خانه / دسته‌بندی نشده / مهدویت در بین اهل سنت و همچنين تشیع پررنگ تر معرفی مي شود

مهدویت در بین اهل سنت و همچنين تشیع پررنگ تر معرفی مي شود

مهدویت در بین اهل سنت و همچنين تشیع پررنگ تر معرفی مي شود

|مهدویت در بین اهل سنت و همچنين تشیع پررنگ تر معرفی مي شود از اس پی سیتی|

بیرجند امروز در حالی میزبان مدیران عامل بنیادهای فرهنگی مهدی موعود (عج) شرق کشور بود که حاضران در این جلسه مدعی بودند باید نخبگان فرهنگی در امر مهدودیت فعالیت داشته و همچنين شناخت مهدویت در بین برادران اهل سنت و همچنين تشیع به صورت پررنگ تر دنبال مي شود.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازآینده روشن نشست منطقه ای مدیران عامل بنیادهای فرهنگی مهدی موعود (عج) شرق کشور با حضور استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، سیستان و همچنين بلوچستان و همچنين کرمان و همچنين به میزبانی بیرجند برگزار شد.

دست يار فرهنگی بنیاد مهدی موعود(عج) خراسان جنوبی اظهار داشت: شهرستان بیرجند به ۱۵ منطقه تقسیم شد تا گفتمان مهدوی را در مساجد با حضور روحانیت برگزار کنیم و همچنين حلقه های مهدویت در مساجد فعال برگزار می مي شود.

حجت الاسلام محققی گفت: یک دوره تربیت مربی برایم مهدهای کودک بیرجند برگزار شد و همچنين بانوانی که در کنگره ملی دو هزار شهید استان کتاب نوشتند برای نوشتن وصیت نامه شهدا نیز اعلام آمادگی کردند.

وی بیان کرد: نهم ربیع الاول پیاده روی مهدوی از میدان ابوذر تا مسجد امام و پيشوا حسین(ع) با اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های فرهنگی برگزار شد و همچنين با همکاری حوزه هنری خراسان جنوبی نیز پویش وصیت نامه شهدا در حوزه مهدویت راه اندازی شد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: نگاه اهل سنت و همچنين تشیع نسبت به مهدویت نگاه مشترکی است که باید این نگاه پرررنگ تر مي شود.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه در بحث مهدویت برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مناسبتی انجام شده تا به منویات رهبری و همچنين امام و پيشوا (ره) برسیم افزود: شهرستان مشهد از ظرفیت ها و همچنين اساتید توانمند و همچنين مجربی برخوردار است و همچنين باید با به کارگیری این اساتید در دوره های متنوع و گوناگون و مختلف هزینه ها را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه امروز با هجمه امپراطوری غرب وظیفه ما نسبت به قبل سنگین تر شده است اظهار داشت: در شبکه های ماهواره ای و همچنين رسانه های دیداری و همچنين شنیداری بر علیه مهدویت هجمه زیادی راه افتاده است.

موسوی بر معرفی مهدویت بین براداران اهل سنت و همچنين تشیع تأکیدکرد و همچنين افزود: از توانمندی های نهاد تبلیغات اسلامی در مهدویت باید کمک بگیریم.

رییس حوزه هنری خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: به تا حال در وصیت نامه های شهدا زمینه مهدویت پژوهشی مغفول مانده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

کریمیان با اشاره به اینکه برنامه جذاب و جالب و خوب های پیش رو برای نسل جوون جذابیت کافی ندارد و همچنين باید از تجارب دیگر استان ها بهره بري و استفاده مي شود گفت: یکی از دغدغه های حوزه هنری توجه به اهل بیت به ویژه مهدویت است.

کلید واژه ها: مهدویت – مهدوی – خراسان جنوبی – خراسان – فرهنگی – برگزار – اهل سنت – نامه – بیرجند – بنیاد – برنامه جذاب و جالب و خوب – شبکه های ماهواره ای – مهدی – سیستان و همچنين بلوچستان – شبکه های ماهواره – استان – شهدا – هنری – مدیران – برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی – امروز – منطقه – مساجد – موسوی – پیاده روی – امام و پيشوا – کشور – بلوچستان – تبلیغات – ماهواره

منبع

مهدویت در بین اهل سنت و همچنين تشیع پررنگ تر معرفی مي شود در تاریخ ۲۰ December 2018 | 11:57 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

3543622.jpg

شهرستان بیله سوار باید مرکز منطقه آزاد تجاری اردبیل باشد

شهرستان بیله سوار باید مرکز منطقه آزاد تجاری اردبیل باشد |شهرستان بیله سوار باید مرکز …