خانه / دسته‌بندی نشده / حراج املاک ایرانی در گرجستان

حراج املاک ایرانی در گرجستان

حراج املاک ایرانی در گرجستان

|حراج املاک ایرانی در گرجستان از اس پی سیتی|

رجستان و همچنين همچنین ایجاد مانع در مسیر نقل و همچنين انتقالات مالی، رؤیای خرید ملک در گرجستان را به کابوسی برای ایرانیان تبدیل کرده است.

– شعار سال شمسي:” درست از زمانی که گرجستان با اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب لغو روادید برای ایرانیان به یک مقصد دوست داشتني و جذاب برای گردشگران داخلی تبدیل شد، سود جویان زیادی به سمت فروش املاک به ایرانیان با هدف اخذ اقامت رفتند تا نرخ رشد این کشور را بالا ببرند، در مقابل همین اتفاق باعث شد سرمایه زیادی از ایران به سمت گرجستان برود و همچنين کارشناسان بانک مرکزی همین سرمایه گذاری ایرانیان را در املاک کشور های همسایه یکی از دلایل مهم شکل گیری بحران ارزی معرفی کردند.

در آن هم روز ها این خروج سرمایه به سمت گرجستان به یکی از دغدغه های اصلی مدیران کشور تبدیل شده بود و همچنين به رغم تمام هشدار هایی که در خصوص خطرات سرمایه گذاری در گرجستان منتشر شد، این موضوع نتوانست روند خروج ارز از کشور را برای خرید ملک متوقف کند، چراکه سراب زیبای اخذ اقامت کشوری که گفته می مي شود در آینده به اتحادیه اروپا می پیوندد، اجازه فکر کردن و انديشيدن را از سرمایه گذاران ایرانی در گرجستان دزدي بود.

در این میان تبلیغات گاه و همچنين بی گاه شبکه های ماهواره ای و همچنين همچنین تبلیغات گسترده دلالان مسکن در شبکه های اجتماعی نیز خود دلیل مضاعفی شده بود که اقتدار و قدرت فکر کردن و انديشيدن از خریداران ملک در خارج از کشور گرفته مي شود.

جذاب و جالب اینجا بود که بر اساس قوانین گرجستان، خرید ملک هیچ حقی برای اخذ شهروندی این کشور ایجاد نمی کند و همچنين تنها و فقط به واسطه این سرمایه گذاری، مجوز بلند مدت تردد در این کشور دریافت می مي شود؛ مجوزی که عملاً هیچ حقوقی از شهروندان گرجستان در آن هم گنجانده نشده است.

**حربه ای که دلالان می زدند در این بین، دلالان برای ترغیب خریداران ملک در گرجستان، به آنان پیشنهاد خرید اقساطی ملک را در گرجستان می دادند.

در این شیوه با پرداخت پیش قسطی، ملک به این اشخاص تحویل داده می شد و همچنين ماهانه نیز مبالغ متنوع و گوناگون و مختلف حدود ۵۰۰ دلار به بالا به عنوان قسط به بانک پرداخت می شد.

دلالان در این خصوص پیشنهاد می کردند که با توجه به نرخ بالای سود بانکی در ایران، متقاضیان خرید ملک در گرجستان تمامی دارايي ها خود را در ایران بفروشند و همچنين با سپرده گذاری در بانک های داخلی، سود ماهانه آن هم را به دلار تبدیل و همچنين در ازای اقساط پرداخت کنند، روشی که ایرانیان آن هم را در ترکیه و همچنين کانادا نیز به کار گرفتند.

متأسفانه این شیوه متقاضیان زیادی در داخل ایران پیدا کرد و همچنين بخشی از شبکه بانکی کشور این روز ها عملاً در حال پرداخت اقساط املاک ایرانیان در گرجستان، ترکیه و همچنين کانادا است.

**وقتی ورق برمی گردد ولي بايد توجه داشت به یکباره در عرض کمتر از چند ماه ورق برگشت و همچنين رؤیای اخذ اقامت در گرجستان به کابوسی برای خریداران تبدیل شد.

درست بعد از خروج امریکا از برجام و همچنين فشار ایالات متحده به گرجستان برای ایجاد محدودیت علیه ایرانیان، رفتار مقامات این کشور با هموطنانمان به یکباره تغییر کرد.

بر این اساس، حساب بانکی تجار ایرانی در گرجستان مسدود و همچنين محدودیت های شدیدی برای گشایش حساب ایرانیان در این کشور اعمال شد.

همچنين و علاوه بر این روند صدور مجوز تردد برای ایرانیانی که ملک در گرجستان خریده بودند هم متوقف شد.

همچنین موج عدم پذیرش ایرانیان برای وارد شدن به این کشور شکل گرفت و همچنين ایرانیان که حتی برای تفریح به گرجستان می رفتند با رفتاری زننده به کشور عودت داده می شدند.

آخر این اتفاق مرتبط به ضرب و همچنين شتم یک خانم ایرانی در فرودگاه تفلیس بود که از قضا این فرد قربانی خرید ملک در گرجستان شده بود، چراکه این خانم ایرانی هنگام وارد شدن به فرودگاه تفلیس به جای ارائه رزرو هتل جهت دریافت مجوز وارد شدن، کلید و همچنين قبض گاز منزل و خانه ای را که در تفلیس خریداری کرده بود، به افسران گذرنامه این کشور ارائه می دهد و همچنين پلیس این کشور نیز این مدارک را برای ارائه مجوز وارد شدن به این کشور کافی نمی داند و همچنين بعد از شکل گیری یک نزاع در داخل فرودگاه، این فرد را به ترکیه که مبدأ حرکتش بود، باز می گرداند.

**چوب حراج به املاک ایرانیان خورد بعد از شکل گیری تمامی این اتفاقات و همچنين بر باد رفتن رؤیای اخذ اقامت در گرجستان، حالا ایرانیان سر خورده از خرید ملک در این کشور که به بن بست حکومت این کشور خورده اند، تلاش خود را برای فروش املاک و همچنين زنده کردن بخشی از دارایی شان آغاز کرده اند.

به نحوی که این روز ها قسمت و بخش مهمی از آگهی های سایت هایی همچون دیوار و همچنين شیپور به فروش املاک این اشخاص اختصاص پیدا کرده است.

جذاب و جالب اینجاست که این اشخاص برای جلوگیری از ضرر بیشتر، حتی راضی شده اند، املاک خود را زیر قیمت هم بفروشند؛ چراکه این روز ها شایعه ای عجیب در دل تفلیس آنان را دچار تشویش کرده که می گوید: حکومت جدید گرجستان، به تأسی از فشار های امریکا نيت و اراده دارد دارایی های ایرانیان را مسدود و همچنين مصادره کند.

با این حال همچنان بازار دلالی سودجویان در گرجستان داغ است و همچنين این اشخاص می کوشند املاکی را که زیر قیمت از ایرانیان پشیمان خریده اند، بالاتر از قیمت به دیگر شهروندان ایرانی بفروشند و همچنين همچنان جیب های خود را از ناآگاهی برخی هموطنان پر کنند.

در همین حال باید گفت که متأسفانه روند خروج سرمایه از کشور به مقصد گرجستان و همچنين ترکیه همچنان ادامه دارد و همچنين رسانه های فارسی زبان و همچنين شبکه های اجتماعی هنوز در حال تبلیغ برای این سراب برباد رفته خواهند بود.

شعار سال شمسي، با اندکی تلخیص و همچنين اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ ۲۷ آذر ۹۷، کد مطلب: ۸۳۱۳۸۴۴۲:
کلید واژه ها: گرجستان – ایران – ایرانی – ایرانیان – کشور – سرمایه – سرمایه گذاری – خرید – بانک – شبکه های ماهواره ای – شبکه های ماهواره – شبکه های اجتماعی – تبلیغات – پیشنهاد – نقل و همچنين انتقالات – اتحادیه اروپا – سرمایه گذاران – شبکه – کانادا – خرید اقساطی – سپرده گذاری – ترکیه – بانکی – بانک مرکزی – سود بانکی – خروج – فروش – دلار – گردشگران – انتقالات

منبع

حراج املاک ایرانی در گرجستان در تاریخ ۲۱ December 2018 | 5:20 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …