خانه / دسته‌بندی نشده / ارسال ۶۰ میلیون هشدار در حوادث اخیر به شهروندان و مردم شهر

ارسال ۶۰ میلیون هشدار در حوادث اخیر به شهروندان و مردم شهر

ارسال ۶۰ میلیون هشدار در حوادث اخیر به شهروندان و مردم شهر

|ارسال ۶۰ میلیون هشدار در حوادث اخیر به شهروندان و مردم شهر از اس پی سیتی|

در حوادث اخیر در مجموع به ۶۰ میلیون فرد يا شخص پیام هشدار ارسال شد.

– ، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و همچنين فناوری اطلاعات امروز در نشست توسعه ارتباطات و همچنين فناوری های نوین در حوزه امداد و همچنين نجات و همچنين سرويس ها و خدمات داوطلبانه که با حضور رییس جمعیت هلال احمر برگزار شد، اظهار کرد: بحران و همچنين حوادث طبیعی جزو شرایطی است که باید با آنها زندگی کنیم؛ هر زمانی ممکن است حادثه ای رخ دهد، آنچه که مهم است نحوه مدیریت این حوادث برای کاهش تلفات و همچنين خسارات است.

در حوادث بهبود یافته یا خیر؟ وی ادامه داد: نقطه ای که مهم است نیاز به یک سیستم اعلام هشدار بود که این سیستم در حوادث اخیر توانسته بود کمک شایانی کند، این سیستم در هشدار سیل تهران با ارسال پیامک توانسته بود اطلاع رسانی خوبی داشته باشد.

جهرمی با اشاره به آمار اطلاع رسانی ها در حوادث سیل اخیر، گفت: مجموعا ۶۰ میلیون فرد يا شخص هشدار توسط سیستم اعلام هشدار ارسال شد؛ در حوادث اخیر در صورتي که میزان تلفات کم بود دلیلش مکانیزم های اعلام هشداری بود که عملکرد مطلوبی داشت.

وزیر ارتباطات گفت: زیرساخت های ارتباطی در حوادث اخیر از دسترس خارج شد و همچنين تمامی کانال ها و همچنين تجهیزات از بین رفت، حتی شبکه برق از دسترس رفت؛ شب حوادث پل دختر شب های سختی بود که هیچ راه ارتباطی با شهروندان و مردم شهر و همچنين مسئولین نبود که بلاخره توانستیم با ایجاد شبکه رومینگ اولین ارتباط را در ساعت یک بامداد برقرار کنیم.

وی افزود: از طریق شبکه های ماهواره ای و همچنين شبکه های اجتماعی” توانستیم با اشخاص حادثه دیده در پل دختر ارتباط برقرار کنیم.

جهرمی ادامه داد: اتفاقی که بعد از حوادث اخیر رخ داد این بود که متوجه شدیم جمعیت هلال احمر به عنوان نهاد امدادرسان از زیر ساخت ارتباطی خوبی برقرار نیست و همچنين شبکه هایی که امروز رونمایی شد حاصل فعالیت هایی بوده که به تا حال انجام شده است؛ در این راستا توانسته ایم ارتباط ۴۳۰ پایگاه امدادی را روی شبکه ملی اطلاعات برقرار کنیم و همچنين از سویی دیگر زیرساخت ارتباطی در ۱۷ استان از آنالوگ به دیجیتال تغییر یافته است.

جهرمی بیان کرد: کسی که در حال امدادرسانی است باید بتواند راه های ارتباطی مناسبی داشته باشد.

وزیر ارتباطات گفت: کد #۱۱۲* سامانه ای است که زمانی شماره گیری می مي شود موقعیت حدودی حادثه دیده را به جمعیت هلال احمر اعلام می کند تا امدادرسانی انجام مي شود؛ همچنين و علاوه بر این جمع آوری کمک های مردمی نیز از طریق این سامانه انجام می مي شود.

وی ادامه داد: ساعات اولیه وقوع بحران ساعات طلایی است؛ امروز وزارت ارتباطات با کمک اپراتورها توانسته خودروهایی را به منطقه ها و مناطق برساند برای برقرار ارتباط ولي بايد توجه داشت این خودروها در حوادث اخیر کارایی نداشتند، به همین جهت پروژه بالن ها را کلید زدیم همچنين و علاوه بر این پروژه دکل های بادی را در دستور کار داریم تا بتوانیم برقرار ارتباط در منطقه ها و مناطق حادثه دیده را به حداقل زمان ممکن برسانیم.

وزیر ارتباطات ادامه داد: با کمک جمعیت هلال احمر میخواهیم سه مانور داشته باشیم تا پایان سال شمسي تا بتوانیم به یک پروتکل استاندارد دیت پیدا کنیم برای برقراری ارتباط در ساعات اولیه حوادث.

در این نشست از سامانه های #۱۱۲*، شبکه نورنتا (شبکه ارتباطی زیر ساخت اختصاصی جمعیت هلال احمر)، شبکه رادیویی VHF و همچنين دیجیتال DMR رونمایی شد.

کلید واژه ها: حوادث – جمعیت هلال احمر – ارتباطات – وزیر ارتباطات – هشدار – امداد – وزیر ارتباطات و همچنين فناوری اطلاعات – هلال احمر – شبکه – اطلاع رسانی – امدادرسانی – اطلاع – رسانی – رییس جمعیت هلال احمر – شبکه های ماهواره ای – جمعیت – امروز – حادثه – شبکه های ماهواره – شبکه ملی اطلاعات – اطلاعات – فناوری اطلاعات – وزارت ارتباطات – فناوری – وزیر – هایی – شهروندان و مردم شهر – هلال – ارسال پیامک – بحران

منبع

ارسال ۶۰ میلیون هشدار در حوادث اخیر به شهروندان و مردم شهر در تاریخ ۲ June 2019 | 2:07 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …