خانه / دسته‌بندی نشده / اسناد ارتباط برخی رسانه ها با سرویس های بیگانه را فاش می کنیم

اسناد ارتباط برخی رسانه ها با سرویس های بیگانه را فاش می کنیم

اسناد ارتباط برخی رسانه ها با سرویس های بیگانه را فاش می کنیم

|اسناد ارتباط برخی رسانه ها با سرویس های بیگانه را فاش می کنیم از اس پی سیتی|

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازگروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو ، مهدی نقویان بعد از تولید قسمت و بخش اول خارج از دید با محوریت واکاوی فتنه سال شمسي ۸۸ در سری دوم این مجموعه به پيشامد جديد نفوذ به عنوان ادامه فتنه پرداخته است.

– ” در دو قسمت پایانی خارج از دید۲ اسنادی به نمایش درمی آید که نشان می دهد برخی از عوامل و همچنين خبرنگارهای رسانه هایی که اصطلاحاً به آنها اصلاح طلب گفته می مي شود به شدت درگیر و همچنين آلوده پيشامد جديد نفوذ خواهند بود.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازگروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو”، مهدی نقویان بعد از تولید قسمت و بخش اول خارج از دید با محوریت واکاوی فتنه سال شمسي ۸۸ در سری دوم این مجموعه به پيشامد جديد نفوذ به عنوان ادامه فتنه پرداخته است.

خارج از دید ۲ به خاطر افشاگری در مورد پشت صحنه برخی از جریان ها و همچنين فعل و همچنين انفعالات سیاسی کشور، یک مجموعه مستند غافل گیرکننده است.

مهدی نقویان، کارگردان این مستند وعده داده که در دو قسمت پایانی این مجموعه که روزهای سه شنبه و همچنين چهارشنبه این هفته از شبکه سه پخش خواهد شد، اسناد و همچنين اطلاعاتی در مورد روابط و همچنين مکاری های برخی از عوامل روزنامه های زنجیره ای با سرویس های بیگانه ازجمله ایمیل های رد و همچنين بدل شده آنها فاش خواهد شد.

وی حتی از معرفی برخی از نیروهای شبکه های ماهواره ای ضدایرانی که با اسم مستعار در بعضی از روزنامه های داخلی مطلب می نویسند نیز در این دو قسمت خبر داد.

به همین مناسبت کیهان با کارگردان این مجموعه مستند، گفت وگویی انجام داد که مشروح آن هم را در ادامه می خوانید: چرا موضوع نفوذ را در قالب سری دوم خارج از دید ساختید و همچنين یک مجموعه مستقل و همچنين با عنوانی جدید نساختید؟ بعد از پخش سری اول خارج از دید و همچنين به خاطر بازخوردهای خوبی که داشت، تصمیم گرفتیم این مستند را ادامه دهیم.

یعنی به نظرمان رسید که باید به این هم می پرداختیم که تبعات درگیر شدن یک ساله کشورمان با آن هم اغتشاشات چه بود.

عیان بود که در أثر این اغتشاش ها، تحریم های همه جانبه ای علیه کشورمان اعمال شد و همچنين ما یک ضربه اقتصادی خوردیم.

منتها چیزی که بعد از خوابیدن غبار فتنه جذابیت داشت، مطرح شدن کلیدواژه نفوذ در بیانات رهبر انقلاب بود.

با بررسی هایی که انجام دادیم فهمیدیم که اولین اتفاقی هم که در بحث نفوذ رخ داده، در حوزه اقتصادی است.

یعنی بعد از فتنه سال شمسي ۸۸ و همچنين تحریم های همه جانبه، وقتی ضربه پذیری اقتصاد ایران را ديدن کردند، همزمان به سمت نفوذ اقتصادی هم رفتند.

این جریان هم ابتدا با حضور در فضاهای اقتصادی نوین، مثل استارتاب ها شروع شد.

بعد هم در دهه ۹۰ فضای فرهنگی کشور دستخوش تغییراتی شد که در نتیجه، حوزه نفوذ در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف گسترش یافت.

حوزه هایی مثل زن و همچنين خانواده، مراجع دینی و همچنين به ویژه در حوزه رسانه، نفوذ به روش جدی اتفاق افتاده است.

ما در مجموعه خارج از دید ۲ ، به روش مصداقی، به نفوذ در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف می پردازیم.

این مجموعه ۲۰ قسمت است که ۱۰ قسمت آن هم در همین روزها و همچنين ۱۰ قسمت دیگر در زمان دیگری روی آنتن خواهد رفت.

چرا یک مجموعه در دو زمان متغاير و متفاوت پخش می مي شود؟ ما ابتدا در ۱۰ قسمت این مجموعه را تدارک دیده بودیم و همچنين زمان پخش آن هم هم برای این روزها، یعنی ماه دی تعیین شده بود.

ولي بايد توجه داشت وقتی وارد کار تحقیق و همچنين پژوهش شدیم، دیدیم که پيشامد جديد نفوذ بسیار وسیع تر از آن هم چیزی بود که می پنداشتیم و همچنين در ۱۰ قسمت نمی شد حق مطلب را ادا کرد.

در نتیجه، این مجموعه به ۲۰ قسمت رسید که ۱۰ قسمت دیگر آن هم بعداً آماده پخش خواهد شد.

سری اول خارج از دید دچار مشکلاتی شد و همچنين گویا به خاطر فشارها، پخش آن هم مدتی به وقفه افتاد.

برای سری دوم، چنین مشکلی پیش نیامده؟ سری قبلی این مجموعه، به موضوعات داخلی می پرداخت، حساسیت هم نسبت به آن هم بیشتر بود.

تنش های دی سال شمسي قبل نیز مزید برعلت شد تا پخش کار دچار وقفه شد.

بعد هم آن هم قدر فشارهای بیرونی زیاد شد که اتفاق صحیحی برای پخش آن هم مجموعه رخ نداد.

منتها امسال قضیه متغاير و متفاوت است؛ موضوع سری جدید کار ما نفوذ است و همچنين حساسیت های داخلی را حداقل به شکل ظاهری ندارد.

یعنی وقتی در مورد یک جاسوس صحبت می کنیم، دیگر کسی نمی تواند لابی کند که در مورد این موضوع حرف زده نشود یا هیچکس نمی تواند مدعی مي شود که افشاگری در مورد جاسوس ها موجب شکاف اجتماعی می مي شود و همچنين… ولي بايد توجه داشت اتفاقی که در مورد سری دوم مجموعه رخ داده این است که آن هم هایی که سال شمسي قبل با پخش خارج از دید مخالف بودند امسال رویکرد بایکوت خبری را در پیش گرفته اند و همچنين هیچ خبری در مورد این مستند را در رسانه های خود منتشر نمی کنند.

فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می کنید دلیل بایکوت فیلم از سوی برخی رسانه ها چیست؟ موضوع خارج از دید ۲ دغدغه امنیت ملی و همچنين ثبات اقتصادی است، یعنی فراتر از گرایش های سیاسی، زندگی همه شهروندان و مردم شهر به این مسائل وابسته است.

پس چرا برخی با پرداختن به این پيشامد جديد مشکل دارند و همچنين بایکوت می کنند؟ بالاخره بحث نفوذ در فضایی جدا از خود ما نیست و همچنين در درون خود جمهوری اسلامی اتفاق می افتد.

این باعث سخت شدن کار می مي شود.

یعنی می بینیم در حوزه نشريات و مطبوعات با مجوز وزارت ارشاد نفوذ می کنند، حتی در عرصه های دینی و همچنين مذهبی ما نفوذ اتفاق افتاده است، در فعالیت های اقتصادی هم همین روش.

وقتی ما به این پيشامد جديد می پردازیم، جریان رسانه ای بایکوت کننده متوجه می مي شود که خودشان درگیر این ماجرا خواهند بود و همچنين با بایکوت خبری سعی می کنند به این موضوع پرداخته نشود.

پس معلوم است که در خارج از دید ۲ به پيشامد جديد نفوذ در رسانه های داخلی هم پرداخته شده است؟ بله، اتفاقاً دو قسمت پایانی این مجموعه که روزهای سه شنبه و همچنين چهارشنبه (۱۸ و همچنين ۱۹ دی) روی آنتن خواهد رفت به این پيشامد جديد اختصاص دارد.

این دو قسمت و بخش، اسناد و همچنين مدارکی در مورد پشت پرده نفوذ در عرصه رسانه را به روش عینی و همچنين مصداقی نشان خواهیم داد.

همچنین مسائلی در مورد رسانه های بیگانه، ماجرای نازنین زاغری، شبکه بی بی سی فارسی و همچنين… در این دو قسمت و بخش، اسنادی به نمایش درمی آید که نشان می دهد برخی از عوامل و همچنين خبرنگارهای رسانه هایی که اصطلاحاً به آنها اصلاح طلب گفته می مي شود به شدت درگیر و همچنين آلوده پيشامد جديد نفوذ خواهند بود.

حتی فاش می کنیم که سردبیرهای دو روزنامه مهم این جریان، چه سر و همچنين سری با سرویس های بیگانه دارند.

یعنی در این حد مصداقی و همچنين اسنادی کار کردیم که ایمیل های رد و همچنين بدل شده آنها با خارج از کشور را نمایش می دهیم.

این را هم خواهیم گفت که برخی از عوامل رسانه های ضدایرانی، با اسم مستعار در روزنامه های اصلاح طلب، یادداشت می نویسند! ما همه این ها را با اسم و همچنين هویت واقعی آنها فاش می کنیم.

امیدوارم که حذف نشوند! چرا برخی از موضوعات را مبهم رها کرده اید؟ مثلاً در قسمت اول به نقش یک آقازاده در نفوذ اقتصادی اشاره می مي شود، ولي بايد توجه داشت هیچ اسمی از او نمی آید.

یک سری محدودیت های حقوقی باعث شد تا نتوانیم به روش کامل پشت پرده ها را نشان دهیم، زيرا و به درستي که به داخلی ها برمی گردد.

بالاخره برخی از چیزها واضح و همچنين مبرهن است ولي بايد توجه داشت هنوز پرونده شان به نتیجه نرسیده و همچنين در حد اتهام خواهند بود، برای همین با دقت جلو می رویم که مشکلی پیش نیاید.

ولي بايد توجه داشت در کل، چیزی کم و همچنين کسر ندارد و همچنين هر چه هست را می گوییم.

ولي بايد توجه داشت می شد به صورت عریان تر هم به مصادیق پرداخت که به خاطر محدودیت های سیاسی و همچنين حقوقی امکان پذیر نبود.

ولي بايد توجه داشت همین مجموعه پر از اطلاعات و همچنين اسناد پشت پرده است که برای هر مخاطبی، می تواند دوست داشتني و جذاب باشد.

وقتی حرف از جاسوسی و همچنين نفوذ زده می مي شود، پيشامد جديد اتهام زنی و همچنين توطئه توهم هم به میان می آید.

آیا مستند تو هم به این چیزها آلوده شده؟ اتفاقاً یکی از نقدهایی که حتی برخی از خودی ها گاهی به ما وارد می کنند این است که به ما می گویند، چرا یک فرد يا شخص را به این سادگی، به نفوذی و همچنين جاسوسی متهم می کنید؟ در صورتی که به نظرم این اشخاص هنوز تصور و همچنين تعریف درستی از مسائلی زيرا و به درستي که جاسوسی و همچنين نفوذ ندارند.

در ذهن برخی، جاسوس و همچنين نفوذی یادآور فیلم های هالیوودی مثل جیمزباند است که طرف با ماشین عجیب و همچنين غریب از راه می رسد و همچنين طی عملیاتی هزار فرد يا شخص را می کشد و همچنين کارهای محیرالعقولی انجام می دهد! این یک تصور خام است که از کار رسانه ای غرب نشأت گرفته.

در صورتي که قرار باشد که همه بفهمند یک فرد يا شخص جاسوس یا نفوذی است که دیگر جاسوس و همچنين نفوذی نمی مي شود! یعنی فرد نفوذی باید به قدری نرم کار کند که هیچکس متوجه او نشود.

پیچیدگی موضوع این است که گاهی فردی که در کنار ما زندگی می کند و همچنين ظاهراً مشغول خدمت اقتصادی و همچنين فرهنگی است، نفوذی است.

ضمن اینکه مفهوم نفوذ با جاسوسی تفاوت دارد و همچنين یک پله پیچیده تر و همچنين نرم تر است.

یک جاسوس ممکن است سندی را به جایی منتقل کند و همچنين رد پایی از خود به جا بگذارد، ولي بايد توجه داشت نفوذی، مخفیانه تر کار می کند و همچنين حتی آن هم رد پای کوچک را هم ندارد.

نفوذ در اصل، فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن آدم ها را تغییر می دهد.

خیلی از افرادی که به عنوان عامل نفوذ معرفی می کنیم، دوتابعیتی بوده و همچنين در کشورهای دیگر کسي که عضو شهر است خواهند بود و همچنين به بهانه هایی داخل ایران می آیند و همچنين مدتی فعالیت می کنند؛ ارتباطات آنها با آن هم طرف دنیا را نشان می دهیم؛ مثلاً با وزارت مسائل خارجه آمریکا کار می کنند و همچنين مستقیماً نیز پول به حسابشان واریز می مي شود.

با اسناد و همچنين مدارک و همچنين عکس ها، این را نشان می دهیم.

یکی از کارهای محوری نفوذی ها این است که سبک زندگی غربی را ترویج می کنند.

بعد وقتی این ها را می گوییم، برخی می پرسند که این شد جاسوس؟ در صورتی که تو برعکس این ماجرا را تصور کنید؛ فرض کنید یکی از اعضای نهادهای حکومتی ایران برود در آمریکا مستقر مي شود، دوتابعیتی هم باشد -هم ایرانی و همچنين هم آمریکایی- و همچنين بعد هم از نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی مثل نیروی قدس سپاه به حساب او پول واریز مي شود و همچنين در آن هم کشور شبکه سازی کند، در رسانه هایشان نفوذ یابد و همچنين حتی در انتخابات آنها هم دخالت کند.

در این شرایط، چگونه و چطوري می قدرت انتظار داشت که حکومت آمریکا از وی به عنوان کسي که عضو شهر است آن هم کشور دفاع کند؛ اصلاً چنین چیزی امکان پذیر و همچنين قابل تصور است؟ ولي بايد توجه داشت این اتفاق در کشور ما در حال رخ دادن است؛ یعنی برخی تابعیت دوگانه دارند، از پنتاگون یا نهادهای مشابه آن هم در غرب حقوق ماهیانه دریافت می کنند، به رسانه ها وارد می شوند و همچنين در انتخابات هم فعالیت تخریبی انجام می دهند.

خوب، چگونه و چطوري می قدرت چنین فردی را نفوذی ندانست؟ امیدواریم با پخش خارج از دید ۲ حداقل تصور ذهنی برخی از اشخاص در مورد نفوذ و همچنين جاسوسی ترک بردارد.

البته این قضیه حتی در سطح مدیران عالی رتبه هم هست و همچنين برخی از آنها دوتابعیتی خواهند بود و همچنين عده ای می پرسند که چه اشکالی دارد که یک فرد يا شخص دوتابعیتی باشد.

درصورتی که ما با اسناد و همچنين مدارک نشان می دهیم که اغلب دوتابعیتی ها نفوذی خواهند بود و همچنين چه کارهایی می کنند.

نقطه قابل توجه این است که اغلب این اشخاص نیز باهوش خواهند بود و همچنين سطح علمی بالایی دارند و همچنين روابط عمومی شان نیز قوی است.

فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نکنید نیروهای نفوذی، اشخاص بی دست و همچنين پا و همچنين کم سوادی خواهند بود.

در این مجموعه، خیلی صریح به حکومت های بعد از جنگ حمله کرده اید.

این هم کم سابقه به نظر می رسد.

به نظرم فیلم مستند و همچنين به روش کلی، رسانه ها باید صراحت داشته باشند.

در ذهن ما جاانداخته اند که صریح بودن باعث رنجیدن عده ای یا ایجاد شکاف سیاسی و همچنين اجتماعی و همچنين… می مي شود و همچنين در حال حاظر وقت وحدت است؛ بله ما هم جان خود را برای وحدت شهروندان و مردم شهر ایران می دهیم، ولي بايد توجه داشت در صورتي که شبهه ها را برطرف نکنیم، شکاف ها عمیق تر خواهد شد.

زيرا و به درستي که شبهه مثل گلوله تفنگ برف است؛ هر چه می غلتد و همچنين جلوتر می رود، پهناور و بزرگ تر می مي شود.

در صورتي که به وحدت نظر داریم باید با برطرف کردن شبهات، شکاف های اجتماعی را ترمیم کنیم.

در خارج از دید یک و همچنين دو نیز همین هدف را داریم.

نگاهمان نیز نمی خواهم بگویم بی طرفانه بلکه انقلابی است ولي بايد توجه داشت جناحی نیست و همچنين نيت و اراده جسارت و همچنين بی احترامی به کارگزاران نظام را نداریم.

هر کسی در جای خودش زحمت می کشد قابل احترام است، ولي بايد توجه داشت در صورتي که نقدی هم باشد ما با صراحت و همچنين به زبان رسانه می گوییم.

تعارف نداریم، در برخی برهه ها مثلاً در حکومت موسوم به اصلاحات، نفوذ بیشتر اتفاق افتاد.

امیدواریم با این صراحت، بخشی از معظلات و مسائل و مشکلات کشور حل مي شود.

مسائل باید بدون پیش فرض و همچنين قضاوت اولیه بررسی مي شود و همچنين ببینیم که ریشه پيشامد جديد کجاست.

ممنون از اینکه در این گفت وگو شرکت کردید.

در پایان در صورتي که حرفی باقی است بفرمایید.

سال شمسي قبل در صورتي که به نحوه پخش خارج از دید انتقاداتی بود ولي بايد توجه داشت امسال صداوسیما واقعاً پای کار آمد.

باید هم از علی عسگری رییس رسانه ملی و همچنين هم از مرتضی میرباقری دست يار سیما به خاطر حمایت از این کار تشکر کنم.

همچنین باید از جسارت علی فروغی، مدیر شبکه سه که بهترین زمان ممکن را به پخش این مجموعه اختصاص داد تقدیر و همچنين تشکر کنم.

امیدوارم این أثر مورد توجه قرار بگیرد.

کلید واژه ها: اقتصاد – اقتصادی – مستند – نقویان – فرهنگی – شبکه های ماهواره ای – خبرگزاری – کارگردان – کشور – شبکه های ماهواره – اسناد – روزنامه – دانشجو – هایی – مهدی – اقتصاد ایران – رهبر انقلاب – فضای فرهنگی – تولید – نقل از – رسانه – سرویس – تحریم – ایران – درگیر – اصلاح طلب – اطلاعاتی – اغتشاشات – چهارشنبه – شنبه

منبع

اسناد ارتباط برخی رسانه ها با سرویس های بیگانه را فاش می کنیم در تاریخ ۷ January 2019 | 1:21 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

164628532.jpg

ابعاد و همچنين اهمیت روز جهانی قدس برای جوانان تبیین مي شود

ابعاد و همچنين اهمیت روز جهانی قدس برای جوانان تبیین مي شود |ابعاد و همچنين …