانند خیابان و همچنين پارک شاهد وحشت برخی شهروندان از کودک گرفته تا بزرگسال هستیم.

وی ادامه می دهد: بی شک تأثیر شبکه های ماهواره ای و همچنين برخی شبکه های اجتماعی بر سبک زندگی برخی جوانان ما آن هم ها را به جایی رسانده که نمایش سخیف سگ گردانی و همچنين سگ چرانی و همچنين سگ بازی را یکی از ابزار امروزی بودن و همچنين برتری قلمداد می کنند و همچنين فلسفه و همچنين منطق کسب و کار خود را هم نمی دانند.

متأسفانه بعضی از هنجار فرستان در الگودهی و همچنين الگوسازی حرکاتی انجام می دهند که موجب تشویق جوانان و همچنين دیگر اشخاص به این حرکت ناپسند می مي شود.

  ابهری می افزاید: همچنين و علاوه بر بیماری های قابل انتقال و همچنين خطرناک که سگ و همچنين برخی جانوران عامل اصلی آن هم خواهند بود گاهی وحشی شدن، حمله و همچنين زخمی کردن اشخاص حتی صاحبان این جانوران موجب زیان های قابل توجهی شده و همچنين می مي شود.

اینجا هم فقدان آموزش مشکل ساز شده است ابهری می گوید: متأسفانه مثل برخی رفتارهای فردی و همچنين اجتماعی در این زمینه نیز آموزش ها و همچنين راهنمایی های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري صورت نگرفته و همچنين هر روز در این مسابقه آزاردهنده شاهد شرکت تعداد بیشتری از جوانان هستیم.

در صورتي که منظور نگهبانی و همچنين مراقبت است که سگ نباید به رختخواب فرد بیاید و همچنين بدتر از همه در بعضی شبکه های اجتماعی برخی جوانان برای نمایش سگ خود فرصت مناسبی یافته و همچنين با یکدیگر به رقابت می پردازند.

وی می افزاید: خرید و همچنين فروش این جانور نیز یکی از مشاغل سودآور شده و همچنين نهادهای فرهنگی و همچنين آموزشی بدون توجه به این بحران اخلاقی و همچنين اجتماعی از کنار آن هم به راحتی عبور می کنند.

سگ های جیبی با قیمت های کلان خرید و همچنين فروش می شوند.

آرایشگاه ها و همچنين هتل های مخصوص برای این گونه جانوران ایجاد شده و همچنين آرایشگرهای مخصوص در این زمینه ها با دستمزدهای قابل توجه و همچنين تبلیغات گسترده مشغول کار خواهند بود.

ممکن است برخی نهادها و همچنين نهاد ها به بهانه اشتغالزایی و همچنين کارآفرینی با این قبیل مسائل برخورد نکنند، ولي بايد توجه داشت حداقل مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است واقعیات به خانواده ها و همچنين جوانان و همچنين جوانان و نوجوانان گفته مي شود تا از معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين هزینه های مالی و همچنين فرهنگی بعدی جلوگیری به عمل آید.

تاثيرات و همچنين اثرات غیر قابل جبران زندگی با سگ داود اسماعیلی، روانشناس و همچنين مدرس دانشگاه نیز در این باره به جوون می گوید: علم امروز و همچنين دانش و همچنين تحقیقات پیاپی و همچنين نوین پزشکی علت پرهیز از سگ را میکروب ها و همچنين ویروس های مشترک میان انسان و همچنين حیوان می داند که از بزاق دهان سگ و همچنين مدفوع و همچنين بول سگ به انسان سرایت می کند که مشهورترین آن هم کرم آسکاریس و همچنين انگل وحشتناک آسکاریس است که در روده انسان سکنی می گزیند و همچنين از طریق دستگاه گوارش به بدن بیمار آسیب جدی و همچنين مخرب زده و همچنين فرد روز به روز به رنگ و همچنين روی زرد دچار شده و همچنين بر بینایی و همچنين تمرکز و همچنين تغذیه و همچنين خواب تاثيرات و همچنين اثرات جبران ناپذیر وارد می کند.

اسماعیلی تأکید می کند: چهره زیبای انسانی شهرستان و همچنين کوچه و همچنين خیابان و همچنين پارک و همچنين بوستان و همچنين گلستان و همچنين مهمانی و همچنين همه و همچنين همه را با حضور سگ، سگی نکنیم.

چرا انسانیت و همچنين همراهی و همچنين همدلی و همچنين همدری و همچنين همکلامی و همچنين نشست و همچنين برخاست با انسان را فروگذاشته ایم و همچنين همدم سگ شده ایم؟ این کارشناس با بیان اینکه با کمال تأسف خیلی از زوجین جوون رغبت و همچنين میلی برای فرزندآوری نداشته و همچنين سگ چرانی را بر بازی با کودک و همچنين فرزند خود ترجیح می دهند! می گوید: سگ بازی جای بازی های سنتی، تفریحات دسته جمعی، ورزش های مفرح و همچنين بانشاطی که هم سلامت جسم و همچنين هم سلامت روح و همچنين روان و همچنين اندیشه را دربر دارند گرفته و همچنين جامعه و همچنين روان و همچنين روح آن هم را آزرده و همچنين مکدر ساخته است.

وی در خاتمه تأکید می کند: به راستی این سؤال را از خود بپرسیم که سگ و همچنين حیوانات دیگر لایق و همچنين مأنوس و همچنين همدم شدن و همچنين یار غار شدن و همچنين بعضاً هم خواب و همچنين هم غذا و همچنين هم رختخواب و همچنين همسفر و همچنين هم سفره و همچنين همراه و همچنين هم مسیر شدن آدمیان خواهند بود یا انسان های روشن ضمیر صاحب نفس و همچنين خردمند والا؟! استحاله فرهنگی و همچنين اجتماعی یعنی همین تمایل و همچنين رغبت و همچنين اشتیاق پیدا کردن از ارتباط با انسان به ارتباط با حیوان.

کلید واژه ها: شبکه های اجتماعی – اجتماعی – زندگی – دانشگاه – بازی – شبکه های ماهواره ای – سگ گردانی – سبک زندگی – شبکه – شبکه های ماهواره – جامعه – حیوانات – پارک های تهران – دکتر – جوانان – جوون – امروزی – زندگی مشترک – فرزند – همراه – نمایش – روانشناس – مجید – پارک – ماهواره – خیابان – انتخاب – انسان – تربیت – ممنوع

منبع

تاثيرات و همچنين اثرات غیر قابل جبران زندگی با سگ! در تاریخ ۳۰ November 2018 | 5:25 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …