خانه / دسته‌بندی نشده / توسعه تعاملات بین المللی؛ راهبرد شبکه قرآن کربلا

توسعه تعاملات بین المللی؛ راهبرد شبکه قرآن کربلا

توسعه تعاملات بین المللی؛ راهبرد شبکه قرآن کربلا

|توسعه تعاملات بین المللی؛ راهبرد شبکه قرآن کربلا از اس پی سیتی|

محمدنبیل التمیمی، مدیر واحد خبرهاي جديد قرآنی شبکه ماهواره ای «قرآن» کربلا اعلام کرد: توسعه تعامل با شبکه های قرآنی در سطح بین المللی از راهبردهای اصلی این شبکه است و همچنين هم ا کنون تيم های تخصصی در حال پیگیری این موضوع خواهند بود.

– تيم بین الملل ـ محمدنبیل التمیمی، مدیر واحد خبرهاي جديد قرآنی شبکه ماهواره ای قرآن کربلا اعلام کرد: توسعه تعامل با شبکه های قرآنی در سطح بین المللی از راهبردهای اصلی این شبکه است و همچنين هم ا کنون تيم های تخصصی در حال پیگیری این موضوع خواهند بود.

شبکه ماهواره ای قرآن که وابسته به مجموعه شبکه های ماهواره ای کربلاء است، در روز پنجم مارس سال شمسي ۲۰۱۶ میلادی مصادف با ۱۵ اسفند سال شمسي ۱۳۹۴ با هدف نشر اندیشه و همچنين اعتلای فرهنگ قرآنی تأسیس شده است.

در این شبکه که بر روی ماهواره نایل ست با فرکانس ۱۲۶۰۴ عمودی قابل دریافت است، همچنين و علاوه بر پخش برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنين موضوعات روز قرآنی و همچنين پوشش فعالیت ها، جشنواره ها، مسابقات و همچنين محافل قرآنی، تلاوت های قاریان برجسته عراق و همچنين جهان اسلام نیز پخش می مي شود.

محمد نبیل التمیمی، مدیر واحد خبرهاي جديد قرآنی شبکه قرآن کربلا در گفت و همچنين گو با ایکنا” در ارتباط با راهبرد این شبکه گفت: این شبکه وابسته به مجموعه شبکه‎های ماهواره‎ای کربلا است که با حمایت مالی آستان حسینی فعالیت می کند.

وی با بیان این که برنامه جذاب و جالب و خوب های این شبکه پیوند تبريک و مبارک کلام وحی و همچنين عترت اهل بیت(ع) است، افزود: رویکرد و همچنين سیاست گذاری برنامه جذاب و جالب و خوب های شبکه ماهواره ای قرآن کربلا مبتنی بر اندیشه اصیل امام و پيشوا حسین (ع)، مبانی، اصول و همچنين فلسفه نهضت تبريک و مبارک این امام و پيشوا همام است.

سبک عراقی التمیمی در ادامه این گفت وگو بیان کرد: ترویج سبک عراقی تلاوت قرآن شامل مأموریت های این شبکه است و همچنين این سبک از شیوه های استوار و همچنين متمایز در خواندن و قرائت قرآن است که حزن، اندوه و همچنين خشوع در تلاوت از ویژگی های بارز آن هم به شمار می رود، آن هم روش که امام و پيشوا صادق(ع) در مورد تلاوت حزن انگیز قرآن می فرماید: ان القرآن نزل بالحزن فاقرؤوه بالحزن؛ قرآن با حزن نازل شده است؛ پس آن هم را با حزن بخوانید .

حدیث ثقلین محمد نبیل التمیمی با اشاره به حدیثی مشهور و همچنين متواتر از رسول خداوند تبارک و تعالي(ص) با نام حدیث ثقلین، گفت: نبی مکرم اسلام در این حدیث فرمودند: إنی تارک فیکم الثقلین: کتاب الله (عز وجل) وعترتی کتاب الله حبل ممدود من السماء إلی الأرض، وعترتی أهل بیتی، وإن اللطیف الخبیر أخبرنی بهما أنهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض، فانظروا کیف تخلفونی فیهما (من دو چیز گرانبها در میان تو باقی می گذارم یکی کتاب خداوند تبارک و تعالي و همچنين دوم عترتم.

کتاب خداوند تبارک و تعالي ریسمانی است که از آسمان به زمین کشیده شده است و همچنين عترتم اهل بیت من خواهند بود و همچنين خداوند لطیف خبیر به من خبر داده که این دو از هم جدا نمی شوند تا این که بر لب حوض کوثر بر من وارد شوند، پس ببینید در این دو چگونه جانشین من هستید)، بنابراین ما در شبکه ماهواره ای قرآن کربلا تلاش می کنیم که برنامه جذاب و جالب و خوب های ما پیونددهنده قرآن و همچنين معارف ناب اهل بیت(علیهم السلام) باشد.

برنامه جذاب و جالب و خوب های قرآنی این فعال عراقی در قسمت و بخش دیگری از این گفت وگو به تعدادی از برنامه جذاب و جالب و خوب‎های این شبکه ماهواره ای اشاره کرد و همچنين گفت: الحوار الحضاری فی القرآن (گفت و همچنين گوی تمدنی در قرآن)، برنامه جذاب و جالب و خوب أفلا یتدبرون القرآن (آیا در قرآن تدبر نمی کنید)، نون و همچنين عرش التلاوه شامل مهم ترین برنامه جذاب و جالب و خوب های این شبکه ماهواره ای خواهند بود.

التمیمی گفت: بولتن خبرهاي جديد قرآنی از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب های این شبکه ماهواره ای است که در آن هم مهم ترین خبرهاي جديد و همچنين رویدادهای قرآنی عراق و همچنين جهان پخش می مي شود، به طوری که این بولتن علاقه مندان را در جریان مهم ترین رخدادهای قرآنی جهان قرار می دهد.

آرشیو وی اضافه کرد: ما همچنین آرشیو بزرگی از تلاوت های قدیمی و همچنين جدید قراء جهان اسلام در اختیار داریم که دربخش ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‎های مختف این شبکه پخش می‎مي شود.

مدیر واحد خبرهاي جديد قرآنی شبکه قرآن کربلا با اشاره به رقابت سالم و همچنين سازنده این شبکه با دیگر شبکه‎های قرآنی جهان اسلام گفت: هم اکنون مجموعه های تخصصی در این شبکه های ماهواره ای در حال گسترش تعامل و همچنين همکاری با دیگر شبکه های مرتبط با این حوزه خواهند بود و همچنين دست اندرکاران این شبکه همچنین تلاش می کنند از تجریبات شبکه های فعال در این عرصه بهره ببرند.

وی در پایان این گفت وگو در ارتباط با پوشش فعالیت‎های قرآنی در دیگر کشورها توسط شبکه ماهواره ای قرآن کربلا اظهار کرد: این شبکه بیشتر برنامه جذاب و جالب و خوب ها، مسابقات، جشنواره ها و همچنين محافل متنوع و گوناگون و مختلف قرآنی در عراق، برخی کشورهای اروپایی، آمریکا، ایران و همچنين استرالیا را پوشش می دهد.

یادآور می مي شود، مجموعه شبکه های ماهواره ای کربلا شامل سه شبکه کربلاء ، قرآن و همچنين السفیر (انگلیسی زبان) است که حیدر نوری جلوخان مدیریت آن هم را به دست دارد.

شبکه ماهواره ای کربلاء که مقر اصلی آن هم در کربلا قرار دارد، از سوی تولیت آستان حسینی و همچنين عباسی پشتیبانی می مي شود و همچنين با هدف ترویج و همچنين گسترش اندیشه و همچنين فرهنگ شیعی نشأت گرفته از مکتب اهل بیت (ع) در دو فرکانس ماهواره ای Arabsat 27500 / vertical 11662 و همچنين Nilsat 27500 / horizontal 10892 پخش می مي شود.

نشانی پایگاه اینترنتی شبکه ماهواره ای کربلاء نیز www.

karbala-tv.

net” است.

مقابله با اتهام هاي تيم های تکفیری و همچنين وهابی مبنی بر مهجوریت قرآن از سوی شیعیان از دیگر انگیزه های آستان حسینی در تأسیس شبکه ماهواره ای قرآن کربلا بوده و همچنين آستان با راه اندازی این شبکه تلاش می کند به جهانیان اثبات کند که برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنين فعالیت های قرآنی از اولویت های پیروان مذهب اهل بیت(ع) است.

گفت وگو از زهره نوری انتهای پیام
کلید واژه ها: قرآن – شبکه – ماهواره – قرآنی – کربلا – بین المللی – برنامه جذاب و جالب و خوب – شبکه های ماهواره ای – کتاب – محمد – توسعه – خبرهاي جديد – شبکه های ماهواره – مدیر – اندیشه – امام و پيشوا – عراق – اسلام – تبريک و مبارک – امام و پيشوا حسین – مسابقات – جشنواره – مشهور – آسمان – فرهنگ – حسینی – حمایت – فلسفه – اصیل – زمین

منبع

توسعه تعاملات بین المللی؛ راهبرد شبکه قرآن کربلا در تاریخ ۳۱ March 2019 | 8:40 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

هشدار دست يار دفتر تبلیغات اسلامی در خصوص ترویج عرفان صوفی گرانه در آفریقا

هشدار دست يار دفتر تبلیغات اسلامی در خصوص ترویج عرفان صوفی گرانه در آفریقا |هشدار …