خانه / دسته‌بندی نشده / هنجارشکنی حربه دشمن علیه ملت ها است

هنجارشکنی حربه دشمن علیه ملت ها است

هنجارشکنی حربه دشمن علیه ملت ها است

|هنجارشکنی حربه دشمن علیه ملت ها است از اس پی سیتی|

ـ حجت الاسلام ناصر رفیعی با تاکید بر این که دشمن همواره در حربه های خود به ترویح منکر مشغول است، گفت: هنجارشکنی بعد از جنگ نرم دومین حربه دشمن علیه ملت ها است.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازایکنا” از قم، حجت الاسلام ناصر رفیعی عضو هیئت علمی جامعه المصطفی عصر امروز ۱۹ اردیبهشت ماه در محفل سخنرانی شبستان امام و پيشوا خمینی به بررسی مبانی دشمن شناسی از منظر قرآن کریم پرداخت و همچنين اظهار کرد: در مبانی دانش های امروزی جنگ به دو مقوله جنگ نرم و همچنين جنگ سخت تقسیم می مي شود.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی بابیان این که جنگ نرم سابقه تاریخی عمیقی دارد، بیان کرد: در جنگ صفین امر بن عاص در آخرین لحظات با اقدام نرم خود معادله جنگ را عوض کرد.

وی ادامه داد: جنگ نرم بین اصحاب ائمه معصوم نیز در جریان بود تا جایی که برخی از اصحاب امام و پيشوا کاظم علیه السلام به دنبال انحراف جریان امامت بودند تا از این طریق دارايي ها عمومی در اختیار امام و پيشوا را تملک کنند که یکی از عمیق ترین رفتارهای جنگ نرم شکل گرفت.

سخنران آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با اشاره به هجوم سنگین شایعات علیه یونس ابن عبدالرحمن در زمان امام و پيشوا رضا علیه السلام، گفت: یونس فردی بود که امام و پيشوا رضا علیه السلام ۳ دفعه بهشت را برای او تضمین فرموده و همچنين او را به سلمان تشبیه کرده بودند؛ این در حالی است که دامنه شایعات به جایی رسیده بود که حلال زادگی یونس را برای عموم شهروندان و مردم شهر مخدوش و همچنين زیر سؤال برده بودند.

حجت الاسلام رفیعی اطمینان از صحت خبر، تشخیص خوبی و همچنين یا بدی محتوای خبر از کسی که خبر داده می مي شود و همچنين منفعت داشتن و همچنين یا نداشتن خبر برای عموم شهروندان و مردم شهر را سه معیار مواجهه با شایعه توصیف کرد و همچنين افزود: هنجارشکنی بعد از جنگ نرم دومین حربه دشمن علیه ملت ها است.

وی ادامه داد: دشمن همواره در حربه های خود به ترویج منکر مشغول است؛ بر این اساس برنامه جذاب و جالب و خوب سازان تلویزیونی توجه داشته باشند که الگوبرداری از برنامه جذاب و جالب و خوب های ماهواره می تواند یک خطر برای جوامع مدنی باشد چراکه سبک ها و همچنين الگوهای کاری دشمن در شبکه های ماهواره ای همیشه صحیح نیست.

سخنران آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها اختلاف افکنی را سومین ویژگی دشمن توصیف کرد و همچنين اظهار کرد: باید توجه داشت که در جریان سقیفه دست های اختلاف افکن دشمن یهودی حضور داشت که توانسته بود چنین اختلاف و همچنين رخنه ای پهناور و بزرگ در بدنه اسلام ایجاد کند.

وی ادامه داد: چهارمین ویژگی دشمن به زحمت انداختن امت اسلام است چیزی که در جریان انقلاب اسلامی از ابتدا با ترور شخصیت ها، جنگ تحمیلی و همچنين امروزها با تحریم های شدید اقتصادی دنبال می مي شود؛ این نشان می دهد که دشمن از شهروندان و مردم شهر بغض دارد.

حجت الاسلام رفیعی ایجاد رعب و همچنين وحشت را از دیگر ویژگی های دشمن توصیف کرد و همچنين بیان کرد: دشمنان نظام و همچنين انقلاب اسلامی باید بدانند که امروز معادلات نظامی دنیا تغییر کرده است تا جایی که رژیم غاصب صهیونیست بعد از یک هجوم سه روزه مجبور به آتش بست و همچنين عقب نشینی شد.

سخنران آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها به اصول مواجهه با دشمن اشاره کرد و همچنين گفت: شناخت دشمن و همچنين اقدام مقابله به مثل دشمن تجویز قرآن کریم برای مواجهه مقتدرانه با دشمن است.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی بابیان این که عهدنامه امام و پيشوا علی علیه السلام که در خطاب به مالک نگاشته شد نقطه ای تاریخی برای امروز انقلاب دارد، یادآور شد: امام و پيشوا علی علیه السلام در این فراز فرموده اند الحَذَرَ کُلَّ الحَذَرِ مِن عَدُو همچنينِّکَ بعدَ صُلحِهِ ؛ فإنَّ العَدُو همچنينَّ ربَّما قارَبَ لِیَتَغَفَّلَ، فَخُذْ بِالحَزمِ، و همچنين اتَّهِمْ فی ذلکَ حُسنَ الظَّنِّ؛ زنهار! زنهار! از دشمن خود بعد از آشتی کردن، زیرا دشمن چه بسا به نزدیکی می گراید و همچنين نمایش صلح می دهد تا طرف را غافلگیر کند، پس جانب احتیاط را بگیر (دوراندیش باش) و همچنين خوش گمانی خود را در مورد حیله گری های دشمن متهم بساز .

وی ادامه داد: رهبری معظم انقلاب از ابتدای برجام به این نقطه توصیه اکید داشته و همچنين امروز در تجربه انقلاب این توصیه به وضوح قابل ديدن است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: سلام – جنگ نرم – اسلام – امام و پيشوا – شبکه های ماهواره ای – هیئت علمی – شبکه های ماهواره – امروز – امام و پيشوا رضا – المصطفی – ماهواره – انقلاب اسلامی – شهروندان و مردم شهر – برنامه جذاب و جالب و خوب – شایعات – معصومه – جامعه – اصحاب – جنگ تحمیلی – امام و پيشوا خمینی – علمی – مقدس – سخنرانی – اقتصادی – اسلامی – تاریخی – شبستان – امروزی – شایعه – جوامع

منبع

هنجارشکنی حربه دشمن علیه ملت ها است در تاریخ ۹ May 2019 | 6:10 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو |تبلیغات کاذب درمان …