خانه / دسته‌بندی نشده / تبلیغات در سینما همزمان با ظهور این هنر به وجود آمده است

تبلیغات در سینما همزمان با ظهور این هنر به وجود آمده است

تبلیغات در سینما همزمان با ظهور این هنر به وجود آمده است

|تبلیغات در سینما همزمان با ظهور این هنر به وجود آمده است از اس پی سیتی|

ایرنا- طراح و همچنين گرافیست پیشکسوت سینمای ایران گفت: تبلیغات در سینمای ایران و همچنين در جهت ارتقای اقتصاد این هنر و همچنين صنعت نقش بسزایی دارد و همچنين این مهم از تاریخ ظهور سینما در ایران به اشکال متنوع و گوناگون و مختلف وجود داشته است.

– محمدعلی حدت شامل هنرمندانی ست که در سینمای دهه ۶۰ با طراحی پوستر فیلم به عنوان یکی از اقلام تبلیغاتی سینما، آثار سینماگران را به مخاطبان معرفی کرده است.

این پیشکسوت طراحی پوستر روز شنبه در گفت وگو با روزنامه نويس و خبرنگار سینمایی ایرنا در مورد اهمیت تبلیغات در رونق اقتصاد سینما گفت: قبل از اختراع تلویزیون و همچنين وارد شدن آن هم به منزل و خانه ها، تنها وسیله ای که جایگاه تصویری در پایگاه های اجتماعی شهروندان و مردم شهر داشت سینما بود و همچنين حتی از طریق این هنر و همچنين صنعت فعالیت های دولتی و همچنين تبلیغات از طریق سینما و همچنين البته نشريات و مطبوعات انجام می شد، بنابراین سینما اقتدار و قدرت جریان سازی بسیاری در جهت دهی انظار و افکار دارد که در این راستا باید تبلیغات به درستی صورت گیرد.

وی ادامه داد: به دلیل تاثیرگذاری پدیده سینما بود که بعد از وارد شدن تلویزیون به اجتماع شهروندان و مردم شهر، سینما همچنان با اقتدار و قدرت، بی رقیب ماند و همچنين صاحبان کالاهای تجاری هم همچنين و علاوه بر آنونس فیلم های درحال اکران محصولات خود را پیش از آغاز فیلم معرفی می کردند و همچنين حالا هم با وجود گسترش شبکه های ماهواره ای سینما و همچنين سالن تاریک آن هم، هنوز هم مخاطب خود را دارد.

طراح پوستر فیلم پرده آخر افزود: نقطه دیگر اینکه در کنار تبلیغات و همچنين مناسب سازی آن هم، سینما هم وظیفه دارد در جهت فرهنگسازی این مهم به تقویت و همچنين ارتقای کیفی تبلیغات در ایران نیز بپردازد.

حدت تاکید کرد: بنابراین فرهنگسازی از طریق تبلیغات مناسب باید درست اتفاق بیافتد تا در ورطه شعار و همچنين شعارزدگی نیافتد.

این طراح پوستر سینما با بیان اینکه پوستر و همچنين عکس شامل اقلام تبلیغاتی بوده که در سینما از آغاز تا امروز کاربرد داشته است، گفت: با گسترش اینترنت و همچنين پیداش انواع و همچنين اقسام وسایل تبلیغات، پوستر و همچنين عکس در میان اقلام تبلیغاتی سینما هنوز حرف اول را می زند، ضمن اینکه در قبل همچنين و علاوه بر معرفی فیلم سعی می کردیم در طراحی پوستر فیلم ها نگاهی به سرزمین مان ایران داشته باشیم و همچنين در کنار فیلم مساله گردشگری و همچنين جاذبه های ایران را نیز در نظر بگیریم.

وی افزود: در طراحی برخی از پوسترها برای معرفی ایرانِ در حین و همچنين یا بعد از جنگ تحمیلی، طرحی از ارگ بم، امیر چخماق یزد، پل خواجو و همچنين دیگر بناهای تاریخی ایران که وجه فرهنگی داشتند را به کار می گرفتم، حتی در بازی های آسیایی که ایران حضور داشت طرحی از آرش کمانگیر که برگرفته از اسطوره های ایرانی بود را کشیدم.

طراح پوستر فیلم روسری آبی در ادامه در مورد برگزاری جشنواره ای با موضوع فیلم تبلیغاتی در سینمای ایران گفت: بی تردید برگزاری چنین جشنواره ای با عنوان فیلم تبلیغاتی اتفاقی است که باید زودتر انجام می شد چرا که چنین رویدادی به شرط حضور چهره های دانشگاهی در حوزه تبلیغات و همچنين چهره های سینمایی می تواند اثرگذار و همچنين در جهت فرهنگسازی در این عرصه مفید باشد.

حدت تاکید کرد: حضور چهره ‎های دانشگاهی که دارای تحصیلات تبلیغات و همچنين یا از فعالان تاثیرگذار این عرصه خواهند بود و همچنين همچنین چهره های تاثیرگذار در حوزه تبلیغات سینما در ترکیب هیات انتخاب و همچنين داوری می تواند در روند بررسی آثار و همچنين تشخیص سره از ناسره در امر تبلیغات، مفید و همچنين اثرگذار باشند.

طراح پوستر فیلم دونده گفت: کنار هم قرار گرفتن چنین ترکیبی به هم نظری و همچنين هم صدایی در عرصه تبلیغات منجرمی مي شود، به همین دلیل معتقدم در برپایی چنین جشنواره ای که نخستین دوره خود را تجربه می کند، باید همه مختصات و همچنين زیر و همچنين بم فعالیت های تبلیغاتی درست را در نظر گرفت.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازایرنا، نخستین دوره جشنواره فیلم تبلیغاتی تهران با هدف ایجاد رقابت سالم و همچنين معرفی الگوهای برتر، کمک به نوآوری و همچنين اثربخشی تبلیغات، تقویت ایده های خلاق، انتخاب و همچنين معرفی عوامل تولید کننده و همچنين آثار برتر شرکت های تولیدکننده آثار تبلیغاتی سمعی و همچنين بصری از تاریخ ۲۹ بهمن تا یکم اسفندماه برپا خواهد شد.

کلید واژه ها: سینما – تبلیغات – ایران – پوستر – پوستر فیلم – فیلم – تبلیغاتی – سینمای ایران – طراحی – شبکه های ماهواره ای – تلویزیون – شبکه های ماهواره – پیشکسوت – بازی های آسیایی – اقتصاد – تاثیرگذاری – تاریخ – مخاطب – ایرنا – معرفی فیلم – سینماگران – صنعت – شهروندان و مردم شهر – درست – اجتماعی – نشريات و مطبوعات – روزنامه نويس و خبرنگار – ماهواره – اینترنت – گردشگری

منبع

تبلیغات در سینما همزمان با ظهور این هنر به وجود آمده است در تاریخ ۱۵ December 2018 | 12:21 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …