خانه / دسته‌بندی نشده / افشاگری های همدست هدایتی علیه میلیاردر معروف و همچنين فرزندش/ باز شدن پای بازیکن خائن به پرونده

افشاگری های همدست هدایتی علیه میلیاردر معروف و همچنين فرزندش/ باز شدن پای بازیکن خائن به پرونده

افشاگری های همدست هدایتی علیه میلیاردر معروف و همچنين فرزندش/ باز شدن پای بازیکن خائن به پرونده

|افشاگری های همدست هدایتی علیه میلیاردر معروف و همچنين فرزندش/ باز شدن پای بازیکن خائن به پرونده از اس پی سیتی|

ششمین جلسه رسیدگی به اتهام هاي حسین هدایتی و همچنين افرادي که متهم شده اند مرتبط، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و همچنين مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد – افشاگری های همدست هدایتی علیه میلیاردر معروف و همچنين فرزندش/ باز شدن پای بازیکن خائن به پرونده ” ششمین جلسه رسیدگی به اتهام هاي حسین هدایتی و همچنين افرادي که متهم شده اند مرتبط، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و همچنين مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازراهبرد معاصر ، ششمین جلسه رسیدگی به اتهام هاي حسین هدایتی و همچنين ۱۰ متهم دیگر این پرونده به اتهام اخلال در نظام اقتصادی دقایقی پیش در شعبه سوم رسیدگی به جرایم اقتصادی و همچنين به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

در پنجمین جلسه رسیدگی به این پرونده در تاریخ ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۷ حسین هدایتی و همچنين وکیل مدافع وی مطالبی را تحت عنوان آخرین دفاع بیان کردند و همچنين نماینده دادستان نیز در واکنش به اظهارات مطرح شده به تشریح کیفرخواست پرداخت.

* زبانم از بیان اقدامات مجرمانه هدایتی ناتوان است در ابتدای جلسه امروز قاضی مسعودی مقام گفت: در جلسه قبل آخرین دفاعیات از حسین هدایتی اخذ شد و همچنين امروز نوبت اخذ آخرین دفاعیات از سید مهدی موسوی نژاد است.

قاضی خطاب به هدایتی گفت: تو در جلسات قبل ۵ ساعت از خود دفاع کردید و همچنين فیلم آن هم هم موجود است و همچنين امروز هم لایحه دفاعیات خودتان را مکتوب به دادگاه ارائه کردید و همچنين قرار بود مستندات هم ارائه دهید که یک سی دی به دادگاه آوردید و همچنين داخل آن هم آن هم مستندات قبلی بود و همچنين مطلب جدیدی نداشت.

حسین هدایتی از قاضی درخواست کرد که یک بار دیگر فرصت دفاع از خود را داشته باشد.

قاضی مسعودی مقام از سید مهدی موسوی نژاد خواست تا در جایگاه قرار بگیرد و همچنين به عنوان آخرین دفاعیات از خود دفاع کند.

موسوی نژاد با بیان اینکه زبان و همچنين قلم من از بیان اقدامات مجرمانه هدایتی ناتوان است، اظهار کرد: تمام صحبت های هدایتی کذب محض است و همچنين نامبرده با رصد بازخورد دفاعیات خود در رسانه های معابد و همچنين شبکه های ماهواره ای و همچنين دروغ هایی که علیه نظام گفته و همچنين با پهناور و بزرگ نمایی کمک هایی که در قسمت و بخش ورزش کرده است، سعی در منحرف کردن مسیر رسیدگی دادگاه را دارد.

وی خطاب به هدایتی گفت: آقای هدایتی لطفا در خصوص ۲ هزار میلیارد تومان دارایی ناشی از دریافت وجوه از بانک سرمایه در سال شمسي ۹۲ با توجه به احتساب تورم و همچنين افزایش قیمت سکه و همچنين طلا و همچنين ارز پاسخگو باشید.

قاضی خطاب به موسوی نژاد گفت: تو از خودتان دفاع کنید.

موسوی نژاد گفت: جلسه قبل هدایتی به من اتهماتی زد که باید از خود دفاع کنم.

موسوی نژاد ادامه داد: هدایتی مصداق بازیکن خائنی است که با پوشیدن لباس خودی به دشمن پاس گل می دهد.

قاضی مسعودی مقام خطاب موسوی نژاد گفت: لفظ خائن توهین است و همچنين تو در خصوص اقدامات خود توضیح دهید.

وی تاکید کرد: این موارد در پرونده موجود است.

اقدامات خودتان را توجیه کنید که چه میزان مداخله داشتید؛ تو باید آخرین دفاع را داشته باشید نه اینکه با نفی دیگران خودتان را اثبات کنید.

* هدایتی با بزرگنمایی پولی که برای ورزش هزینه کرده مسیر دادگاه را منحرف می کند موسوی نژاد بیان کرد: تمام آنچه در دفاعیات بی پایه و همچنين اساس هدایتی مطرح شد کذب محض بوده و همچنين نامبرده با ادعا های خود در شبکه های ماهواره ای معاند و همچنين سایر شبکه های معاند دیگر اقدام به فضاسازی کردهه و همچنين همچنین با بزرگنمایی میزان وجوهی که در حوزه ورزش هزینه کرده است مسیر رسیدگی دادگاه را منحرف می کند.

وی، افزود: در نامه های مرتبط به شرکت ذوب نورد آرتین و همچنين طراحی پویان پاسارگارد به هدایتی در خصوص تسهیلات و همچنين مالیات های مرتبط اعلام کردم که مراتب را اعلام کند؛ رونوشت نامه ها هم موجود است.

هدایتی در جلسه اول اعلام کرده شرکت ها متعلق به آقای یقینی است، ولي بايد توجه داشت براساس نامه هایی که مدیران شرکت ها به هدایتی و همچنين بانک ارسال کردند، مشخص شد که تمام شرکت ها متعلق به خودش بوده که خریداری شده است.

حسین هدایتی در واکنش به این موضوع گفت: تاریخ نامه ها را بگویید.

موسوی نژاد مستندات را به قاضی ارائه داد و همچنين قاضی مسعودی مقام ضمن بررسی نامه ها گفت: این نامه ها تاریخی ندارد.

قاضی مسعودی مقام خطاب به هدایتی گفت: علی هدایتی کیست؟ امضای پسر تو در اسناد موجود است.

هدایتی در پاسخ گفت: آیا نامه هایی که تاریخ ندارد، اعتبار دارند؟ قاضی مسعودی مقام بیان کرد: تمامی موارد بررسی می مي شود.

در ادامه دادگاه موسوی نژاد گفت: بانک سرمایه طی تماس تلفنی به دفترخانه اعلام می کند بانک اعتبار ندارد و همچنين در سر رسید دفترخانه ۴ نامه به بانک سرمایه می زند که باید هزینه ها به صورت سیستمی پرداخت مي شود.

متهم گفت: در یک فرآیند، متولیان بانک سرمایه و همچنين هدایتی با نفوذ و همچنين عقد قرارداد های صوری اقدام به اتلاف سرمایه ها در محل اهداف هدایتی کرده اند.

* یک ریال هم بدهی بانکی ندارم هدایتی با مخفی کردن دارايي ها ناشی از بانک سرمایه سعی در گريز و فرار از مسئولیت خود دارد.

وی افزود: حسب استعلام از بانک مرکزی بنده یک ریال هم بدهی بانکی ندارم و همچنين ادعای هدایتی واهی است.

موسوی نژاد در خصوص نظر کارشناسی املاک گفت: تمامی کارشناسی ها از بین بنده و همچنين هدایتی بوده و همچنين کارشناسی ها قبل از پیش فروش ساختمان ها انجام شده است.

کارشناسی ها هم توصیفی برای گران نمایی به بانک نبود و همچنين تفاوت فاحشی بین قیمت اصلی و همچنين کارشناسی ها وجود دارد.

ارسال تصاویر مبایعه نامه ها نشان دهنده اطلاع نمایندگان بانک است که باید تسهیلات ۷۰ درصدی معادل ۱۰۰ میلیارد تومان به هدایتی پرداخت می شد.

متهم موسوی نژاد در ادامه دفاعیات خود گفت: در خصوص جعل نظریات کارشناسی که هدایتی با تشویش ذهن دادگاه آن هم را بیان داشتند انتساب این موضوع به بنده کذب است و همچنين هیچ ارتباطی با بنده ندارد.

هدایتی نسبت به چگونگی حیف و همچنين میل و همچنين تاراج دارايي ها بانک سرمایه پاسخگو باشد وی ادامه داد: هدایتی با هدف گريز و فرار از مسئولیت قانونی خود شایسته است که نسبت به چگونگی حیف و همچنين میل و همچنين تاراج دارايي ها بانک سرمایه پاسخگو باشد.

قاضی خطاب به متهم گفت: بخشی از وجوه نزد شماست و همچنين ۹۳ میلیارد از آن هم توسط تو به تاراج رفته است، در صورتي که این همه اطلاع از اقدامات آقای هدایتی داشتید چرا با وی همراهی کردید؟ متهم پاسخ داد: این موارد بابت فروش دارايي ها من است و همچنين بابت تاراج نیست.

بنده ملک به آقای هدایتی فروختم و همچنين ثمن معامله را گرفتم.

قاضی مسعودی مقام گفت: افتتاح حساب های متعدد بانکی به نام فرزند شماست نشان از این دارد که تو از موضوع مطلع بودید، تو متهم به اخلال در نظام اقتصادی کشور هستید، دفاع خود را پیرامون این مباحث و مطالب بیان کنید، در واقع منظور از آخرین دفاع برای بیان موارد و نکات کلیدی است لذا به مباحث و مطالب تکراری نپردازید.

متهم موسوی نژاد در ادامه دفاعیات گفت: انتساب بزه یاد شده به دلیل فروش دارايي ها، دریافت ثمن، حضور در شعبه و همچنين عدم اطلاع اینجانب از اقدامات آقای هدایتی، بانک سرمایه و همچنين صندوق ذخیره فرهنگیان فاقد وجاهت قانونی و همچنين شرعی است و همچنين انتساب عنوان مشارکت به بنده خلاف قانون است.

وی ادامه داد: ۱۵ ماه از زمان طرح تقاضای دریافت تسهیلات در بانک سرمایه علی رغم معرفی ۳ شرکت و همچنين عدم وجود هرگونه تراز منفی تسهیلاتی به لحاظ عدم وجود سابقه تسهیلاتی معوق و همچنين سرمایه گذاری شخصی در پروژه ها موفق به اخذ تسهیلات بانکی شدم، ولي بايد توجه داشت در نهایت تأسف متولیان بانک سرمایه با بهانه تراشی از ارائه تسهیلات به بنده اهمال کردند این در حالی است که هدایتی با عنایت به روابط نامتعارف با حیدرآبادی مدیرعامل فراری بانک سرمایه موفق به اخذ وجوهی شدند.

موسوی نژاد در ادامه دفاعیات خود گفت: در جلسه قبل دادگاه، آقای هدایتی اکاذیبی را با هدف گريز و فرار از پاسخگویی و همچنين گريز و فرار از اتهام هاي خود مطرح کرد.

متهم ادامه داد: هدایتی ادعا کرده که کارشناسی های انجام شده در پروژه های پارسان و همچنين لیان در مدت ۳ روز بوده، ولي بايد توجه داشت بانک سرمایه به استعلام از کارشناسان اکتفا کرده است.

از طرفی تاریخ چک های صادره نسبت به درج تاریخ اشتباه توسط من، حدودا یک ماه قبل از آن هم است.

وی افزود: زیر مبایعه نامه قید کردم موعد آن هم یک ماه بعد است.

مساحت دو پروژه مذکور بنابر ادعای واهی آقای هدایتی ۲۷ هزار متر است، ولي بايد توجه داشت با توجه به اظهارنظر مهندسان مشاور ۵۷ هزار متر مسقف بوده گه در صورت عدم خلاف شهرداری مساحت یاد شده منظور شده است.

موسوی نژاد خاطرنشان کرد: آقای هدایتی ادعا کرده با صرف هزینه ۲۷ هزار میلیاردی پروژه را تحویل گرفته است.

سوال اینجاست که علی رغم ادعای واهی آقای هدایتی و همچنين در صورتی که از غیرقانونی بودن فرآیند اخذ سند مطلع بودند، چرا تسهیلات را تسویه نکرده است؟ اینجانب در قالب فروش پروژه پارسان ثمن را دریافت کرده و همچنين مستند مرتبط به کلیه دریافت وجوه تقدیم می مي شود.

* نمی دانم مسئولان و همچنين روسای بانک ها در ویلا های خود چه می کنند! متهم در ادامه به ارتباط خود با علی بخشایش مدیر عامل سابق بانک سرمایه اشاره کرد که با واکنش قاضی مواجه شد.

قاضی گفت: من نمی دانم مسئولان و همچنين روسای بانک ها در ویلا های خود چه می کنند که در بانک نمی توانند انجام دهند؟ مگر ویلای تو بانک سرمایه است؟ قاضی مسعودی مقام بیان کرد: آقای بخشایش پیام فرستادند که خیلی چیز ها را بخوانید.

ایشان خیلی بیجا کردند؛ ایشان خودشان متهم خواهند بود.

موسوی نژاد ادامه داد: تو ۵۰ مورد مستقیما گفتید من تسهیلات گرفته ام.

قاضی واکنش نشان داد: در این خصوص توضیح دهید و همچنين از خود دفاع کنید.

موسوی نژاد افزود: براساس یک ویرگول در کیفرخواست گفتند که من تسهیلات گرفته ام.

قاضی در واکنش به دفاعیات موسوی نژاد اظهار کرد: تو دائما تکرار مکررات می کنید و همچنين این ها تاثیری ندارد.

بخشی از دفاعیات تو نفی دیگران است؛ من بیش از ۳۰۰ ساعت بررسی کردیم.

قرار شد تو گردش مالی خود پیش از تسهیلات را به ما بدهید.

موسوی نژاد بیان کرد: در بانک اقتصاد نوین شعبه نیاوران و همچنين بانک مهراقتصاد شعبه شیراز گردش مالی ها موجود است.

قاضی از متهم پرسید: چند پروژه و همچنين در کجای ایران انجام دادید؟ ارزش آن هم ها چقدر است؟ این ها را باید برای ما بیاورید.

متهم بیان کرد: ۷۰ هزارمتر با سرمایه شخصی؛ یک فرد موید آن هم است که طرف سازنده می باشد.

موسوی نژاد گفت: من از جهت اخذ کارشناسی و همچنين پیش فروش ساختمان به آقای هدایتی از مبادی قانونی عمل کردم و همچنين فاقد مسئولیت کیفری و همچنين حقوقی هستم.

وی افزود: در حال حاضر آمادگی دارم تا در مورد اقاله پروژه های فرخته شده به هدایتی هر اقدامی که مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري باشد انجام دهم و همچنين اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور در خصوص بنده فاقد وجاهت قانونی و همچنين شرعی است و همچنين از دادگاه درخواست صدور حکم برائت دارم.

* افرادي که متهم شده اند بانک سرمایه مانند پازل عمل کرده اند در ادامه قهرمانی نماینده دادستان تهران در خصوص دفاعیات موسوی نژاد گفت: قسمت و بخش زیادی از دفاعیات موسوی نژاد تکراری بود.

پرونده های بانک سرمایه از مجرمیت افرادی کارکشته در حوزه بانکداری و همچنين زیرک در تاراج دارايي ها بانکی تشکیل شده است.

وی گفت: افرادي که متهم شده اند بانک سرمایه همه مدیران عامل بانک و همچنين یا افرادی خواهند بود که از بانک های دیگر هم تسهیلات دریافت کرده بودند و همچنين همه مانند پازل عمل کرده اند.

قهرمانی ادامه داد: موسوی نژاد اقدامات خود را ناديده گرفتن و همچنين به هدایتی منتسب می کند.

موسوی نژاد می گوید که تسهیلات دریافت نکرده است که درست است.

موسوی نژاد دو شرکت داشته که به یقینی معرفی می کند تا یقینی اشخاص بی بضاعت را در آن هم مهره چینی کند د خودش کنار برود.

وی افزود: موسوی نژاد دو ملک را که ۳۵ میلیارد تومان ارزش دارد را ۱۳ برابر گران تر فروخته است.

قهرمانی خطاب به موسوی نژاد گفت: تو نقش فعالی در اخذ تسهیلات داشتید.

همیشه در شعبه فرمانیه بانک سرمایه بودید و همچنين این شعبه را مدیریت می کردید.

کارمندان شعبه هم پیش پای تو تعظیم می کردند و همچنين هدایای گران قیمتی در آن هم شعبه توزیع می شد.

قهرمانی افزود: تو اشخاص بی بضاعت را به بانک بردید و همچنين بخشی از تسهیلات را می گرفتید.

هر کدام از تو بخشی از یک شبکه مجرمانه بودید و همچنين باعث شدید که قسمت و بخش زیادی از دارايي ها بانک از بین برود.

* ۵۸۶ میلیارد تومان از دارايي ها بانک سرمایه از بین رفته است قهرمانی گفت: ۵۸۶ میلیارد تومان از دارايي ها بانک سرمایه از بین رفته و همچنين تنها و فقط ۱۵ میلیارد تومان بازگشته است.

قهرمانی بیان کرد: مدیران بالا دستی را به دادگاه آوردیم و همچنين گفتند، تخلف را اشخاص پایین دستی انجام داده اند و همچنين پایین دستی ها را به دادگاه آوردیم گفتند مدیران تخلف کردند در صورتی که همه با هم تخلف کردند.

در ادامه قاضی از وکیل موسوی نژاد خواست تا در جایگاه قرار بگیرد و همچنين آخرین دفاع را از وکیلش انجام دهد.

وی گفت: تقاضا دارم که مجددا کارشناسی مي شود.

موکلم ۸۸ میلیارد تومان از آقای هدایتی گرفته است.

آن هم ملک در حال حاضر متروکه شده، ولي بايد توجه داشت در آن هم زمان ۲۰۰ میلیارد ارزش داشته است.

آقای موسوی نژاد برای تسویه بانک آن هم ملک را به ارزش پایین تر به فروش رساندند.

وی حاضر است تمام پول را تقدیم کند و همچنين ملکی که ارزشی ندارد را بر دارد.

از فقها سوال کرده ام و همچنين نظر آن هم ها این بوده که معامله گرفته شده شرعی است.

وکیل متهم ردیف دوم گفت: اتهام مشارکت در اخلال و همچنين تحصیل مال از طریق نامشروع متوجه موکل من نیست، چرا که ایشان ملک را به قیمت و همچنين مطابق مبایعه نامه به آقای هدایتی فروخته و همچنين موکدا ذکر کرده که مبلغ مرتبط به اراضی مورد معامله است و همچنين به هیچ عنوان ملک خویش را با مصوبه تسهیلات نفروخته؛ پس صوری بودن معامله هم منتفی است.

وی ادامه داد: برای اخذ مابقی ثمن خویش شرکت های معرفی شده توسط هدایتی بوده است و همچنين براساس اظهارات ایشان در چگونگی اخذ تسهیلات بانکی به ترتیب مبالغ ۶۵ میلیارد و همچنين ۵۰۰ ملیون تومان و همچنين ۱۳ میلیارد و همچنين ۶۵۰ ملیون تومان بوده که ایشان شخصا گفته اند و همچنين موکل من هیچ نقشی نداشته ام؛ در صورتي که قصدی وجود داشت باید موکل تضمینی از خود به بانک ارائه می داد.

طرف حساب بانک آقای هدایتی است و همچنين موکل من در اقدامات ایشان در استرداد پول نقشی نداشته است.

نماینده بانک سرمایه در این قسمت و بخش از دادگاه گفت: به تا حال هیچ مبلغی از وجوه به بانک بازنگشته است.

وکیل موسوی نژاد خطاب به نماینده بانک پاسخ داد: موکل من برای اثبات حسن نیت خود حاضر است تمام ثمن را برگرداند و همچنين ملک را بازپس گیرد و همچنين احیا کند.

وی افزود: باید توجه داشت که موکل من ۴۵۳ میلیارد نگرفته است.

قاضی در این قسمت و بخش از دادگاه با توجه به فراری بودن اکبر یقینی از وکیل وی خواست آخرین دفاعیات خود را ارائه دهد.

وکیل یقینی گفت: با توجه به اینکه عرایضی در جلسات قبل اعلام شد از تکرار موارد خودداری می کنم و همچنين دفاعیات خود را در قالب لایحه ارایه می کنم.

آخرین دفاعیات مجتبی کیان پیشه در دادگاه قاضی در این قسمت و بخش از دادگاه از مجتبی کیان پیشه دیگر متهم این پرونده خواست برای ارائه آخرین دفاعیات خود در جایگاه حاضر مي شود.

کیان پیشه گفت: من تنها و فقط کارمند آقای هدایتی بودم و همچنين به دستور او عمل می کردم.

همچنین در مساله تسهیلات نیز نقشی نداشتم.

حدود ۱۴ سال شمسي با آقای هدایتی کار می کنم.

در استیل آذین عضو هیات رییسه بودم و همچنين در سال شمسي ۹۱ تا مرداد ۹۷ آنجا بودم.

نماینده دادستان خطاب به کیان پیشه گفت: مگر تو افرادی از شرکت ها را به بانک نبردید؟ کیان پیشه پاسخ داد: من یک سری از مدارک شرکت سروش تجارت را که کسری داشت را به دستور موسوی نژاد امضا کردم.

نماینده دادستان خطاب به رییس دادگاه گفت: در یک شرکت قسمت و بخش کلانی از تسهیلات به حساب ایشان واریز شده است.

وکیل کیان پیشه گفت: موکل من از سال شمسي ۸۳ در مجموعه آقای هدایتی به عنوان کارمند مشغول شد و همچنين مانند سایر اشخاص از وی حقوق می گرفت و همچنين بیشتر فعالیت ایشان در خصوص املاک بود.

موکل من صرفا به عنوان شاهد ذیل مبایعه را امضا کرده و همچنين هیچگاه به آقایان دیگر و همچنين بانک ها رفت و آمد و مراجعه نکرده است و همچنين موسوی نژاد با اشخاص به بانک رفت و آمد و مراجعه می کرد.

در خصوص تسهیلات ریالی نیز ایشان هیچ نقشی در دریافت مصوبات نداشته است و همچنين در مورد تسهیلات جاوید گشت هیرمند ایشان برای معرفی ملک جاده مخصوص به دفترخانه رفت و آمد و مراجعه کرده است.

هدایتی در ادامه دفاعیات خود گفت: چرا بانک در مورد ملکی که ترهین شده کوتاهی کرده و همچنين اجراییه صادر نکرده است؟! چرا در پروژه کارسان و همچنين لیان یک نامه به ثبت جهرم ارسال نشده است.

من قول می دهم تا قبل از صدور رأی انشاالله تسویه حساب نقدی کنم.

آرای بانک سرمایه امروز منتشر می مي شود وی به ایرادات شکلی پرونده اشاره کرد و همچنين قاضی در پاسخ تصریح کرد: امروز قرار است آرای بانک سرمایه منتشر مي شود و همچنين در آن هم به تمام موارد و همچنين صلاحیت ها پاسخ داده شده است.

متهم هدایتی در مورد موضوع صوری بودن شرکت ها گفت: آیا شرکت هایی که شماره ثبت، پرداخت مالیات و همچنين صورتحساب های مالی دارد صوری و همچنين کاغذی است؟ بنده نمی خواهم این موارد را به گردن آقای یقینی بیاندازم، ولي بايد توجه داشت اظهارات مدیران شرکت ها و همچنين تحقیقات در مرحله دادسرا خلاف مباحث و مطالب بازپرس را می رساند، من شرکتی از یقینی نخریدم و همچنين کارمندان آقای یقینی نیز به این موضوع اشاره داشتند؛ لذا بنده هیچ وابستگی مالی در مورد شرکت ها و همچنين مدیران آن هم ها ندارم ؛ ای کاش یقینی به جای گريز و فرار در دادگاه حاضر می شد.

وی اضافه کرد: اولین ضمانتنامه در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۲۲ صادر شده است پس چرا مطرح می مي شود که بنده در سال شمسي ۹۱ وام گرفته ام؟ کیفرخواست پر از تناقض و همچنين تهمت است، در کیفرخواست با طرح موضوع خرید دارايي ها در نقاط مرغوب تهران و همچنين خودرو های لوکس آشکارا بنده را به فسق و همچنين فجور و همچنين عیش و همچنين نوش متهم نکرده اند در حالیکه بنده در خانواده ای مذهبی بودم و همچنين اموالی نیز در خارج از ایران ندارم.

من بدهکارم؛ نه اخلاگر متهم هدایتی گفت: اتهام اخلال در خصوص اینجانب فاقد رکن قانونی است و همچنين این اتهام شامل حال بنده نمی مي شود.

تأکید می کنم که بنده یک بدهکار هستم و همچنين نه یک اخلالگر.

۲۵ سال شمسي قبل از انقلاب پدر من کارخانه دار بود و همچنين کار من ساخت و همچنين ساز و همچنين صنعت است.

در سال شمسي ۸۵ کارخانه فولاد امیرکبیر را خریدم و همچنين نمی دانم چرا نماینده دادستان اصرار دارد که کار تولیدی نداشته ام.

وی اضافه کرد: چرا آقای بخشایش و همچنين مدیران به ویلا، دفتر و همچنين استخر من نیامدند؟ لذا در صورتي که تبانی محرز باشد بر عهده اینجانب نبوده است، موسوی نژاد در تاریخ ۹۲/۴/۲۵ قرارداد تأمین منابع با سپرده را با مدیرعامل بانک امضاء می کند و همچنين بستر قانونی برای اخذ وام فراهم می مي شود.

آقای شریعتی که نماینده دادستان به آن هم اشاره کردند در اینجا بی گناه است.

بنده نیز لیان و همچنين کارسان را ۴ ماه بعد از این تاریخ خریداری کردم.

متهم ردیف اول گفت: از محضر دادگاه می خواهم با توجه به تمام مستندات و همچنين توضیحات قانونی بنده را تنها و فقط یک بدهکار بانکی بداند، تلاش می کنم با همکاری آقای قهرمانی و همچنين با فروش یکی از دارايي ها خود و همچنين از محل وصول مطالبات از قلدر ها و همچنين از آقایان مهریزی و همچنين یاسر ضیایی، با تو تسویه حساب کنم.

قهرمانی گفت: من تنها و فقط یک بدهکار بانکی هستم و همچنين نه اخلاگر.

قاضی مسعودی مقام خطاب به هدایتی گفت: برخی از قسمت های لایحه ای که خواندید بیانیه بود، دوستدار نظام کسی است که قانون را اجرا کند و همچنين به تعهداتش عمل کند.

این شعبه تمام آراء را با تمام مباحث و مطالب منتشر مي کند، ما اظهارات حقوقدانان را رد نمی کنیم، کسانی که در حوزه اخلال در نظام اقتصادی اظهارنظر می کنند باید به حقوق و همچنين اقتصاد آگاهی داشته باشند.

