خانه / دسته‌بندی نشده / جنجال سریال های رمضانی در عراق و همچنين واکنش مرجعیت عالی

جنجال سریال های رمضانی در عراق و همچنين واکنش مرجعیت عالی

جنجال سریال های رمضانی در عراق و همچنين واکنش مرجعیت عالی

|جنجال سریال های رمضانی در عراق و همچنين واکنش مرجعیت عالی از اس پی سیتی|

ایرنا – اعتراض و همچنين جنجالی شدن برخی سریال های تلویزیونی ویژه ماه رمضان در عراق در سطح انظار و افکار عمومی و همچنين فضای مجازی، به دفتر مرجعیت عالی عراق کشید و همچنين واکنش وی را در بر داشت.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازروز سه شنبه ایرنا، با آغاز ماه رمضان و همچنين نمایش چندین سریال تلویزیونی ویژه رمضان که معمولا جنبه طنز دارد، اعتراضات مختلفی در میان انظار و افکار عمومی و همچنين شبکه های اجتماعی دیده شده است که به آنچه رفتار بر خلاف موازین اخلاقی، عفت عمومی و همچنين افراط در نمایش عریانی ها در این نمایش ها، خوانده می مي شود، واکنش نشان می دهند.

در پی افزایش این واکنش ها و همچنين اعتراضات، نهاد رسانه و همچنين ارتباطات عراق نیز بیانیه ای روز یکشنبه قبل از شبکه های تلویزیونی عراق خواست از ادامه پخش چنین برنامه جذاب و جالب و خوب هایی که مغایر حرمت ماه رمضان است خودداری کنند.

این نهاد گفته بود که موارد مختلفی از هتک حرمت ماه رمضان را در سریال های رمضانی برخی شبکه های عراقی رصد کرده است که با حرمت ماه رمضان و همچنين نیز قواعد رفتاری و همچنين قوانین مرتبط به کار رسانه مغایرت دارد.

اکنون رسانه های عراق به نقل از دفتر مرجعیت عالی عراق از اعلام حرمت تماشای چنین صحنه هایی خبر داده است.

به نوشته این رسانه ها، آیت الله سید علی سیستانی مرجعیت عالی عراق در پاسخ به سوالی در خصوص حکم نگاه کردن این نوع نمایش های تلویزیونی که هنرپیشه های زن لباس غیر شرعی داشته و همچنين گاهی شبه عریان خواهند بود ، گفته است: نگاه کردن به چنین صحنه هایی در صورت همراه بودن با لذت شهوانی و همچنين یا ترس از افتادن به گناه، حرام است بلکه احتیاط واجب آن هم است که نگاه به این صحنه ها نکنند حتی در صورتي که همراه با این موارد (لذت شهوانی و همچنين ترس از افتادن در گناه) نباشد.

مومنان بویژه مسئولان امر باید نسبت به آنچه در تلویزیون ها و همچنين شبکه های ماهواره ای پخش می مي شود، هوشیار و همچنين مراقب باشند و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب هایی را برای تماشای فرزندانشان انتخاب کنند که به صلاح دنیا و همچنين آخرت آنها باشد و همچنين ایشان را از مواردی که فطرت پاکشان را آلوده می کند یا اخلافشان را فاسد می کند دور نگه دارند .

این در حالی است که امامان جمعه کربلای معلا که نمایندگان آیت الله سیستانی خواهند بود و همچنين در خطبه دوم نمازجمعه که بعنوان خطبه مرجعیت معروف است، مواضع حوزه نجف بویژه مرجعیت عالی عراق را منعکس می کنند، بارها نسبت به بهره بري و استفاده بی ضابطه برخی رسانه ها از آزادی های اجتماعی، رسانه ای و همچنين همچنین عدم توجه برخی خانواده ها به چارچوب های قانونی و همچنين اخلاقی و همچنين نیز نحوه فعالیت برخی اشخاص در شبکه های اجتماعی و همچنين نشر خبرهاي جديد نادرست و همچنين تخریب دیگران هشدار داده اند.

کلید واژه ها: ماه رمضان – تلویزیون – عراق – رمضان – رسانه – شبکه های اجتماعی – عالی – آیت الله سید علی سیستانی – اجتماعی – نمایش – سریال – شبکه – واکنش – اعتراض – سریال های تلویزیونی – شبکه های ماهواره ای – هایی – اعتراضات – شبکه های ماهواره – آیت الله سیستانی – آیت الله – سریال تلویزیونی – سیستانی – برنامه جذاب و جالب و خوب – شهوانی – ایرنا – رفتار – همراه – جمعه – ارتباطات

منبع

جنجال سریال های رمضانی در عراق و همچنين واکنش مرجعیت عالی در تاریخ ۱۴ May 2019 | 3:01 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قطع برق یک مجتمع تجاری اعتراضاتی را در خیابان جمهوری به همراه داشت

قطع برق یک مجتمع تجاری اعتراضاتی را در خیابان جمهوری به همراه داشت |قطع برق …