خانه / دسته‌بندی نشده / ارسال پیامک هشدار برای ۶۰ میلیون فرد يا شخص از هموطنان در حوادث اخیر

ارسال پیامک هشدار برای ۶۰ میلیون فرد يا شخص از هموطنان در حوادث اخیر

ارسال پیامک هشدار برای ۶۰ میلیون فرد يا شخص از هموطنان در حوادث اخیر

|ارسال پیامک هشدار برای ۶۰ میلیون فرد يا شخص از هموطنان در حوادث اخیر از اس پی سیتی|

سیستم اعلام هشدار در سیل تهران با ارسال پیامک توانسته بود اطلاع رسانی خوبی داشته باشد و همچنين برای مجموعاً ۶۰ میلیون فرد يا شخص توسط سیستم اعلام هشدار، – به گزارشتیتربرتر؛” وزیر ارتباطات گفت: سیستم اعلام هشدار در سیل تهران با ارسال پیامک توانسته بود اطلاع رسانی خوبی داشته باشد و همچنين برای مجموعاً ۶۰ میلیون فرد يا شخص توسط سیستم اعلام هشدار، پیامک ارسال شد.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازتیتربرتر، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات صبح امروز در نشست توسعه ارتباطات و همچنين فناوری های نوین در حوزه امداد و همچنين نجات و همچنين سرويس ها و خدمات داوطلبانه که با حضور رییس جمعیت هلال احمر برگزار شد، اظهار کرد: بحران و همچنين حوادث طبیعی جزو شرایطی است که باید با انها زندگی کنیم؛ هر زمانی ممکن است حادثه ای رخ دهد، آنچه که مهم است نحوه مدیریت این حوادث برای کاهش تلفات و همچنين خسارات است.

جهرمی افزود: باید حوادث را بررسی کنیم و همچنين ببینیم که آیا سرعت امدادرسانی در حوادث بهبود یافته یا خیر؟ وی ادامه داد: نقطه ای که مهم است نیاز به یک سیستم اعلام هشدار بود که این سیستم در حوادث اخیر توانسته بود کمک شایانی کند، این سیستم در هشدار سیل تهران با ارسال پیامک توانسته بود اطلاع رسانی خوبی داشته باشد.

مجموعاً ۶۰ میلیون فرد يا شخص هشدار توسط سیستم اعلام هشدار ارسال شد؛ در حوادث اخیر در صورتي که میزان تلفات کم بود دلیلش مکانیزم های اعلام هشداری بود که عملکرد مطلوبی داشت.

وزیر ارتباطات گفت: زیرساخت های ارتباطی در حوادث اخیر از دسترس خارج شد و همچنين تمامی کانال ها و همچنين تجهیزات از بین رفت، حتی شبکه برق از دسترس رفت؛ شب حوادث پل دختر شب های سختی بود که هیچ راه ارتباطی با شهروندان و مردم شهر و همچنين مسئولین نبود که بلاخره توانستیم با ایجاد شبکه رومینگ اولین ارتباط را در ساعت یک بامداد برقرار کنیم.

وی افزود: از طریق شبکه های ماهواره ای و همچنين شبکه های اجتماعی توانستیم با اشخاص حادثه دیده در پل دختر ارتباط برقرار کنیم.

اتفاقی که بعد از حوادث اخیر رخ داد این بود که متوجه شدیم جمعیت هلال احمر به عنوان نهاد امدادرسان از زیر ساخت ارتباطی خوبی برقرار نیست و همچنين شبکه هایی که امروز رونمایی شد حاصل فعالیت هایی بوده که به تا حال انجام شده است؛ در این راستا توانسته ایم ارتباط ۴۳۰ پایگاه امدادی را روی شبکه ملی اطلاعات برقرار کنیم و همچنين از سویی دیگر زیرساخت ارتباطی در ۱۷ استان ازانالوگ به دیجیتال تغییر یافته است.

جهرمی بیان کرد: کسی که در حال امدادرسانی است باید بتواند راه های ارتباطی مناسبی داشته باشد.

کد ستاره ۱۱۲ مربع سامانه ای است که زمانی شماره گیری میشود موقعیت حدودی حادثه دیده را به جمعیت هلال احمر اعلام میکند تا امدادرسانی انجام مي شود؛ همچنين و علاوه بر این جمع اوری کمک های مردمی نیز از طریق این سامانه انجام می مي شود.

وی ادامه داد: ساعات اولیه وقوع بحران ساعات طلایی است.

امروز وزارت ارتباطات با کمک اوپراتورها توانسته خودروهایی را به منطقه ها و مناطق برساند برای برقرار ارتباط ولي بايد توجه داشت این خودروها در حوادث اخیر کارایی نداشتند، به همین جهت پروژه بالن ها را کلید زدیم همچنين و علاوه بر این پروژه دکل های بادی را در دستور کار داریم تا بتوانیم برقرار ارتباط در منطقه ها و مناطق حادثه دیده را به حداقل زمان ممکن برسانیم.

جهرمی ادامه داد: با کمک جمعیت هلال احمر میخواهیم سه مانور داشته باشیم تا پایان سال شمسي تا بتوانیم به یک پروتکل استاندارد دیت پیدا کنیم برای برقراری ارتباط در ساعات اولیه حوادث.

گفتنی است در این نشست از سامانه های ستاره ۱۱۲ مربع، شبکه نورنتا(شبکه ارتباطی زیر ساخت اختصاصی جمعیت هلال احمر)، شبکه رادیویی VHF و همچنين دیجیتال DMR رونمایی شد.

کلید واژه ها: حوادث – هشدار – ارسال پیامک – جمعیت هلال احمر – وزیر ارتباطات – امداد – ارتباطات – اطلاع رسانی – امدادرسانی – رسانی – هلال احمر – پیامک – شبکه – اطلاع – رییس جمعیت هلال احمر – شبکه های ماهواره ای – تهران – شبکه ملی اطلاعات – شبکه های ماهواره – حادثه – شبکه های اجتماعی – جمعیت – وزیر – هلال – امروز – نقل از – دختر – هایی – اطلاعات – دیجیتال

منبع

ارسال پیامک هشدار برای ۶۰ میلیون فرد يا شخص از هموطنان در حوادث اخیر در تاریخ ۲ June 2019 | 6:37 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سعید محمد به دلیل تخلف، از فرماندهی قرارگاه خاتم منفک شد

سعید محمد به دلیل تخلف، از فرماندهی قرارگاه خاتم منفک شد |سعید محمد به دلیل …