وی اضافه کرد: این دادگاه بدون دلیل و همچنين مستند رأی صادر نخواهد کرد، در ۱۵۱ صفحه رأیی که برای ۳ فرد يا شخص از اعضای هیأت مدیره بانک سرمایه صادر کرده ایم تمام سوالات را پاسخ داده ایم.

وکیل موسوی نژاد در ادامه گفت: در صورتي که آقای هدایتی در زمان اعلام شده به تعهدات خود عمل می کرد ما اکنون اینجا نبودیم.

اینکه شاکی نباشد با اینکه جرم و جنايت نباشد متغاير و متفاوت است.

در خود مبایعه نامه موکل تاکید کرده چیزی که می فروشد بابت زمین، پروژه، پروانه و همچنين .

است و همچنين تسهیلات را نمی فروشد.

قاضی مسعودی مقام، گفت: ممکن است ادعای آقای هدایتی و همچنين موکل تو در تعارض باشد که باید بررسی مي شود.

* قسمت پولشویی پرونده هدایتی در دادگاه کیفری ۲ رسیدگی می مي شود متهم موسوی نژاد برای ارائه توضیحات در جایگاه قرار گرفت و همچنين گفت: آقای هدایتی از یک طرف مبایعه نامه را قبول دارند و همچنين از طرفی ماده ۶ آن هم را قبول ندارند.

ایشان می گویند املاک را با وام و همچنين مصوبه خریداری کرده است.

موسوی نژاد خاطرنشان کرد: در ارتباط و رابطه با اظهارات آقای شریعتی باید بگویم توافق نامه ای با بانک پیش از معامله با ایشان امضا کرده ام و همچنين در آن هم اعلام شد از ۱۰۰ قسمت و بخش پولی که می گذارم صد درصدش را تسهیلات بگیرم.

ولي بايد توجه داشت آیا موافقتم با بانک عملیاتی شد یا نه؟ این موافقت عملا با فعالیت آقای شریعتی و همچنين جواهری عقیم ماند.

وی افزود: از طرفی در ارتباط و رابطه با اخذ سند، ایشان ۳ بار اعلام کردند در اسناد تخلف شده، ولي بايد توجه داشت در نامه اداره ثبت آمده برای ۵۷ هزار متر عدم تخلف آن هم صادر شده است.

می توانید از اداره ثبت استعلام کنید، زیرا تمامی پروژه در اختیار یک فرد يا شخص است.

در چند جا گفتم ملک را تحویل نگرفتیم و همچنين در مبایعه نامه نوشته شده همزمان ملک با انعقاد مبایعه نامه تحویل خریدار شده لذا این ها صرفا برای گريز و فرار از مسئولیت است.

مسعودی مقام گفت: قسمت پولشویی این پرونده در دادگاه کیفری ۲ رسیدگی می مي شود.

افرادي که متهم شده اند یک هفته مهلت دارند تا لوایح دفاعی خود را ارائه دهند و همچنين بعد از یک هفته وارد مرحله صدور رأی می شویم.

در پایان دادگاه قاضی مسعودی مقام با اخذ آخرین دفاعیات از افرادي که متهم شده اند ختم رسیدگی به پرونده را اعلام کرد.

کلید واژه ها: هدایتی – حسین هدایتی – قاضی – دادگاه – اقتصادی – مفسدان اقتصادی – موسوی – میلیارد – برگزار – شبکه های ماهواره ای – میلیاردر – امروز – جرایم – شبکه های ماهواره – افشاگری – قیمت سکه و همچنين طلا – بانک سرمایه – افزایش قیمت – معروف – نظام – هایی – مهدی – زبان – قیمت سکه – ماهواره – دادستان – افزایش – سرمایه – دارایی – واکنش

منبع

افشاگری های همدست هدایتی علیه میلیاردر معروف و همچنين فرزندش/ باز شدن پای بازیکن خائن به پرونده در تاریخ ۱۴ April 2019 | 7:30 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …