خانه / دسته‌بندی نشده / سینمای ایران چه زمانی فلسطین را بهتر خواهد دید؟

سینمای ایران چه زمانی فلسطین را بهتر خواهد دید؟

سینمای ایران چه زمانی فلسطین را بهتر خواهد دید؟

|سینمای ایران چه زمانی فلسطین را بهتر خواهد دید؟ از اس پی سیتی|

حوزه/ قشر متعهد سینمای ایران که اکثریت هنرمندان این عرصه را شامل می مي شود، هم نوا با خیل عظیم حامیان حقوق شهروندان و مردم شهر فلسطین از ادیان و همچنين اقوام متنوع و گوناگون و مختلف در سرتاسر جهان به پا خیزند و همچنين با دست برداشتن از ساخت فیلم های آپارتمانی، – با رعایت مسائل امروز شهروندان و مردم شهر فلسطین و همچنين توجه به شیوه های ساخت فیلم در گستره بین الملل و همچنين مخاطب جهانی، دین خود را به انسانیت ادا کنند.

خبرگزاری حوزه” ، روز قدس نزدیک است.

همیشه این ایام که می رسد همه احساس می کنند باید کاری برای فلسطین نمایند.

با این حال بازهم باید به روح معمار کبیر انقلاب اسلامی امام و پيشوا خمینی (ره) درود فرستاد که آخرین جمعه ماه رمضان را برای تمامی مسلمانان و همچنين آزادی خواهان جهان روز قدس نامید تا قبله اول مسلمین در سایه هجمه-های گسترده حکومت های استکباری جهان و همچنين غفلت سران عرب به فراموشی سپرده نشود.

اگرچه پيشامد جديد مظلومیت شهروندان و مردم شهر فلسطین و همچنين سرزمین غصب شده آن هم ها روزبه روز آزادی خواهان بیشتری را در جهان با خود همراه می¬کند.

دراین بین ارتباط و رابطه رسانه های جهان اسلام با پيشامد جديد فلسطین چگونه است؟ چند نقطه قابل ملاحظه است: ۱- فارغ از اینکه بزرگان و رهبران عربی کشورهای مسلمان جهان چه دیدگاهی در مورد فلسطین دارند، مسلمانان جهان و همچنين امت اسلامی از عِده و همچنين عُده قابل توجهی برخوردار خواهند بود و همچنين به لحاظ امکانات می توانند هم دینان خود را حمایت نمایند.

این پيشامد جديد در بحث رسانه ها نیز قابل توجه است و همچنين مسلمانان رسانه های مختلفی از سنتی تا نوین را دارا خواهند بود.

امام و پيشوا می فرمود: در صورتي که مسلمین مجتمع بودند، هرکدام یک سطل آب به اسراییل می‏ ریختند، او را سیل می‏ برد.

۲- نقطه دوم این است که امروزه رسانه ها همچون تلویزیون، سینما، شبکه های اجتماعی و همچنين شبکه های ماهواره ای نقش بسیار گسترده ای از حیث آموزشی، اطلاع رسانی، اقناع انظار و افکار عمومی و همچنين خط دهی به عموم اشخاص جامعه را دارند.

جامعه اسلامی هم از این قاعده مستثنا نیست.

حال سؤال این است که مسلمانان جهان و همچنين علی الخصوص ایرانیان مسلمان که صاحب اقتدار و قدرت رسانه خواهند بود چقدر نقش خود را در بحث فلسطین ایفاء کرده اند؟ این پيشامد جديد را در صورتي که بخواهیم بخصوص در مدیوم سینما و همچنين آن هم هم در سینمای ایران دنبال کنیم، چرا این همه کمبود وجود دارد؟ گاهی پيشامد جديد را که از جنبه وسیع تری نگاه کنیم، شاهد هستیم که سهم سینمای ایران در پيشامد جديد ای فراتر از فلسطین یعنی مقاومت به صورت کلی نیز بسیار ناچیز است.

پيشامد جديد بااهمیتی همچون داعش خود خوانده و همچنين جنگ نیابتی در سوریه و همچنين عراق شکل گرفت و همچنين به برکت خون شهیدان ایرانی، عراقی، سوری، افغانستانی و همچنين پاکستانی به پایان رسید، ولي بايد توجه داشت در صورتي که تک کارهایی مانند به وقت شام ابراهیم حاتمی کیا نبود، ایران اسلامی به عنوان پرچم دار مقاومت در جهان چه تحفه قابل عرضه ای برای ارائه داشت تا گفته مي شود این متن رسانه¬ای، فکر کردن و انديشيدن انقلاب اسلامی را در عرصه جهانی مقاومت بازنمایی می کند.

برمی گردیم به بحث فلسطین.

در اینترنت و همچنين سابقه تاریخی خود که جستجو می کنیم، هنوز هم در قوی ترین آثار ارائه شده سینمای ایران باید به بازمانده مرحوم سیف الله داد در سال شمسي ۱۳۷۳ اشاره نمود.

فیلم جدی دیگر که در این زمینه ساخته شده شکارچی شنبه پرویز شیخ طادی در سال شمسي ۱۳۸۸ است.

فیلم های دیگری همچون زخم زیتون، هیام، سی وسه روز و همچنين.

نیز خواهند بود.

این ها تمام داشته سینمای ما برای یکی از مهم ترین پيشامد جديد های جهان معاصر است.

این در حالی است که سینمای مغرب زمین چه قبل از شکل گیری رژیم صهیونیستی و همچنين چه در زمان این رژیم همیشه یک صدایش، فریاد از یهودستیزی در جهان و همچنين حمایت از غاصبان آب وخاک ملت مسلمان فلسطین و همچنين یا حداقل اسلام هراسی و همچنين ترویج تروریست بودن مسلمانان و همچنين ایجاد شبهه در حق قانونی شهروندان و مردم شهر فلسطین بوده است.

وقتی بخشی از کمپانی های مهم فیلم سازی در هالیوود و همچنين عده قابل توجهی از بازیگران و همچنين کارگردانان غربی یهودی خواهند بود، باید خواند حدیث مفصل از این مجمل.

باید امید داشت در روزهایی که دنیا به دنبال معامله قرن برای پایمال کردن حقوق شهروندان و مردم شهر مظلوم فلسطین است، قشر متعهد سینمای ایران که اکثریت هنرمندان این عرصه را شامل می مي شود، هم نوا با خیل عظیم حامیان حقوق شهروندان و مردم شهر فلسطین از ادیان و همچنين اقوام متنوع و گوناگون و مختلف در سرتاسر جهان به پا خیزند و همچنين با دست برداشتن از ساخت فیلم های آپارتمانی، با رعایت مسائل امروز شهروندان و مردم شهر فلسطین و همچنين توجه به شیوه های ساخت فیلم در گستره بین الملل و همچنين مخاطب جهانی، دین خود را به انسانیت ادا کنند.

اگرچه در بحث معامله قرن باید به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار رمضانی خود با اساتید دانشگاه ها اشاره کرد: .

کارهای خیانت باری که بعضی از دنباله های آمریکا دارند در منطقه انجام می دهند برای جا انداختن معامله ی قرن؛ که البته جا نخواهد افتاد و همچنين هرگز تحقق هم پیدا نخواهد کرد و همچنين آمریکا و همچنين دنباله هایش حتماً در این قضیه هم شکست خواهند خورد.

عباسعلی متولیان دبیر انجمن سواد رسانه طلاب
کلید واژه ها: فلسطین – سینمای ایران – مسلمان – جهان – مسلمانان – سینما – ایران – رسانه – اسلام – اسلامی – شبکه های ماهواره ای – ابراهیم حاتمی کیا – شبکه های ماهواره – شبکه های اجتماعی – رسانه های جهان – انقلاب اسلامی – شهروندان و مردم شهر – جامعه اسلامی – جامعه – آزادی – امروز – امام و پيشوا خمینی – حاتمی کیا – ماه رمضان – ایرانیان – فیلم – هنرمندان – پاکستانی – عراق – شبکه

منبع

سینمای ایران چه زمانی فلسطین را بهتر خواهد دید؟ در تاریخ ۳۰ May 2019 | 10:47 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم)

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم) |راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط …