خانه / دسته‌بندی نشده / توجه به مدافعان حرم، رسالت سینمای ایران است

توجه به مدافعان حرم، رسالت سینمای ایران است

توجه به مدافعان حرم، رسالت سینمای ایران است

|توجه به مدافعان حرم، رسالت سینمای ایران است از اس پی سیتی|

تا به امروز افتخار حضور در کارهایی با محوریت مدافعان حرم را نداشته ام، زيرا و به درستي که کارهای زیادی در این حوزه انجام نشده، ولي بايد توجه داشت امیدوارم در ادامه شرایطی فراهم آید تا فیلمسازی در این حوزه سهل تر مي شود.

– قاسم زارع، بازیگر سینما و همچنين تلویزیون در گفت وگو با خبرگزاری حوزه ،” در مورد حضورش در آثار ارزشی، چنین اظهارنظر کرد: سال شمسي هاست نقش های دفاع مقدسی را در سینما و همچنين تلویزیون بازی می کنم، از این حضور نیز به هیچ وجه پشیمان نیستم، بلکه احساس افتخار هم می کنم، زيرا و به درستي که می دانم به واسطه این اقدام تا مقدار و اندازه ای می توانم به شهدا ادای دین کنم؛ بزرگانی که با جانفشانی شان آرامش را برای امروز ما به ارمغان آوردند.

وی افزود: البته این بدان معنا نیست که علاقه ای برای حضور در دیگر ژانرها ندارم، ولي بايد توجه داشت آنچه آرامش را برای من در بازیگری به ارمغان می آورد بازی در همین کارهای ارزشمند است.

با توجه به این توضیح می خواهم بحثی را مطرح کنم که در جامعه امروز ما به شدت احساس می مي شود، آن هم نیز فیلمسازی در حوزه شهدای حرم است.

بازیگر فیلم آژانس شیشه ای ادامه داد: رسالت رزمندگان مدافع حرم هیچ تفاوتی با رزمندگان هشت سال شمسي دفاع مقدس ندارد، زيرا و به درستي که عملی که آنها انجام می دهند در راستای دفاع از آب و همچنين خاک این کشور است.

در کلامی دیگر این بزرگمردان دریافته اند دفاع آنها در خارج از مرزها در حقیقت دفاع از خاک ایران اسلامی است.

در کلامی دیگر آنها با جانفشانی خود در سوریه و همچنين عراق باعث شده اند که بدخواهان ایران اسلامی جرئت چپ نگاه کردن به این سرزمین را به خود ندهند.

وی در مورد حضورش در فیلم هایی با محوریت شهدای مدافع حرم چنین توضیح داد: تا به امروز افتخار حضور در کارهایی با محوریت مدافعان حرم را نداشته ام، زيرا و به درستي که کارهای زیادی در این حوزه انجام نشده، ولي بايد توجه داشت امیدوارم در ادامه شرایطی فراهم آید تا فیلمسازی در این حوزه سهل تر مي شود.

البته برای رسیدن به این خواسته، قدم اول دستیابی به تجهیزات سخت افزاری است، زيرا و به درستي که تا هنگامی که این موقعیت فراهم نباشد هنرمندان علاقه مند قادر به انجام وظیفه در این باره نخواهند بود.

زارع با بیان اینکه فعالیت در حوزه مدافعان حرم رسالتی دینی و همچنين ملی است، تصریح کرد: شاید این تصور در اذهان وجود داشته باشد که کار کردن در این عرصه تنها اقدامی ارزشی محسوب می مي شود که اصطلاحاً کار کردن در آن هم مستحب است.

این نوع نگاه به نظر من کاملاً اشتباه است، زيرا و به درستي که باور دارم که فعالیت در این عرصه واجب عینی است.

وی به توضیح فوق اضافه کرد: دلیل من نیز برای این ادعا آن هم است که متاسفانه تبلیغات ناجوانمردانه ای از سوی برخی شبکه های ماهواره ای انجام می مي شود که در آنها رشادت های مدافعان حرم زیر سوال می رود؛ البته آنها از این موضوع غافل خواهند بود که هیچ نفع مالی نمی تواند ارزش جان انسان را داشته باشد، ولي بايد توجه داشت به هر حال دست از گزافه گویی برنمی دارند، زیرا می دانند تولید فراوان این دست کارها ممکن است به روی برخی اذهان تاثیرگذار باشد، بنابراین فرهنگ و همچنين هنر ما رسالت دارد با تولید برنامه جذاب و جالب و خوب های متنوع و گوناگون و مختلف به این قبیل هجمه ها پاسخ دهد.

بازیگر فیلم اخراجی ها در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: موضوع دیگری که دوست دارم در این بحث حتماً به آن هم اشاره کنم نقش و همچنين جایگاه روحانیون است که متاسفانه مثل هشت سال شمسي دفاع مقدس به آن هم توجه کافی نشده؛ منظور این که روحانیت در هشت سال شمسي دفاع مقدس، یکی از اقشاری بود که همیشه در جبهه ها حضوری فعال داشت، حتی بیشتر شهدا را هم روحانیون تقدیم انقلاب کرده اند، ولي بايد توجه داشت حضور آنها در فیلم ها و همچنين آثار سینمایی به شکلی حاشیه ای مد نظر قرار گرفته؛ این اتفاق در زمان حال نیز به نوعی در حال رخ دادن است، آن هم هم اینکه روحانیون ما در حوزه مدافعان حرم هم حضوری فعال دارند، ولي بايد توجه داشت معمولاً کمتر این نقش ها دیده می مي شود.

وی متذکر شد: البته اینکه چرا حضور روحانیون در عرصه دفاع کمتر به چشم می آید تا حدی نشئت گرفته از عملکرد خود روحانیت است، زیرا آنها از اینکه اقدامات خود را فریاد بزنند پرهیز می کنند و همچنين برای همین همیشه کارهای خود را بدون تبلیغات انجام می دهند.

این اتفاق در جای خود پسندیده است، ولي بايد توجه داشت این ارزش اخلاقی روحانیت نباید دلیلی برای کم کاری سینماگران در پرداختن به رشادت این قشر باشد؟ زارع به توضیح فوق اضافه کرد: پیشنهاد من به جامعه روحانیت این است که سینما و همچنين تلویزیون را از قبل جدی تر بگیرند، زيرا و به درستي که این نقطه برای همه آشکار شده که تاثیرات هنر هفتم قابل مقایسه با هیچ سلاحی نیست، پس در صورتي که از سوی حوزه های علمیه در این زمینه سرمایه گذاری انجام مي شود، مطمئناً دستاوردهای آن هم بیشتر از هزینه ای خواهد بود که انجام شده است.

وی در انتهای این گفت وگو تاکید کرد: بار دیگر به خودم بر می گردم.

من برای حضور در سینما و همچنين تلویزیون انگیزه مادی نداشته ام، یعنی برای شناخته شدن و شهرت وارد این عرصه نشده ام؛ البته مثل همه کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند، دستمزد دریافت می کنم، زيرا و به درستي که زندگی من از این راه می گذرد، ولي بايد توجه داشت این امر بهانه ای برای منفعت طلبی دنیوی نیست، زيرا و به درستي که می خواهم زمانی که روز حساب فرا رسید حداقل نزد شهدای عزیز سرافکنده نباشم؛ هدفی که دلیل علاقه ام به سینمای دفاع مقدس است.

کلید واژه ها: مدافع – فیلمسازی – امروز – فیلم – بازی – بازیگر – شبکه های ماهواره ای – دفاع مقدس – مدافع حرم – تلویزیون – سینما – ایران – شبکه های ماهواره – خبرگزاری حوزه – هایی – اسلامی – آژانس شیشه ای – شهدا – بازیگر سینما – سینمای ایران – آرامش – احساس – خاک ایران – مقدس – خبرگزاری – هنرمندان – بازیگری – تبلیغات – ماهواره – شیشه ای

منبع

توجه به مدافعان حرم، رسالت سینمای ایران است در تاریخ ۶ January 2019 | 4:07 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …