خانه / دسته‌بندی نشده / پوشش گسترده اعتراضات پاریس در رسانه های ترکیه

پوشش گسترده اعتراضات پاریس در رسانه های ترکیه

پوشش گسترده اعتراضات پاریس در رسانه های ترکیه

|پوشش گسترده اعتراضات پاریس در رسانه های ترکیه از اس پی سیتی|

رسانه های ترکیه در طیف وسیعی اقدام به پوشش گسترده اعتراضات پاریس کرده و همچنين غرب و همچنين فرانسه را به پیروی از «استانداردهای دو گانه» متهم کردند.

.

– ” رسانه های ترکیه در طیف وسیعی اقدام به پوشش گسترده اعتراضات پاریس کرده و همچنين غرب و همچنين فرانسه را به پیروی از استانداردهای دو گانه متهم کردند.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازگروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های ترکیه به خصوص رسانه های نزدیک به جریان حاکم از روزهای اول اعتراضات پاریس، خبرهاي جديد اعتراضات را با حجم وسیعی پوشش می دهند.

روزنامه القدس العربی، در مطلبی نوشته است که شاید این سیاست روزنامه های ترکیه با اعتراضات سال شمسي ۲۰۱۳ در استانبول که گروه و حزب عدالت و همچنين توسعه آن هم را توطئه خارجی قلمداد می کرد بی ارتباط نباشد.

به نوشته این روزنامه، در سال شمسي ۲۰۱۳ نیز در اعتراضات معروف به پارک گزی رسانه های فرانسوی و همچنين غربی به شدت حوادث آن هم سال شمسي را پوشش داده بودند.

خبرهاي جديد اعتراضات و همچنين تصاویر خشونت پلیس، صفحات اول روزنامه ها و همچنين پایگاههای ترکیه را فراگرفته و همچنين شبکه های ماهواره ای نیز ساعات بیشتری به پوشش حوادث پاریس اختصاص داده اند.

بسیاری از شبکه های خبری ترکیه خبرنگاران خود را به پاریس گسیل داشته اند تا تصاویر برخورد مأموران با معترضان را مخابره کنند؛ به خصوص تصاویر برخورد خشونت آمیز پلیس فرانسه با دانشجویان در رسانه های ترکیه در سطح وسیعی منتشر شد.

رسانه های ترک زبان در بسیاری از تحلیل ها و همچنين خبرهاي جديد خود کلید واژه استانداردهای دو گانه را در خصوص رفتار غرب و همچنين فرانسه در خصوص اعتراضات را به کار می برند و همچنين به رفتار کشورهای غربی در خصوص اعتراضات ترکیه اشاره می کنند.

روزنامه الستار ترکیه در تیتر صفحه اول خود با درج تصویری از اعتراضات پاریس نوشت: اروپا لرزید و همچنين در کنار تصویر پهناور و بزرگ پاریس، تصاویری از اعتراضات بلژیک و همچنين هلند را درج کرد.

روزنامه ینی عقد نیز تصویری از آتش گرفتن خودروها را در پاریس در صفحه اول خود درج کرد و همچنين نوشت: ناله مظلومان، پاریس را به آتش زد .

این روزنامه در سر مقاله خود با انتقاد از خشونت پلیس فرانسه، به تاریخ استعمار فرانسه در قاره آفریقا اشاره کرد.

روزنامه ینی شفق هم در اقتباس از سخن اردوغان، نوشت: در چاهی افتادند که خودشان حفر کرده بودند.

روزنامه گونش هم چنین تیتر زد : زمستان اروپایی خیابان های پاریس را به میدان جنگ تبدیل کرد.

لیبرالیسم جدید فروپاشید تیتر یک روزنامه آیدنلیک بود و همچنين روزنامه سوزجو و همچنين جمهوریت هم که از معارضان اردوغان محسوب می شوند صفحه اول خود را به اعتراضات پاریس اختصاص داده و همچنين نوشتند که اعتراضات فرانسه به کشورهای دیگر اروپایی کشیده شده است.

محافل سیاسی ترکیه نیز به تأسی از اردوغان انتقادات شدیدی را متوجه فرانسه و همچنين غرب کرده و همچنين آن هم کلید واژه استانداردهای دو گانه را به کار می برند.

  تظاهرات های اعتراضی در فرانسه از هفدهم نوامبر (۲۶ آبان ماه) آغاز شده است.

رانندگان و همچنين شماری از اتحادیه های بازرگانی و همچنين احزاب سیاسی از عوامل محرک برای آغاز موج اعتراض ها در این کشور بودند.

دیروز هم جلیقه زردها در فرانسه با وجود عقب نشینی امانوئل ماکرون رییس جمهور این کشور از  طرح گرانی مالیات بر سوخت تظاهرات کردند.

تظاهراتی که بیش از هزار و همچنين ۷۰۰ بازداشتی داشته است.

انتهای پیام/د
کلید واژه ها: اعتراضات – روزنامه – پاریس – ترکیه – فرانسه – رسانه – تصاویر – شبکه های ماهواره ای – برخورد خشونت آمیز – تصویر – خشونت – خبرهاي جديد – اروپا – شبکه های ماهواره – اردوغان – اروپایی – اعتراضات ترکیه – پلیس – تصویری – صفحه – قاره آفریقا – رفتار – حوادث – خبرنگاران – دانشجویان – خبرگزاری – شبکه – استانبول – ماهواره – فرانسوی

منبع

پوشش گسترده اعتراضات پاریس در رسانه های ترکیه در تاریخ ۱۰ December 2018 | 4:20 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …