خانه / دسته‌بندی نشده / مستند انقلاب ۵۷ از آرشیو صداوسیما بهره بري و استفاده می کند؟

مستند انقلاب ۵۷ از آرشیو صداوسیما بهره بري و استفاده می کند؟

مستند انقلاب ۵۷ از آرشیو صداوسیما بهره بري و استفاده می کند؟

|مستند انقلاب ۵۷ از آرشیو صداوسیما بهره بري و استفاده می کند؟ از اس پی سیتی|

مدیر شبکه مستند در مورد اینکه آیا از آرشیو صداوسیما برای ساخت مستند «انقلاب ۵۷» که از ماهواره پخش می مي شود، بهره بري و استفاده شده است؟ اظهار کرد که مشخص نیست چنین اتفاقی افتاده است یا خیر.

– ” – چند سالی است که یکی از شبکه های ماهواره ای در ایام دهه فجر به پخش مجموعه مستندی از تصاویر انقلاب اقدام می کند که با تحلیل هایی برگرفته از سیاست های مورد نظر خودشان همراه است و همچنين در صورتي که روند محتوایی این فیلم ها را از ابتدا تا انتها بررسی کنیم، متوجه می شویم که یک هدف شفاف و همچنين روشنی از ساخت این مستندها وجود دارد و همچنين آن هم تطهیر رژیم قبل است که از آن هم به عنوان تطهیر ماهواره ای هم یاد شده است.

سازندگان این مجموعه مستند که با عنوان انقلاب ۵۷ شناخته می مي شود، تلاش کرده اند به نوعی نشان دهند که ایران بهترین وضعیت را در دوران قبل از انقلاب اسلامی داشته است؛ ولي بايد توجه داشت فارغ از نگاه یک جانبه گرایانه تدوینگران این مجموعه، هر ساله با پخش آن هم، این سوال در رسانه ها و همچنين همچنین در ذهن مخاطبان ایجاد می مي شود که شبکه ماهواره ای تولیدکننده چگونه به این تصاویر دسترسی پیدا کرده است.

تصاویری که ورژن و نسخه ای از آن هم هم در آرشیو نهاد صداوسیما موجود بوده است.

مدیر شبکه مستند سیما در گفت وگویی با ایسنا در مورد احتمال دسترسی سازندگان مجموعه مستند انقلاب ۵۷ به آرشیو صداوسیما، توضیح داد: این پرسش را باید از مدیران آرشیو صداوسیما پرسید؛ نمی توانم اظهارنظر کنم که منابعی که برای ساخت این مستند بهره بري و استفاده شده است، آیا متعلق به آرشیو نهاد بوده یا نه و همچنين این را باید از مدیران آرشیو پرسید که آیا این منابع از آرشیو تلویزیون بیرون رفته است یا خیر.

غفوری در مورد نحوه دسترسی به منبع موجود در آرشیو نهاد صداوسیما، گفت: بعضی از منابع آرشیوی و همچنين دسترسی آن هم در نهاد نیازمند تصویب طرح در تلویزیون است و همچنين به راحتی نمی قدرت به آن هم دسترسی داشت.

او همچنین با اشاره به منابع مستند انقلاب ۵۷ یادآور شد در صورتي که تیتراژ پایانی را نگاه می کردید، ده ها منبع متنوع و گوناگون و مختلف شامل AP، بی بی سی، فرانس پرس و همچنين منابع متنوع و گوناگون و مختلف دیگر را لیست کرده بودند؛ بنابراین اطلاع دقیقی از نحوه دسترسی سازندگان به فیلم ها وجود ندارد.

مدیر شبکه مستند سپس نحوه بهره بري و استفاده از آرشیو نهاد صدا و همچنين سیما برای ساخت مستندهای تاریخی را چنین توضیح داد: طبعاً برای بسیاری از مستندها از آرشیو صداوسیما بهره می گیریم.

خیلی از منابع آرشیوی را که بخواهیم به آن هم دسترسی پیدا کنیم باید مشخص مي شود که برای چه برنامه جذاب و جالب و خوب ای و همچنين چه موضوعی می خواهیم؛ چرا که در بعضی منابع آرشیوی دسترسی آن هم نیازمند تصویب طرح در تلویزیون است و همچنين باید مشخص مي شود که تهیه کننده کیست و همچنين همه این مسائل باید رعایت مي شود.

کلید واژه ها: آرشیو – مستند – صداوسیما – سیما – نهاد صداوسیما – ماهواره – تلویزیون – شبکه – مدیر – تصاویر – شبکه های ماهواره ای – نهاد صدا و همچنين سیما – شبکه های ماهواره – انقلاب اسلامی – قبل از انقلاب – مدیران – ایام دهه فجر – صدا و همچنين سیما – فیلم – بهترین – برنامه جذاب و جالب و خوب – تاریخی – اسلامی – فرانس – ایسنا – اطلاع – همراه – رسانه – ایران – هایی

منبع

مستند انقلاب ۵۷ از آرشیو صداوسیما بهره بري و استفاده می کند؟ در تاریخ ۲۵ February 2019 | 9:10 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …