خانه / دسته‌بندی نشده / شوخی جنسی با کودک ممنوع/اصول پاسخ دادن به پرسش های جنسی

شوخی جنسی با کودک ممنوع/اصول پاسخ دادن به پرسش های جنسی

شوخی جنسی با کودک ممنوع/اصول پاسخ دادن به پرسش های جنسی

|شوخی جنسی با کودک ممنوع/اصول پاسخ دادن به پرسش های جنسی از اس پی سیتی|

زمانه عوض شده است، پیام های تحریک آمیز از آسمان و همچنين زمین می بارد، کودکان در معرض انواع پیام های ناجور خواهند بود.

آدم های ناجور هم همه جا خواهند بود، – بیماران جنسی یا افرادی که یک لحظه غفلت کار دست خودشان و همچنين دیگران می دهد.

والدین آموزش ندیده اند و همچنين کودکان هنر مبارزه را نمی دانند.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازسلامت نیوز به نقل از ایرنا، بسیاری از روانشناسان کودک و همچنين نوجوان تربیت جنسی را یکی از مهمترین و همچنين حساس ترین الزامات آموزشی و همچنين تربیتی کودکان می دانند که برای زندگی آنان ضروری است و همچنين در صورت بی توجهی و همچنين فقدان فراگیری آن هم آسیب های جسمی و همچنين روانی خطرناکی را برای کودکان رقم می زند.

امروزه رسانه ها تقریبا همه زندگی ما را پر کرده اند، پرمخاطب بودن تلویزیون، شبکه های ماهواره ای و همچنين اینترنت حال و همچنين هوای زندگی را عوض کرده و همچنين مواهب و همچنين خطرات زندگی را تغییر داده است، کانال های ماهواره و همچنين سایت های اینترنتی مملو از صحنه های جنسی است که در کشورهای توسعه یافته با فیلترینگ هوشمند تحت نظر والدین، کودکان را از تماشای آن هم باز می دارند، جایی که البته آموزش های جنسی در سن مناسب به کودکان ارائه می مي شود ولي بايد توجه داشت ديدن ناگهانی این صحنه ها توسط کودکان در جوامع کمتر توسعه یافته و همچنين بدون آموزش و همچنين سپر ایمنی فاجعه آمیز است به خصوص که بیماران جنسی همه جا خواهند بود، در کوچه و همچنين خیابان و همچنين در منزل و خانه و همچنين مدرسه.

سیده ثریا علوی نژاد، روانشناس کودک و همچنين نوجوان در مورد زمان شروع تربیت جنسی کودکان می گوید: برای جلوگیری از رشد آسیب های جنسی در جامعه نیاز است خانواده ها از بدو تولد کودک، تربیت جنسی فرزندان را شروع کنند.

او می افزاید: تربیت جنسی کودک هیچ تفاوتی برای جنسیت دختر یا پسر ندارد.

خیلی مهم است که تربیت جنسی کارآمد از چه زمانی شروع و همچنين مهمتر از آن هم به وسیله چه کسی و همچنين تا چه میزانی انجام مي شود.

وی اضافه می کند: بهترین افرادی که می توانند تربیت جنسی کودکان را انجام دهند والدین خواهند بود.

: پدر و همچنين مادرها می توانند اطلاعات جنسی خود را از طریق مشاوران روانشناس بالا ببرند و همچنين در مورد چگونگی انتقال این مفاهیم را بیاموزند.

این روانشناس کودک می افزاید: آموزش تربیت جنسی برای کودکان مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري و همچنين ضروری است .

البته گروهی از خانواده ها خواهند بود که با این موضوع مخالفند و همچنين معتقد خواهند بود که بچه خودش پهناور و بزرگ می مي شود و همچنين با این مسائل آشنا می مي شود ولي بايد توجه داشت این تفکری غلط است و همچنين قصور در این گونه موارد ممکن است اتفاق جبران ناپذیری را برای آینده بچه ها رقم زند.

وی افزود: تربیت جنسی مانند لباس غواصی می ماند.

یک غواص با وجود پوشش مخصوص بهترین شنا را در زمان و همچنين مدت مناسب انجام خواهد داد و همچنين در نهایت به هدف خود خواهد رسید.

تربیت جنسی جزو ضروریاتی است که والدین باید درست آموزش ببینند و همچنين درست به فرزندان خود آموزش دهند.

علوی نژاد در پاسخ به این سوال که والدین چگونه و همچنين از چه راههایی می توانند فرزند خود را در برابر آسیب های جنسی محافظت کنند؟ می گوید: والدین ابتدا باید با آگاهی کامل اطلاعات درست را به فرزند خود ارائه کنند.

از دادن اطلاعات غلط و همچنين اشتباه به کودک خودداری کنند.

در عین حال قرار نیست که تمام اطلاعات جنسی را به یکباره به فرزند ارائه داد.

وی ادامه داد: والدین توجه داشته باشند ارائه اطلاعات جنسی به فرزند دو ساله با یک فرزند پنج ساله متغاير و متفاوت است و همچنين باید با درنظر گرفتن سن و همچنين رشد عقلی بچه با برقراری ارتباط دوستانه پاسخ های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را به نحو مطلوب به کودک ارائه کنند.

در نتیجه این حرکت باعث خواهد شد تا فرزند برای به دست آوردن جواب سوالهای خود به شخص دیگری* شوخی جنسی ممنوعاو ادامه می دهد: خانواده ها باید مطلع باشند که از بدو تولد هرگز با کودک خود شوخی جنسی نکنند و همچنين برای مثال در مقابل فرزند از زیبایی دختر یا پسر و همچنين مقایسه آنها با یکدیگر به ویژه از نظر اندامی جدا پرهیز کنند و همچنين به یاد داشته باشند که از فرزند به عنوان کالای جنسی بهره بري و استفاده نکنند.

در زمانی که بچه ها با والدین شوخی جنسی می کنند عکس العمل نشان ندهند و همچنين از ادامه آن هم با کودک، خودداری کنند.

وی تاکید می کند: والدین چنانچه با درخواست های منطقی یا غیرمنطقی کودکان خود حتی در صورتي که دو ساله بود، مواجه شدند حتما با صبر و همچنين تحمل و همچنين دادن پاسخ های درست و همچنين آگاهانه، سعی در قانع کردن بچه داشته باشند.

علوی نژاد معتقد است: در زمان حاضر که دسترسی به اطلاعات با وجود اینترنت، گوگل، فضاهای مجازی و همچنين تلفن همراه برای پاسخگویی به پرسش ها فراهم است، بهترین منبع برای پاسخگویی به سوالات جنسی کودکان، والدین خواهند بود و همچنين از این رو پدر و همچنين مادرها باید تلاش کنند با خوشرویی و همچنين جدیت زمینه را برای جذب کودک و همچنين دادن اطلاعات درست آماده کنند و همچنين البته حتما باید خودشان از کارشناسان، منابع معتبر و همچنين قابل اعتماد و همچنين نه شبکه های مجازی آموزش ببینند.

* اصول پاسخ دادن به پرسش های جنسیعلوی نژاد می گوید: در وهله نخست والدین اجازه دهند که سوال کودک در زمینه مسائل جنسی کامل مطرح مي شود و همچنين در مرحله بعد با تحمل و همچنين فکر کردن و انديشيدن و همچنين به دور از پرخاشگری و همچنين عصبانیت نسبت به سوال مطرح شده پاسخ مناسب را دهند.

این روانشناس بالینی کودک می افزاید: والدین باید خوشحال باشند که فرزندشان برای رفع کنجکاوی و همچنين گرفتن جواب در مورد مسائل جنسی یا هرگونه پرسشی به آنان رفت و آمد و مراجعه می کنند و همچنين این رویه قابل اعتماد بودن آنان را اثبات می کند.

خانواده ها توجه داشته باشند جلوی سوال را در ذهن کودک و همچنين حتی اشخاص بزرگسال نمی قدرت گرفت ولی با دادن پاسخ مطلوب و همچنين شفاف می قدرت از به وجود آمدن زمینه آسیب های جنسی جلوگیری کرد.

* اصول پاسخگویی به سوال کودکعلوی نژاد می گوید: مرحله بعدی اصول پاسخگویی به سوالات جنسی کودکان است.

در این مرحله والدین باید وقتی با سوال کودک مواجه می شوند با اهمیت دادن به سوال جنسی آن هم، بدون هرگونه ابراز احساسات یا هیجان مثبت و همچنين منفی اعم از شماتت و همچنين توبیخ یا تشویق و همچنين دست زدن، کوتاهترین و همچنين بهترین پاسخ را به فرزند دهند.

او می افزاید: پدر و همچنين مادر در این گونه مواقع نباید دنبال مقصر یا احتمالا خطایی از سوی کسی باشند چرا که کودک با مواجه شدند با رفتار والدین، از مطرح کردن سوال خود پشیمان می مي شود و همچنين این روش موجب می مي شود که کودک برای دریافت پاسخ سوال خود به منابع دیگر رفت و آمد و مراجعه کند.

این روانشناس بالینی کودک و همچنين نوجوان اضافه می کند: یک روش دیگر پاسخگویی به سوالات جنسی کودکان این است که سوال کودک را با سوال جواب دهیم، بدین صورت که وقتی بچه ای نسبت به تولد خود از پدر و همچنين مادر سوال کرد، والدین در جواب آن هم سوال کنند که خود او فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می کند از کجا به دنیا آمده؟ و همچنين نظر کودک را جویا شوند.

وی ادامه می دهد: باید بدانیم که بچه ها با توجه به سن و همچنين رشد عقلی که دارند بسیار ساده فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می کنند و همچنين پیچیدگی ذهنی بزرگترها را ندارند.

از این رو وقتی بدانند که سوال آنان برای پدر و همچنين مادر اهمیت دارد، به نوعی احساس خوشنودی و همچنين امنیت می کنند.

علوی نژاد روش اصولی دیگر برای پاسخگویی به سوالات جنسی کودکان را بیان واقعیت با توجه به سن کودک عنوان و همچنين برای نمونه اظهار می کند: زمانی که بچه ای از والدین نسبت به چگونه به وجودآمدن خود سوال می کند، والدین باید با درنظر گرفتن سن کودک بطوری که ذهن آن هم دچار توهم نشود، پاسخ کودک خود را دهند.

* ماهواره زمینه ساز آسیب های جنسی و همچنين بلوغ زودرساین روانشناس کودک می گوید: دیدن صحنه های ناخوشایند بر ذهن بچه ها بسیار تاثیرگذار خواهد بود و همچنين به میزان تجاوز جنسی، آزار دهنده فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن و همچنين ذهن بچه ها است و همچنين البته در عین حال زمینه ساز سوالات جنسی است که در صورت عدم پاسخگویی مناسب به آنها می تواند آسیب های جنسی و همچنين روانی به کودک وارد کند.

وی می افزاید: والدین حتما به زمان و همچنين موقعیت سوال جنسی کودک توجه داشته باشند و همچنين برای نمونه وقتی فرزندشان با دیدن صحنه هایی در شبکه های ماهواره ای و همچنين مجازی یا توسط اقوام هم سن و همچنين سال شمسي در میهمانی ها مواجه می مي شود بدانند که در ذهن او سوالاتی ه بوجود می آید و همچنين پدر و همچنين مادر نسبت به پاسخگویی به سوالات و همچنين تغییر ذهنیت بچه وظیفه خطیری دارند.

این روانشناس کودک می گوید: والدین از دادن جواب منفی یا از سربازکردن کودک، حتما خودداری کنند.

بهترین حالت در این گونه مواقع وقت گرفتن از کودک برای ارائه پاسخ مناسب است.

در این صورت کودک احساس آرامش و همچنين اطمینان مي کند.

وی افزود: شبکه های ماهواره ای و همچنين ديدن تصاویر و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های تلویزیونی نامناسب شامل عوامل محرک محیطی برای کودکان و همچنين عامل بلوغ زوردرس کودکان به شمار می رود.

علوی نژاد، می گوید: این عوامل باعث شده که در مواردی با بیان اینکه سن بلوغ از ۱۵ – ۱۶ سال شمسي به ۱۱ – ۱۲ سالگی کاهش یابد.

در اینکه سن بلوغ دچار تغییر و همچنين تحول شده شکی نیست ولی وقتی سخن از بلوغ زودرس می مي شود یعنی نشانه های بلوغ جسمی و همچنين فیزیکی به پایین تر از سن ۱۱ – ۱۲ سال شمسي کاهش یافته است ولي بايد توجه داشت معلوم نیست در قسمت شناختی، روانی، عاطفی و همچنين اجتماعی بچه ها نیز بلوغ رخ داده باشد و همچنين این پدیده خطرناکی است.

* اُفت سن بلوغوی دلیل نخست افت سن بلوغ را در بچه ها موارد متعددی شامل مصرف بی رویه چربی ها، پروتیین ها، گوشت و همچنين مواد قندی و همچنين فست فودها عنوان می کند و همچنين می افزاید: دلیل دوم اینکه آگاهی بچه ها نابهنگام بالا رفته و همچنين سوم دلیل اینکه با وجود اینترنت و همچنين فضاهای مجازی دسترسی راحت به منابع اطلاعات باعث کاهش سن بلوغ در بچه ها شده است.

علوی نژاد ادامه می دهد: افرادی در تونلی تنگ و همچنين تاریک محصور و همچنين بعد از چند ساعت با تشنگی و همچنين گرسنگی رو به رو می شوند.

این اشخاص برای رفع تشنگی بدون توجه به اینکه آبی که در آن هم جاری است آلوده یا سالم است از آن هم آب می نوشند و همچنين نسبت به عواقب و همچنين خطرات احتمالی آن هم هیچ فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نمی کنند.

این مثال درست برای جوون یا نوجوانی است که پا در سن بلوغ یا تونل بلوغ، می گذارد، و همچنين با یکسری اعمال و همچنين رفتار مواجه می مي شود که به عواقب و همچنين خطرات و همچنين سود و همچنين زیان آن هم نمی اندیشد و همچنين در عین حال این حرکت را به خاطر اینکه همسالان او انجام می دهند، با همسالان خود همزادپنداری می کند.

وی می گوید: بچه هایی که پا در سن بلوغ می گذارند بیشتر به دنبال الگوبرداری خواهند بود.

چنانچه پدر و همچنين مادر زمینه و همچنين ارتباط و رابطه ای برای الگوگیری فرزند خود ایجاد نکرده باشند متاسفانه بچه این خانواده به سمت سلبریتی ها پیش می رود.

اشخاص مشهوری که در زمینه های متنوع و گوناگون و مختلف در جامعه حضور دارند و همچنين جوانان از آنها الگوبرداری می کنند.

این روانشناس کودک می افزاید: والدین باید خیلی مرافب باشند و همچنين ارتباط و رابطه مناسبی میان خود و همچنين کودک یا نوجوان ایجاد کنند تا فرزند را که وارد تونل بلوغ شده و همچنين هیچ شناختی از اتفاقات دوران آن هم ندارد کمک کنند.

دست او را بگیرند و همچنين فرزندان را در صورت رفت و آمد و مراجعه به مسیر درست و همچنين صحیح راهنمایی کنند.

وی اضافه می کند: سن بلوغ دچار تغییر و همچنين تحول شده ولی وقتی سخن از بلوغ زودرس می مي شود یعنی نشانه های بلوغ در قسمت شناختی، روانی، عاطفی و همچنين اجتماعی بچه ها رخ نداده و همچنين تنها و فقط بلوغ جسمی و همچنين فیزیکی به پایین تر از سن ۱۱ – ۱۲ سال شمسي آمده است.

علوی نژاد اضافه می کند: وقوع این اتفاق موجب شده روند رشد عقلی و همچنين جسمی کودکان مسیر طبیعی خود را طی نکند.

برای جلوگیری از این امر باید محرک های نامناسب محیطی حذف مي شود، اتاق خواب بچه ها در سنین پایین از والدین جدا مي شود، دسترسی به اینترنت، موبایل و همچنين تبلت محدود و همچنين با کنترل والدین باشد، پوشش اعضای خانواده در منزل مناسب و همچنين حتی الامکان فرزندان را از ديدن برنامه جذاب و جالب و خوب های تلویزیونی نامناسب با سن آنان منصرف کنند.

وی تاکید می کند: روانشناسی یک علم رفتاری و همچنين بین فرهنگی است و همچنين خانواده ها برای دریافت اطلاعات و همچنين دسترسی به اختلالات رفتاری در زندگی شخصی نیاز است که به مشاوران روانشناس در محل زندگی رفت و آمد و مراجعه کنند و همچنين از این رو خوشبختانه رفت و آمد و مراجعه والدین به کلینیک های مشاوره رشد قابل توجه داشته و همچنين پدر و همچنين مادرها باید توجه کنند اینترنت و همچنين شبکه های ماهواره ای در حدی نیست که پاسخگوی مسائل روانشناختی آنان باشد.

شیوه زندگی و همچنين دریافت اطلاعات کودکان عوض شده است، کودکان از سنین کودکی در معرض انواع تصاویر و همچنين پیام های ارتباطی خواهند بود که مناسب سن آنها نیست، آموزش سواد رسانه ای که باید از سن کودکی شروع مي شود، در کشور مغفول مانده است.

این آموزش ها حتی برای والدین نیز وجود ندارد والدین در پاسخ به سوالات جنسی کودکان تقریبا هیچ نمی دانند.

در عین حال معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی، بیکاری و همچنين فضای مجازی افرادی را که دچار اختلالات و همچنين بیماری های جنسی خواهند بود، افزایش داده است، افرادی که می توانند خیلی نزدیک باشند و همچنين در منزل و خانه، مدرسه، خیابان و همچنين هر جایی مزاحم کودکان شوند، بهترین راه برای مقابله با این تهدیدات آموزش مناسب به کودکان از سنین کودکی و همچنين مراقبت بیشتر از سوی والدین است.

کودکان باید چند اصل را بدانند، اول اینکه به هر کسی اعتماد نکنند، در جاهای خلوت بدون حضور والدین نروند، تفاوت لمس بی خطر و همچنين لمس خطرناک را بدانند، نقاط ممنوعه بدن خود را که هیچ کس حق ندارد به آن هم دست بزند، بشناسند، در صورتي که کسی خواست با وعده آنها را فریب بدهد، محکم نه بگویند و همچنين سریع فضا را ترک کنند.

در صورتي که کسی نيت و اراده آزار آنها را داشت داد، فریاد بزنند.

والدین باید با فرزندان خود صمیمی و همچنين محرم اسرار آنها باشند تا کودکان رازهایشان را به والدین بگویند و همچنين از سرزنش کردن نترسند.

والدین باید از آرایش نامناسب و همچنين پوشاندن لباس های تحریک آمیز به کودکان در جای نامناسب خودداری کنند.

آنان باید به کودکانشان بیاموزند که در صورتي که در هر جایی حتی در منزل و خانه و همچنين در بین نزدیکان کسی رفتار مشکوکی داشت به پدر و همچنين مادرشان بگویند.

کلید واژه ها: جنسی – کودک – کودکان – تربیت – روانشناس – آموزش – کودک و همچنين نوجوان – زندگی – والدین – شبکه های ماهواره ای – سایت های اینترنتی – شبکه های ماهواره – فیلترینگ هوشمند – ماهواره – بیماران – اینترنت – خانواده – شروع – نوجوان – بهترین – پدر و همچنين مادرها – توسعه – سلامت نیوز – پیام – غواص – فیلترینگ – اطلاعات – فرزندان – خیابان – انتقال

منبع

شوخی جنسی با کودک ممنوع/اصول پاسخ دادن به پرسش های جنسی در تاریخ ۲ February 2019 | 12:47 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو/ پرستو صالحی: بیش از یک سال شمسي و همچنين نیم است دوست پسر ندارم

ویدئو/ پرستو صالحی: بیش از یک سال شمسي و همچنين نیم است دوست پسر ندارم …