خانه / دسته‌بندی نشده / رسانه ملی بنگاه بخت آزمایی نشود

رسانه ملی بنگاه بخت آزمایی نشود

رسانه ملی بنگاه بخت آزمایی نشود

|رسانه ملی بنگاه بخت آزمایی نشود از اس پی سیتی|

حوزه/ شاهد هستیم که تلویزیون تبدیل به بنگاه های بخت آزمایی شده است.

این وضعیت که نوعی رواج قمار است برای تلویزیونی که عنوان اسلامی را یدک می کشد، – قابل پذیرش نیست.

عبدالله اسفندیاری تهیه کننده سینما و همچنين تلویزیون در گفت و همچنين گو با خبرگزاری حوزه “، با بیان این که متاسفانه در سیما شاهد راه افتاده بنگاه های بخت آزمایی هستیم، اظهار کرد: من سالها در مقام مدنظر در سیما فعالیت کرده ام، ولي بايد توجه داشت وضعیتی را کم امروز در تلویزیون به وجود آمده را ديدن نکرده بودم.

در زمان حال شاهد هستیم که تلویزیون تبدیل به بنگاه های بخت آزمایی شده است.

این وضعیت که نوعی رواج قمار است برای تلویزیونی که عنوان اسلامی را یدک می کشد، قابل پذیرش نیست.

وی افزود: برای چنین رویکردی عموماً توجیهات اقتصادی آورده می مي شود، ولي بايد توجه داشت نمی قدرت به واسطه یک هدف از راه های نامشروع درآمدزایی کرد.

نقطه دیگر این که صدا و همچنين سیما خود خواسته دست به تخریب خود زده است.

اولین نقطه آن هم را در پهناور و بزرگ شدن بدون واسطه این رسانه می قدرت مشاهد کرد که هیچ توجیه منطقی ندارد.

در کلامی دیگر صدا و همچنين سیما به اندازهای به لحاظ جمعیتی پهناور و بزرگ شده که قسمت و بخش عمده ای از دخل و درآمد خود را صرف حقوق دادن به نیروهایش می کند، درصورتی که با یک جمعیت بسیار کمتر هم می قدرت جذب تماشاگر کرد.

این کار را برخی شبکه های ماهواره ای انجام داده اند و همچنين در جذب تماشاگر از تلویزیون های داخلی نیز سبقت گرفته اند.

این تهیه کننده ادامه داد: آسیب دیگری که در رسانه ملی ديدن می مي شود و همچنين به نوعی دوری تماشاگر را در پی داشته است یک جانبه گرایی حاکم بر آثار است.

این اتفاق را به خوبی در برنامه جذاب و جالب و خوب های سیاسی می قدرت ديدن کرد.

این یک جانبه گرایی به نظرم باعث شده اعتماد شهروندان و مردم شهر از تلویزیون سلب مي شود.

برای مثال وقتی قرار است از یک طرحی نقد به عمل آید تنها نظرات منتقدان آورده می مي شود، درصورتی که باید از دیدگاه هایی موافقان آن هم طرح هم خبردار شد تا بتوان قضاوت صحیحی پیرامون ماجرا داشت، ولي بايد توجه داشت متاسفانه این رویکرد در سینما ديدن نمی مي شود.

وی با بیان این که عدم توجه به اقتدار و قدرت و همچنين تاثیر گذاری این رسانه نوعی عقب نشینی در مقابل جنگ نرم است، گفت: بارها مقام معظم رهبری در سخنان خود در مورد کارکرد و همچنين اقتدار و قدرت رسانه ملی حرف زده اند و همچنين تاکید داشتند که رسانه قادر است اتفاقات بسیاری خوبی را به لحاظ دینی و همچنين انقلابی رقم زند، حتی بارها تاکید شده که رسانه می تواند از منبر هم کارکرد بیشتری داشته باشد، ولی ما در سالهای اخیر سعی نکرده ایم از این رسانه به شکل مطلوبی بهره بریم.

این مدیر سابق رسانه در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود به بحث مجریان تلویزیون اشاره کرد و همچنين گفت: در دو سال شمسي اخیر رویکردی در تلویزیون باب شده که برای جذب تماشاگر از هنر پیشه ها برای جذب تماشاگر بهره می برند.

این رویکرد به نظرم تاثیر مثبت به همراه نخواهد داشت و همچنين حتی در مواقعی موجب نتایج منفی خواهد شد، زيرا و به درستي که وقتی شهروندان و مردم شهر پیام هایی اخلاقی را از زبان افرادی می شوند که در فضای مجازی زندگی متفات دارند آن هم حرف را نپذیرفته و همچنين این تزویر را به کل سیما منتسب می کنند.

اسفندیاری یکی از آسیب های دیگر سینما را رواج تجملگرایی دانست و همچنين تاکید کرد: سیما در برنامه جذاب و جالب و خوب های تبلغی خود زندگی را تبیغ می کند که عموم شهروندان و مردم شهر از آن هم بی بهره خواهند بود.

این تجمل گرایی نه تنها برای شهروندان و مردم شهر خوشایند نیست، بلکه نوعی یاس و همچنين ناامیدی را هم به همراه دارد.

با این توضیح نباید انتظار داشته باشیم که سبک زندگی که در تلویزیون تبلیغ می مي شود با آموزه های اسلامی و همچنين ایرانی همخوان باشد.

در حقیقت الگویی که این روزها در تبلیغات تلویزیونی دیده می مي شود، کاملاً منطبق با سبک زندگی غربی است! وی در انتهای سخنان خود تاکید کرد: رسانه ملی در صورتي که بخواهد همین روش را پیش گیرد نه تنها مخاطب را از دست خواهد داد، بلکه در آینده نزدیک یک نهاد کاملا مقروض خواهد شد که حتی قادر به پرداخت حقوق کارمندان خود نیز نیست.

این اتفاق امری دور از انتظار نیست، مگر اینکه برای رفع آن هم یک اراده ملی وجود داشته باشد.

کلید واژه ها: تلویزیون – رسانه – رسانه ملی – تماشاگر – صدا و همچنين سیما – شبکه های ماهواره ای – سیما – شبکه های ماهواره – مجریان تلویزیون – مقام معظم رهبری – خبرگزاری حوزه – اسلامی – سینما – جمعیت – دخل و درآمد – اسفندیاری – پهناور و بزرگ – خبرگزاری – قمار – عبدالله – اقتصادی – ماهواره – منتقدان – جنگ نرم – برنامه جذاب و جالب و خوب – امروز – رهبری – سیاسی – تخریب – اولین

منبع

رسانه ملی بنگاه بخت آزمایی نشود در تاریخ ۲۹ March 2019 | 9:57 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم)

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم) |راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط …