خانه / دسته‌بندی نشده / روحانیت محوری در محلات موجب کاهش آسیب های اجتماعی می مي شود

روحانیت محوری در محلات موجب کاهش آسیب های اجتماعی می مي شود

روحانیت محوری در محلات موجب کاهش آسیب های اجتماعی می مي شود

|روحانیت محوری در محلات موجب کاهش آسیب های اجتماعی می مي شود از اس پی سیتی|

ایرنا – رییس نهاد تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: روحانیت محوری در محلات و همچنين برگزاری دوره های آموزشی بهترین راه برای کاهش آسیب های اجتماعی است.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازایرنا حجت الاسلام و همچنين المسلمین علی نعمت اللهی شامگاه چهارشنبه در جلسه کاهش آسیب های اجتماعی در سکونت گاه های غیر رسمی که در نهاد تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، افزود: امروزه آسیب های اجتماعی به یکی از مسائل و همچنين معضلات جدی در کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف دنیا تبدیل شده اند که در بسیاری از مواقع مورد مضر و همچنين بد بهره بري و استفاده فضای رسانه ای بیگانه قرار می گیرد.

وی گفت: اعتیاد، طلاق و همچنين فساد و همچنين فحشا در سکونت گاه های غیررسمی از مهمترین این آسیب ها خواهند بود که به خوراک رسانه ای بیگانگان و همچنين دشمنان برای سیاه نمایی علیه نظام تبدیل می شوند.

رییس نهاد تبلیغات اسلامی استان قزوین خاطر نشان کرد: امروزه دشمنان با بهره بري و استفاده از شبکه های ماهواره ای و همچنين بستر فضای مجازی به دنبال تزلزل بنیان خانواده خواهند بود و همچنين باید دستگاه های مرتبط و همچنين رسانه های داخلی به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.

نعمت اللهی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر مقابله با آسیب های اجتماعی و همچنين نقش نهاد تبلیغات اسلامی در این زمینه تاکید کرده اند، اظهار داشت: باید با برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی برای مقابله با آسیب های اجتماعی اقدام کرد که در این راستا طرح کاهش آسیب های اجتماعی در سکونتگاه های غیررسمی می تواند موثر باشد.

وی ادامه داد:خوشبختانه این طرح به صورت پایه ای در استان به خوبی اجرا شد و همچنين تعدادی از محلات آسیب پذیر قزوین در این زمینه مورد شناسایی قرار گرفت.

این مسئول گفت: از سوی دیگر در این طرح روحانیون برای کاهش معضلات و همچنين ناهنجاری های اجتماعی از قبیل طلاق، اعتیاد و همچنين فساد در محلات آسیب پذیر بسیار موفق عمل کرده اند و همچنين تلاش آنها قابل ستایش است.

وی افزود: نجات بیش از ۳۰۰ معتاد با همکاری دستگاه های مرتبط و همچنين اشتغالزایی برای آنها و همچنين همچنین جلوگیری از فروپاشی خانواده ها و همچنين افزایش طلاق شامل اقدامات انجام شده در محلات آسیب پذیر بوده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور استادان مجرب نیز یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این زمینه بوده است که نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی در محلات هدف ایفا می کند.

رییس نهاد تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: این کارگاه های آموزشی طی ۲ ماه در سطح استان برگزار می مي شود و همچنين اعتبارات مورد نیاز برای ۸۰ فرد يا شخص از روحانیونی که در منطقه ها و مناطق روستایی فعالیت می کنند تامین شده است.

کلید واژه ها: آسیب های اجتماعی – اجتماعی – تبلیغات – اسلامی – قزوین – استان – کاهش – برگزار – نعمت اللهی – شبکه های ماهواره ای – شبکه های ماهواره – رسانه – مقام معظم رهبری – روحانیت – خانواده – رسانه های داخلی – اعتیاد – طلاق – کارگاه – برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی – مضر و همچنين بد بهره بري و استفاده – افزایش طلاق – ایرنا – بهترین راه – فضای مجازی – فساد – چهارشنبه – بیگانگان – نشان – ماهواره

منبع

روحانیت محوری در محلات موجب کاهش آسیب های اجتماعی می مي شود در تاریخ ۱۳ February 2019 | 11:01 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …