خانه / دسته‌بندی نشده / کودکان آپارتمان نشین در خطر پوکی استخوان قرار دارند

کودکان آپارتمان نشین در خطر پوکی استخوان قرار دارند

کودکان آپارتمان نشین در خطر پوکی استخوان قرار دارند

|کودکان آپارتمان نشین در خطر پوکی استخوان قرار دارند از اس پی سیتی|

فوق تخصص روانپزشکی کودک و همچنين نوجوان گفت: کودکان آپارتمان نشین به دلیل دریافت ناکافی نور آفتاب و همچنين ویتامین D در معرض پوکی استخوان قرار دارند.

– شعار سال شمسي: “مهشید رابطیان گفت: بچه ها توانایی های خود را در بازی و همچنين تفریح کردن می توانند نشان دهند و همچنين جست و همچنين خیز و همچنين بازی هایی مثل لی لی کردن برافزایش توانایی جسمی آنان کمک مي کند.

وی افزود: این تحرک و همچنين جوش و همچنين خروش تمرکز ذهنی بچه ها را بالا می برد و همچنين برای نمونه بچه هایی که توانایی توپ گیری، پاس دادن، شوت کردن یا پرتاب توپ را دارند در واقع ضمن اینکه نشانه ای از سلامت آنها به شمار می رود از بچه ها از تمرکز و همچنين توجه خوبی برخوردار خواهند بود.

این روانپزشک کودک گفت: آپارتمان نشینی حرکت، توجه و همچنين تمرکز کودکان را محدود می کند و همچنين بر همین اساس بچه هایی کم تحرک و همچنين تنها در منزل و خانه و همچنين آپارتمان با توجه به اقتضای سنی به جای سر و همچنين صدا با موانع متعدد حرکتی، رعایت دیگران و همچنين همسایه ها روبه رو و همچنين مجبور خواهند بود خود را با تلویزیون، کامپیوتر، اینترنت و همچنين پناه بردن به فضای مجازی سرگرم کنند.

رابطیان اظهار داشت: با این رویه، نخست فعالیت زیستی بچه کم می مي شود و همچنين افزایش وزن پیدا می کند.

خیلی از بچه هایی که در حال حاضر از چاقی رنج می برند، تحرک کافی ندارند و همچنين این دسته از بچه ها با دریافت ناکافی نور آفتاب دچار کمبود ویتامین D نیز می شوند.

وی گفت: افزایش وزن و همچنين کمبود ویتامین D باعث پوکی استخوان در بچه ها خواهد شد، کم کم کبد آنها چرب می مي شود و همچنين میزان کلسترل و همچنين چربی خون آن هم بالا می رود.

بیماری های قلب و همچنين عروقی گریبانگیر بچه می مي شود و همچنين این مشکل حتی در سنین خردسالی هم ديدن شده است.

روانپزشک کودک افزود: پناه بردن به تلویزیون و همچنين بازی های کامپیوتری باعث می مي شود خلاقیت بچه از او گرفته مي شود و همچنين ممکن است با وجود ذهن کنجکاو در بچه ها با دسترسی به شبکه های ماهواره ای و همچنين فضاهای مجازی وارد برنامه جذاب و جالب و خوب هایی که مناسب کودک نیست به ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب هایی با موضوع جنسی، خشونت و همچنين جنگی مي شود.

وی ادامه داد: اینترنت فضای امنی برای کودک نیست و همچنين ممکن است برای آن هم دسته از بچه هایی که از تحرک کافی برخوردار نیستند دوست داشتني و جذاب و همچنين مشکل آفرین باشد.

رابطیان اظهارداشت: متاسفانه خواهند بود بچه هایی که تا کنون قربانی فضاهای سایبری و همچنين مجازی شده اند، از آنان اخاذی شده یا مورد تهدید یا مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.

فوق تخصص روانپزشکی کودک و همچنين نوجوان گفت: آپارتمان نشینی بر روی تربیت بچه ها کاملا موثر است.

معمولا بچه های آپارتمان نشین برای رسیدن به خواسته های خود جیغ و همچنين داد می زنند و همچنين چنانچه والدین نیز به نوعی جزو دسته ای از خانواده های شلوغ و همچنين پرسر و همچنين صدا و همچنين اهل داد و همچنين فریاد باشند این رویه بر روی نحوه رشد و همچنين تربیت بچه هم تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: خانواده های آپارتمان نشینی خواهند بود که برای جلوگیری از داد و همچنين فریاد کودک و همچنين اینکه همسایه ها شاکی نشوند به سرعت صدای بچه را قطع می کنن یا اینکه بچه هایی خواهند بود که با داد و همچنين فریاد نیاز خود را خواستار می شوند و همچنين والدین برای اینکه صدای بچه را قطع کنند سریعا به خواسته کودک تن می دهند.

این رویه باعث تربیت ناصحیح بچه ها خواهد شد و همچنين قاطعیت در فرزندپروری را از بین می برد.

این روانپزشک کودک و همچنين نوجوان گفت: اثر منفی دیگر آپارتمان نشینی بر روی کودکان این است که ارتباط بچه ها با طبیعت شامل درختان و همچنين حیوانات قطع می مي شود و همچنين بچه های که برای مراقبت از درختان یا حیوانات باید داوطلب باشند و همچنين این مسئولیت را بر عهده گیرند، به علت آپارتمان نشینی ارتباط زیستی آنها کم می مي شود.

راه حل کاهش آسیب های آپارتمان نشینی بر روی کودکان روانپزشک کودک و همچنين نوجوان گفت: در وهله نخست سعی کنیم با همسایه هایی که در آپارتمان بچه ای دارند همیاری و همچنين صبوری کنیم و همچنين با درک وضعیت آنان نسبت به سر و همچنين صدا و همچنين جنب و همچنين جوش کودکان برخوردی آگاهانه و همچنين منصفانه داشته و همچنين آستانه تحمل خود را بالا ببریم.

رابطیان گفت: خانواده هایی که در آپارتمان زندگی می کنند به دلیل محدودیت محیط منزل و خانه برای کاهش و همچنين یا کنترل تحرکات کودکان بچه ها را حداقل هفته ای سه مرتبه به پارک برند، در بازی های ورزشی با آنان مشارکت کنند.

خانواده های آپارتمان نشین برای کاهش انرژی کودکان می توانند ساعاتی را در منزل با بچه ها همبازی شوند و همچنين این اوقات را به اطلاع همسایه ها برسانند تا هم بچه بداند بازی کردن وقت و همچنين زمان خاص دارد و همچنين هرموقع که بخواهد نمی توانند سر و همچنين صدا و همچنين جنب و همچنين جوش داشته باشد.

رابطیان تاکید کرد: خانواده های آپارتمان نشین که کودک زیر ۱۲ سال شمسي دارند به هیچ وجه فرزند خود را تنها در منزل رها نکنند چرا که با توجه به خطرات احتمالی به نوعی کودک آزاری تلقی و همچنين این روش تبعات جبران ناپذیری برای کودک و همچنين والدین دارد.

شعار سال شمسي، با اندکی تلخیص و همچنين اضافات برگرفته از خبرگزاری تحلیلی خبرآنلاین، تاریخ ۱ دی ۹۷، کد مطلب: ۱۲۱۵۰۳۷:
کلید واژه ها: آپارتمان – کودک – پوکی استخوان – هایی – کمبود ویتامین – ویتامین D – کودک و همچنين نوجوان – ویتامین – استخوان – افزایش وزن – افزایش – کودکان – شبکه های ماهواره ای – بازی های کامپیوتری – تلویزیون – مجازی – شبکه های ماهواره – تمرکز – اینترنت – برنامه جذاب و جالب و خوب – نوجوان – بازی – فضای مجازی – آزار جنسی – مشکل – نشان – جنسی – خانواده – ماهواره – والدین

منبع

کودکان آپارتمان نشین در خطر پوکی استخوان قرار دارند در تاریخ ۲۵ December 2018 | 1:15 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …