خانه / دسته‌بندی نشده / استرالیایی ها به جنبش تحریم حج پیوستند/ فاش کننده دروغ های ترامپ هم استعفا کرد/ گاف جدید ترامپ زبان دنیا را چند درجه تغییر داد/پمپئو هم از شبکه های ماهواره ای قطع امید کرد

استرالیایی ها به جنبش تحریم حج پیوستند/ فاش کننده دروغ های ترامپ هم استعفا کرد/ گاف جدید ترامپ زبان دنیا را چند درجه تغییر داد/پمپئو هم از شبکه های ماهواره ای قطع امید کرد

استرالیایی ها به جنبش تحریم حج پیوستند/ فاش کننده دروغ های ترامپ هم استعفا کرد/ گاف جدید ترامپ زبان دنیا را چند درجه تغییر داد/پمپئو هم از شبکه های ماهواره ای قطع امید کرد

|استرالیایی ها به جنبش تحریم حج پیوستند/ فاش کننده دروغ های ترامپ هم استعفا کرد/ گاف جدید ترامپ زبان دنیا را چند درجه تغییر داد/پمپئو هم از شبکه های ماهواره ای قطع امید کرد از اس پی سیتی|

حوزه/ چشم انداز برترین خبرهاي جديد ایران و همچنين جهان در ۲۴ ساعت قبل، با گزینش اهمّ رویدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی از رسانه های متنوع و گوناگون و مختلف در بسته ی خبری صبحگاهی تقدیم حضور کاربران محترم «خبرگزاری حوزه» می گردد، – حوزه/ چشم انداز برترین خبرهاي جديد ایران و همچنين جهان در ۲۴ ساعت قبل، با گزینش اهمّ رویدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی از رسانه های متنوع و گوناگون و مختلف در بسته ی خبری صبحگاهی تقدیم حضور کاربران محترم خبرگزاری حوزه می گردد،انتظار داریم با ارائه نظرات ارزشمند تو فرهیختگان گرامی، پویش روزافزون آن هم را شاهد باشیم.

استرالیایی ها به جنبش تحریم حج پیوستند شمار زیادی از مسلمانان در سرتاسر جهان معتقدند که باید شرکت در مراسم حج را به خاطر حمله نظامی عربستان سعودی به یمن، تحریم کنند.

در حالی که انتظار می رود تا ماه آینده مسلمانان کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف در مراسم سالانه حج شرکت داشته باشند، تعداد از آنان شامل مسلمانان استرالیایی می گویند که باید حج را تحریم کرد.

رحمان گفت: قبلا شاید تيم های کوچکی کم و همچنين بیش این حرف را می زدند، ولي بايد توجه داشت اکنون روحانیون برجسته خواستار آن هم خواهند بود.

من امیدوارم این پيشامد جديد سبب مي شود دیگر مسئولین و همچنين روحانیون نیز به این جنبش بپیوندند و همچنين سخن مشابهی به زبان بیاورند.

این درحالی است که چندی پیش نیز صادق غرویانی مفتی اعظم اهل تسنن در لیبی از مسلمانان سرتاسر جهان خواسته بود که به خاطر زیر پا گذاشتن حقوق بشر توسط عربستان سعودی، حج را تحریم کنند و همچنين بیش از یک بار به حج و همچنين عمره مشرف نشوند و همچنين پول خود را به جیب حاکمان سعودی نریزند، زیرا آنها مسلمانان را در یمن و همچنين لیبی می کشند و همچنين به زودی مسلمانان سودان و همچنين الجزائر و همچنين تونس را نیز کشتن و قتل عام خواهند کرد و همچنين هیچ مکانی در زمین نیست مگر اینکه حاکمان سعودی با پول خود آن هم را به فساد کشانده اند.

وی یکی از شخصیت های برجسته اهل تسنن بوده و همچنين در این مسیر تنها نیست.

در این میان بسیاری کاربران مسلمان شبکه های اجتماعی نیز با ترویج هشتک بایکوت حج در توییتر، این حرکت را در کشورهای مسلمان نشین در جهان تبلیغ می کنند.

مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري به ذکر است با وجود محکوم بودن جنایت های عربستان در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف جهان؛ تحریم حج و همچنين راه اندازی کمپین در این زمینه مورد تایید تمام مسلمانان اهل سنت و همچنين شیعه نیست و همچنين تيم های محدودی بنا به تشخیص خود یا تشویق مفتیان و همچنين شخصیت های دینی چنین باوری دارند.

فاش کننده دروغ های ترامپ هم استعفا کرد بعد از جیم ماتیس وزیر دفاع سابق آمریکا و همچنين جان کلی رییس کارکنان کاخ سفید و همچنين اندرو مکابی دست يار مدیر اف بی آی آمریکا و همچنين سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید، امروز نوبت به دان کوتس مدیر اطلاعات ملی آمریکا رسید تا به سیل استعفا کنندگان بپیوندد.

کوتس که بر ۱۷ آژانس اطلاعاتی آمریکایی غیرنظامی و همچنين نظامی شامل نهاد اطلاعات مرکزی “سی آی اِی” نظارت داشت، همواره با ترامپ در خصوص مسائل بین المللی متعدد و همچنين در راس آنها روابط با روسیه ، کره شمالی و همچنين توافق هسته ای ایران اختلاف داشت.

به رغم آنکه تمام کسانی که استعفا کردند و همچنين یا اغلب آنها، به خاطر بی تجربگی سیاسی ترامپ و همچنين دروغگویی هایش، با او دچار مشکل شدند؛ ولي بايد توجه داشت استعفای کوتس به خاطر حساسیت منصبی که بر عهده داشت و همچنين نیز به سبب فاش کردن دروغ های ترامپ درخصوص حساس ترین مسائل بین المللی، نسبت به دیگر موارد استعفا جنجال برانگیزتر خواهد بود.

کوتس که از مارس ۲۰۱۷ ریاست اطلاعات ملی آمریکا را به عهده گرفت، بسیار زود با ترامپ به مشکل برخورد؛ علي رغم ترامپ که موضعی صلح جویانه با ولادمیر پوتین دارد، کوتس موضعی بسیار سخت در قبال روسیه اتخاذ کرد.

وی در ماه ژانویه در کنگره گفت: احتمال نمی رود که کره شمالی از سلاح هسته ای خود صرف نظر کند، وی با این سخنان اظهارات ترامپ را مبنی بر اینکه بیونگ یانگ دیگر خطری محسوب نمی مي شود، رد کرد.

کوتس همچنین به اعضای کنگره گفت که ایران همچنان به توافق هسته ای با قدرتهای جهانی که در سال شمسي ۲۰۱۵ امضا شد، و همچنين ترامپ در ماه می ۲۰۱۸ بعد از اتهام ایران به نقض توافق از آن هم خارج شد، پایبند است.

گاف جدید ترامپ زبان دنیا را چند درجه تغییر داد دونالد ترامپ در جریان سخنرانی پیش از امضاء لایحه جبران خسارت قربانیان یازدهم سپتامپر باز هم واژه های جدیدی را به لغت نامه اضافه کرد.

رییس جمهور آمریکا در این سخنرانی بجای کلمه Bipartisan به معنای دو حزبی، کلمه نامفهوم bar-partisan را بهره بري و استفاده کرد.

او در ادامه به جای گفتن Nine eleven عبارت نامفهوم nine-elective را بهره بري و استفاده کرد.

گاف جدید ترامپ در حالی است که دو روز پیش نیز رییس جمهور آمریکا، کلمه ای جدید را به لغت نامه آمریکایی ها اضافه کرده بود.

ین سوتی ترامپ باعث شد تا بار دیگر زمینه برای نمایش روحیه طنز انتقادی آمریکایی ها در فضای مجازی مهیا مي شود.

پمپئو هم از شبکه های ماهواره ای قطع امید کرد مایک پمپئو، وزیر مسائل خارجه آمریکا با نشر یک پست توییتری بار دیگر از تمایل خود به سفر به ایران خبر داده و همچنين گفته که مایل به گفت وگوی مستقیم با شهروندان و مردم شهر ایران است.

آمریکا ده ها رسانه فارسی زبان راه اندازی کرده و همچنين سالانه میلیاردها دلار هزینه آنها می کند تا به ادعای خودشان، به روش مستقیم با شهروندان و مردم شهر ایران گفتگو کنند؛ از صدای آمریکا گرفته تا رسانه های دسته چندمی همچون آمدنیوز.

در کنار این رسانه ها، دیگر کشورهای غربی همچون انگلیس نیز با راه اندازی شبکه هایی همچون بی بی سی و همچنين من و همچنين تو، در این مسیر به آمریکایی ها کمک می کنند.

اخیرا عربستان سعودی نیز با راه اندازی شبکه سیاسی ایران اینترنشنال در لندن، رسانه ای دیگر به جمع رسانه های قبلی خود علیه ایران اضافه کرد با این تفاوت که در این شبکه، به صراحت سیاست های آمریکا را پیگیری می کند.

حالا چه شده که پمپئو با چنین تيم رسانه ای، خواهان گفتگوی مستقیم با شهروندان و مردم شهر ایران است؟! مگر سال شمسي ها ادعا نکردند که شهروندان و مردم شهر ایران از رسانه های داخلی زده شده اند و همچنين تنها گوش به رسانه های خارج از کشور دارند؛ پس چه شده برای گفتگوی مستقیم با ایرانی ها معطل تریبون گرفتن از رسانه های داخلی خواهند بود؟!به نظر می آید آمریکایی ها در جنگ تبلیغاتی جدید خود علیه ایران، باز هم گاف داده و همچنين قبول کرده اند که رسانه های چندین میلیارد دلاری آنها هیچ کارایی ندارند و همچنين ملت پهناور و بزرگ ایرانی، توجهی به آنها ندارند.

زمین قصرشیرین را لرزاند زمین لرزه ای به بزرگی ۴/۴ ریشتر بامداد امروز، حوالی قصر شیرین در استان کرمانشاه را لرزاند این زمین لرزه ساعت ۱:۱۷ دقیقه بامداد و همچنين در عمق ۱۳ کیلیومتری زمین روی داد.

جزییات بیشتری در این باره منتشر نشده است.

آمار بالای کشته های جاده ای متوقف نشد دست يار اجرایی پلیس راهور ناجا گفت: در سه سال شمسي اخیر ۸ هزار و همچنين ۷۰۰ فرد يا شخص از هموطنان در نقاط حادثه خیز جاده های کشور بر اثر تصادف کشته شدند.

سردار حمیدی افزود: در کشور ۳۴۰۰ نقطه حادثه خیز داریم که وضع حدود ۱۵۰۰ نقطه، بحرانی است.

وی گفت: در سامانه جدید پلیس راهور به روش آنلاین و همچنين لحظه ای همه نقاط حادثه خیز نمایش داده می مي شود و همچنين نقاط قرمز در این سامانه ، پرتصادف و همچنين نقاط نارنجی هم کم تصادف است.

دست يار اجرایی پلیس راهور تصریح کرد: در صورتي که تنها و فقط ده قسمت و بخش نقاط حادثه خیز اصلاح و همچنين نواقص ان برطرف مي شود ، ۳۱ قسمت و بخش از حوادث منجر به فوت جاده ها در این نقاط کمتر خواهد شد.

سردر حمیدی افزود: استان های شمالی، غربی و همچنين مرکزی بیشترین نقاط حادثه خیز را دارد و همچنين نهاد راهداری و همچنين حمل و همچنين نقل جاده ای هم اعلام کرده است برای حل مشکل نقاط حادثه خیز ۶هزار و همچنين ۳۰۰ میلیارد تومان نیاز است که حدود شش سال شمسي هم زمان می خواهد تا نقاط حادثه خیز جاده های کشور اصلاح مي شود.

“هپاتیت” از مالاریا، تب دنگ و همچنين ایدز هم جلو زد کارشناس مبارزه با بیماری های ایدز و همچنين هپاتیت معاونت مسائل بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: هپاتیتهای ویروسی به خصوص هپاتیتهای B و همچنين C برای دهه ها در سراسر جهان به عنوان قاتلی خاموش بود که خوشبختانه با تلاشهای موثر در دودهه اخیر و همچنين با بهره بري و استفاده از ظرفیتهای شبکه بهداشتی و همچنين همکاران دربدنه اجرایی و همچنين علمی کشور مبنی بر تولید واکسن در داخل و همچنين تولید داروی هپاتیت c منجر به کاهش شیوع بیماری هپاتیت B و همچنين C شده است.

وی در مورد اهمیت این بیماری توضیح داد: هم اکنون درجهان ۲۴۰ میلیون فرد يا شخص مبتلا به هپاتیت مزمن B و۱۷۰ میلیون فرد يا شخص مبتلا به هپاتیت C مزمن زندگی می کنند و همچنين متاسفانه هرساله حدود یک میلیون فرد يا شخص به علت هپاتیت های B و همچنين C جان خود را از دست می دهند.

کارشناس مبارزه با بیماری های ایدز و همچنين هپاتیت معاونت مسائل بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه درصورت نبود پاسخ مناسب و همچنين سریع به این دو بیماری در۴۰ تا ۵۰ سال شمسي آینده این بیماری بار زیادی را به جهان تحمیل مي کند، گفت: بنابراین چشم انداز جهانی این است که انتقال هپاتیت های ویروسی در جهان متوقف مي شود و همچنين همه افرادی که به هپاتیت مبتلا خواهند بود به منظور درمان بیماری باید به داروهای ایمن و همچنين موثر بر بیماری با امکان تهیه آن هم دسترسی داشته باشند.

نواییان افزود: در همین راستا، نهاد جهانی بهداشت برای حذف Elimination هپاتیتهای ویروسی B و همچنين Cاهدافی از قبیل کاهش ۹۰ درصدی موارد جدید ابتلا به هپاتیتهای B و همچنين C، دسترسی همگانی به درمانهای کلیدی تا ۸۰درصد که این دسترسی می تواند باعث کاهش مرگهای مرتبط با هپاتیت تا ۶۵ قسمت و بخش مي شود را مطرح کرده است.

وی یادآور شد: این در حالی است که به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازWHO تعداد افرادی که در ۱۰ سال شمسي قبل در اثر ابتلا به هپاتیت، جان خود را از دست داده اند، از مجموع تلفات مالاریا، تب دنگ و همچنين ایدز بیشتر بوده است.

فیلمبرداری و همچنين ارسال برای رسانه های دشمن اعلام جرم و جنايت شد جلیل محبی دبیر ستاد احیای امر به معروف و همچنين نهی از منکر کشور در پیامی توییتری خطاب به علینژاد نوشت: تو از کشور متخاصم با ایران حقوق دریافت می کنید پس همکار آنها هستید و همچنين مطابق قانون همکاری با تو جرم و جنايت است و همچنين دادگاه انقلاب مانند قبل همکاران تو را محکوم می کند.

مجددا عرض میکنم هموطنان بنده را ترغیب به جرم و جنايت همکاری با بیگانه نکرده و همچنين برایشان مشکل قضایی ایجاد نکنید.

دبیر ستاد امر به معروف و همچنين نهی از منکر همچنین در توییت دیگری با عنوان نقطه به هموطنان عزیز عنوان کرد: مراقب باشید عده ای تو را از تهیه فیلم و همچنين هر نوع سند دیگر برای ارائه به قوه قضاییه در جهت مبارزه با فساد به ویژه فساد مسئولان منع نکنند.

گرفتن فیلم برای ارسال به دشمن جرم و جنايت است نه کمک به اجرای قانون و همچنين مبارزه با فساد.

درآینده نزدیک از قوه قضاییه خبرهای خوبی می شنوید.

ولي بايد توجه داشت امروز حجت الاسلام غضنفرآبادی رییس دادگاه های انقلاب تهران در خصوص اینکه آیا فرستادن فیلم و همچنين عکس برای علینژاد جرم و جنايت است یا خیر گفت: براساس آن هم چیزی که من از متن قانون احصا کرده ام در سه مورد فیلم برداری جرم و جنايت است.

وی ادامه داد: یکی از این موارد استحکامات نظامی است دیگری فیلم برداری از حریم خصوصی و همچنين سومی آن هم فیلم برداری به نيت و اراده همکاری با حکومت متخاصم است.

غضنفرآبادی تصریح کرد: با توجه به قرارداد همکاری علی نژاد با آمریکایی ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در ارتباط و رابطه با کشف حجاب بگیرند و همچنين به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و همچنين بین یک تا ده سال شمسي حبس برای شان در نظر گرفته می مي شود.

رییس دادگاه های انقلاب گفت: البته این صرف فیلم در حوزه کشف حجاب نیست بلکه هر فیلمی که علیه نظام جمهوری اسلامی باشد و همچنين برای این خانم ارسال مي شود مشمول این ماده خواهد بود.

پلیس برخورد با سلبریتی های بی حجاب را در دستور کار قرار داد سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت درخصوص نشر تصاویر بدحجابی و همچنين بی حجابی توسط برخی از سلبریتی ها در فضای مجازی اظهار داشت: هنرمندان، ورزشکاران و همچنين اشخاص مشهور در این حوزه ها به برکت همین سینما و همچنين تلویزیون ایران مشهور و همچنين معروف شده و همچنين شهروندان و مردم شهر برای آنها احترام قائل خواهند بود؛ پس لازمست قوانین و همچنين شئونات را رعایت کنند.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: در برخورد با تخلفات به ویژه با کسانی که شئونات را رعایت نمی کنند هیچ فرقی برای پلیس به عنوان مجری قانون وجود ندارد و همچنين برایش فرقی نمی کند که این فرد کیست و همچنين چکاره است؛ کما اینکه بعضی از اینها را دعوت کرده ایم؛ در بین آنها هم هنرمند بودند و همچنين هم مسئول؛ آمدند و همچنين تذکر دادیم؛ البته هم اکنون هم در حال تذکر دادن هستیم امیدواریم که تذکرات مفید واقع مي شود و همچنين ما مجبور به دعوت از آنها نشویم.

گفتنی است شهروندان با ذکر موضوعی همچون درخواست در برخورد قانونی با سلبریتی های مروج بدحجابی و همچنين بی حجابی پیگیری این مورد را از خبرگزاری فارس خواستار بودند.

شرط معافیت والیبالیست ها اعلام شد درپی قهرمانی تاریخی اعضای تیم ملی والیبال جوانان در مسابقات جهانی، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح شرط بهره مندی اعضای این تیم از معافیت سربازی را تشریح کرد.

سردار موسی کمالی با تبریک قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان کشورمان در مسابقات جهانی بحرین، در مورد اینکه آیا این اشخاص از سربازی معاف می شوند یا خیر، اظهار کرد: برابر مقررات امکان معافیت این اشخاص از سربازی وجود دارد، ولي بايد توجه داشت شرط آن هم این است که فرد مشمول خدمت سربازی بوده و همچنين اصطلاحا وارد سن مشمولیت شده باشد.

یعنی سن باید از ۱۸ سال شمسي و همچنين یک روز به بالا باشد.

کمالی در مورد آن هم دسته از والیبالیست های جوانی که سن شان کمتر از ۱۸ سال شمسي است، اظهار کرد: این اشخاص با توجه به این که به سن مشمولیت نرسیده اند، شامل این مقررات نخواهند شد.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در مورد اینکه آیا امکان ذخیره این معافیت برای والیبالیست های کمتر از ۱۸ سال شمسي وجود دارد یا خیر، گفت: چنین امکانی وجود نداشته و همچنين همانطور که گفتم شرط این است که این اشخاص هنگام قهرمانی سن شان ۱۸ سال شمسي و همچنين یک روز به بالا باشد.

بنابراین در صورتي که افرادی در این تیم دارای این شرایط باشند می توانند از معافیت سربازی بهره مند شوند.

انتخابات شورایاری ها مشکوک اعلام شد رییس بازرسی در ستاد هماهنگی شورایاری ها، از احتمال ابطال انتخابات شورایاری ها در برخی منطقه ها و مناطق تهران خبر داد.

پنجمین دوره انتخابات انجمن های شورایاری ها به صورت الکترونیکی در بیش از ۳۵۲ محله تهران و همچنين با حضور بیش از ۱۲ هزار نامزد که از این تعداد ۲۵ قسمت و بخش خانم بودند، برگزار شد که بر این اساس بیش از ۵۰۹ هزار فرد يا شخص در انتخابات شورایاری های شهرستان تهران شرکت کردند.

پیش از برگزاری این انتخابات رییس ستاد اطلاع رسانی پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها از رسیدگی به تخلفات احتمالی خبر داده بود؛ در روند برگزاری این انتخابات نبود عوامل نظارت، تخلفات متعدد در ارتباط با برگزاری انتخابات شورایاری ها و همچنين همچنین عدم جانمایی مناسب صندوق ها از مواردی است که منجر شده است این انتخابات زیر سؤال برود.

بر همین اساس و همچنين بر اساس گزارشات میدانی در برخی از شعب، تخلفاتی از سوی کاندیداها نقل از شده است که از آن هم جمله می قدرت به حضور کاندیداها در شعب رأی و همچنين اقدام به خرید و همچنين فروش رأی اشاره کرد؛ از سوی دیگر در برخی از شعب نیز کاندیداها از طریق برگزاری همایش و همچنين ارائه بن های غذا از شهروندان و مردم شهر برای رأی به کاندیدای موردنظر رأی جمع کرده اند.

در منطقه ۶، محله ایرانشهر تهران نیز گزارشاتی مبنی بر برگزاری همایش ازدواج آسان به بهانه توزیع بن و همچنين ناهار وصول شده است که در ذیل بنرهای تبلیغاتی این همایش، لیست انتخاباتی شورایاری این محله به چاپ رسیده بود و همچنين از سوی دیگر خرید و همچنين فروش گسترده رأی باعث شد برخی از شهروندان و مردم شهر در این منطقه اقدام به شکایت از این تخلفات کنند.

رییس بازرسی در ستاد هماهنگی شورایاری ها در مورد اینکه آیا در صورت محرز شدن تخلفات با آن هم برخورد خواهید کرد، گفت: بله قطعاً اینکار را انجام خواهیم داد همانطور که پیش از این نیز با تخلفاتی که بوده برخورد کرده ایم.

وی با تأکید بر اینکه شعار شورای پنجم شفافیت است و همچنين از این رو با همه تخلفات برخورد خواهد شد، تصریح کرد: ما برای برخورد قانونی هیچ مشکلی نداریم و همچنين ابتدا اعضای هیأت مرکزی باید تصمیم بگیرند و همچنين دستور دهند تا رسیدگی کنیم و همچنين در صورتي که به جایی برسیم که تخلفات گرفته شده نیازمند ابطال انتخابات باشد، قطعاً آن هم را ابطال می کنیم.

افشاگر عملیات توییتری بر علیه ایران، ساسپند شد مدیران شبکه اجتماعی توییتر به این نتیجه رسیدند که حساب توییتری پهناور و بزرگ ترین افشا کننده جنگ مجازی بر علیه ایران را “ساسپند” کنند.

این فعال و همچنين کارشناس رسانه های اجتماعی ماه های قبل در یک رشته توییت در صفحه توییتر خود، موضوع جالبی را بررسی کرد.

او در رشته توییت خود فعالیت مشکوک برخی کاربران توییتر را بررسی می کند که ظاهراً ایرانی خواهند بود ولي بايد توجه داشت هشتگ های ضدایرانی را ترویج کرده اند.

گلبرگ در اولین توییت این رشته توییت می نویسد: ۹۵۰۰ توییت اخیر را که از هشتگ IraniansWantIRIBban # بهره بري و استفاده کرده بودند، بررسی کردم.

۱۰,۲۰۰ حساب کاربری، این توییت ها را منتشر کرده، بازنشر داده، یا در آن هم ها مِنشِن شده بودند.

بسیاری از حساب های کاربری ای که این هشتگ را منتشر کرده اند، آن هم حساب هایی خواهند بود که از هشتگ WeSupportPolandSummit # ما از نشست لهستان حمایت می کنیم نیز بهره بري و استفاده می کنند.

آماری که گلبرگ ارائه داده است به وضوح نشان می دهد اپوزیسیون، و همچنين به روش خاص افرادی که خود را با افتخار برانداز معرفی می کنند، بار دیگر ارتش سایبری خود را به توییتر اعزام کرده اند و همچنين به شدت مشغول فعالیت خواهند بود.

زنان افسرده تر شدند زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به این که آمارهای مختلفی در موضوع مرتبط به افسردگی اعلام می مي شود، اظهار کرد: براساس آنچه وزارت بهداشت اعلام کرده ۱۶٫

۸ قسمت و بخش زنان و همچنين حدود ۱۰ قسمت و بخش مردان دچار افسردگی خواهند بود.

این در حالی است که در حوزه سلامت سالمندی نیز زنان با ۴۰٫

۹ قسمت و بخش بیشترین وضعیت افسردگی را دارند.

وی با بیان این که وضعیت افسردگی در زنان ۱٫

۵ برابر بیشتر از مردان است، تصریح کرد: حوزه سلامت کالبدی و همچنين معماری شهری مورد غفلت قرار گرفته است ولي بايد توجه داشت خوشبختانه در برنامه جذاب و جالب و خوب سوم شهری اتفاق خوبی رخ داده و همچنين برای نخستین بار به محیط های حامی سلامت پرداخته شده است.

قوی ترین مافیا صنعت دارو را هدف گرفت محمدجواد جمالی نوبندگانی اظهار داشت: یکی از مهم ترین دلایلی که مسایل و همچنين حاشیه های اخیر در صنعت داروسازی به وجود آمده این است که وقتی مسؤولیتی به فردی سپرده می مي شود نظارت کافی بر عملکرد وی صورت نمی گیرد.

وی تصریح کرد: اختیارات بسیار زیادی در زمینه واردات دارو و همچنين تجهیزات به عده ای از اشخاص داده شد، و همچنين این اشخاص وقتی در مسند کار قرار می گرفتند مهره های خود را در آن هم نهاد به کار می گرفتند، برخی از این مسؤولان در حوزه دارو و همچنين غذا سهامدار شرکت ها بودند، به طوری که در مقطعی شاهد بودیم همسر دست يار وزیر سهامدار شرکت دارویی بوده است.

این نماینده مجلس گفت: شاهد فعالیت یکی از قوی ترین مافیاها در حوزه دارو هستیم هرچند اشخاص باشرافت نیز دراین حوزه فعالیت می کنند ولي بايد توجه داشت اشخاص سودجو سرکوب گر صنعت داخلی خواهند بود، ديدن می کنیم برخی در این حوزه با شرکت های خارجی همکاری دارند و همچنين در زمینه صدور مجوز برای تولید داروی داخلی دست انداز ایجاد می کنند.

وی ادامه داد: برخی از اشخاص، بیمارستان ها را به مصرف کالاهای خارجی تشویق می کنند، امیدواریم وزیر بهداشت با کمک دستگاه قضایی بساط تخلفات در حوزه غذا و همچنين دارو را جمع کند.

جمالی عدم نظات را یکی از دلایل ایجاد فساد در نظام سلامت دانست و همچنين گفت: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است برای متخلفین برخورد جدی و همچنين پرهزینه در نظر گرفته مي شود تا این اشخاص از تکرار تخلفات پرهیز کنند.

نماینده مجلس تأکید کرد: بر اساس قانون، در صورتي که فردی در دوره مسؤولیت خود تخلفات مالی داشته باشد تا آخر عمر، در صورت اثبات تخلفات باید به آن هم ها رسیدگی مي شود و همچنين تفاوتی ندارد که فرد وزیر باشد یا غیر وزیر، قانون باید برای همه یکسان باشد.

دادستان کشور کار سایت های قمار را تمام کرد دادستان کل کشور بخشنامه ای مبنی بر ایجاد وحدت رویه در مورد سایت های قمار یا شرط بندی در فضای مجازی را خطاب به دادستان های سراسر کشور ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: ارتکاب قمار با هر وسیله و همچنين ابزاری ولو در فضای مجازی و همچنين سایت های قمار حرام و همچنين جرم و جنايت است.

بنابراین با عنایت به نظریه مذکور و همچنين بررسی های انجام شده موارد ذیل اعلام می گردد:.

۱٫

ارتکاب قمار با هر وسیله و همچنين ابزاری ولو در فضای مجازی و همچنين سایت های قمار حرام و همچنين جرم و جنايت است.

۲٫

طراحی و همچنين راه اندازی سایت قمار همچون دایر کردن مکان برای قماربازی محسوب شده و همچنين مشمول ماده ۷۰۸ قانون مجازات اسلامی (قسمت و بخش تعزیرات) است.

۳٫

شرط بندی بر روی نتایج مسابقات حرام است لذا هر چند مشمول عنوان قمار دانسته نشود مصداق بارز تحصیل مال از طریق نامشروع و همچنين مشمول ماده ۲ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و همچنين کلاهبرداری است.

۴٫

هرکس کارت بانکی خود را به هر نحو برای وصول هزینه شرکت در قمار و همچنين شرط بندی نتیجه مسابقات در اختیاری دیگری قرار بدهد و همچنين همچنین هر شخصی که در طراحی سایت یا اجاره فضای میزبانی همکاری داشته باشد عمل وی به علت تسهیل وقوع جرم و جنايت مصداق معاونت در جرم و جنايت محسوب خواهد شد.

۵٫

دادستان های محترم مراکز استان وظیفه نظارت بر اجرای این قسمت و بخش نامه را بر عهده دارند و همچنين در خصوص مواردی که مراجع قضایی سابق بر این احکام قطعی برائت بر این گونه فعالیت ها صادر کرده اند ضمن جلوگیری از رفع توقیف وجوه، نقود، آلات و همچنين ادوات مورد بهره بري و استفاده جرم و جنايت، وفق مقررات در راستای اعتراض به احکام صادره در مهلت قانونی یا اعاده دادرسی و همچنين در نهایت جهت اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری اقدام نمایند.

کودکان فضای مجازی را قرق کردند طیبه سیاوشی شاه عنایتی با اشاره به اینکه آذری جهرمی تنها نباید در حوزه تامین زیرساخت مخابراتی فعالیت داشته باشد، بلکه مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است حضور پررنگی در زمینه فناوری و همچنين اطلاعات داشته باشد، افزود: متاسفانه در فضای مجازی وضعیت کودکان از حیث آموزش و همچنين تامین حقوق و همچنين توجه به سرگرمی برای آنها مورد غفلت قرار گرفته است و همچنين همین عامل باعث شده که در حوزه کودکان و همچنين جوانان و نوجوانان از ماهواره ها بیشتر بهره بري و استفاده مي شود.

نماینده شهروندان و مردم شهر تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و همچنين پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هم اکنون ۱۳ میلیون کاربر فضای مجازی را کودکان تشکیل می دهند که با آسیب های ناشی از اعتیاد به این فضا، کم تحرکی و همچنين عقب افتادگی تحصیلی مواجه خواهند بود، کما اینکه این موضوع در گردهمایی جهانی ۱۹۹۹ نیز مطرح شد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما کودکان را در این حوزه فراموش کرده ایم و همچنين گاه اقداماتمان برای مدیریت فعالیت آنها در فضای مجازی با افراط و همچنين تفریط همراه است.

سیاوشی در پایان از وزیر ارتباطات و همچنين فناوری اطلاعات خواست تا توضیحاتی را در ارتباط و رابطه با نتایج جشنواره کودکان آنلاین ارائه دهد.

اپیدمی بیماری های سیل تکذیب شد وزیر بهداشت در قسمت و بخش دیگری از صحبت هایش همچنین در مورد اقدامات وزارت بهداشت در سیل اخیر گفت: من از تمام عزیزان در شبکه بهداشت کشور که در موضوع سیل پیش آمده در خط مقدم جبهه سلامت فعالیت کردند، تشکر می کنم.

بنده در طول این مدت به عنوان فرمانده عملیات در کنارشان بودم.

وی افزود: ایران کشوری است که در معرض بلایای طبیعی قرار دارد و همچنين به همین دلیل باید متناسب با این موضوع رویکردهایی را فراهم کنیم.

گرچه سیل مژده ای بود برای عبور از خشکسالی و همچنين توانسته بود سدهای ما را پر کرده و همچنين کشاورزان را خوشحال کند، ولي بايد توجه داشت باعث گرفتاری عده ای زیادی از شهروندان و مردم شهر شده است.

سیلاب در ۲۵ استان ایجاد مشکل کرد که شدت آن هم در شش استان نگران کننده تر بود.

نمکی ادامه داد: بنده وقتی آب خروشان را در خوزستان می دیدم و همچنين به دنبال سیلاب می رفتم، چیزی به بجز مدیریت در آن هم لحظات نمی توانسته بود موثر باشد.

مدیریت در لحظات اول در نقل و همچنين انتقال صدمه دیدگان از اولویت های ما بود.

عده ای نیز فوت شدند که آن هم هم به دلیل کوتاهی همکاران ما در وزارت بهداشت نبود؛ مثلا در استان مازندران دو فرد يا شخص به علت برق گرفتگی و همچنين در لرستان یک فرد يا شخص به علت ریختن دیوار روی سرش فوت کرد و همچنين موارد این چنینی کم نبود و همچنين در مجموع قصوری از سوی وزارت بهداشت صورت نگرفت.

کودکان بزرگترین سهم از قربانیان قاچاق جهانی انسان را تشکیل دادند قاچاق انسان و همچنين بردگی مدرن در عصر حاضر از معضلات فراگیر جهانی است و همچنين تنها تعدادی از کشورها در برابر قاچاق انسان مصون خواهند بود.

“روز جهانی مبارزه با قاچاق انسان” هر ساله در روز سی ام ماه جولای با هدف افزایش آگاهی و همچنين پیشگیری از تشدید این بحران برگزار می مي شود.

هر ساله هزاران مرد، زن و همچنين کودک با این وعده که شرایط بهتری برای خانواده شان فراهم می مي شود یا به زور و همچنين اجبار به دست قاچاقچیان گرفتار می شوند و همچنين حتی خانواده های فقیر برای گذران زندگی اقدام به فروش کودکان خود به قاچاقچیان می کنند.

اشخاص به شیوه های متنوع و گوناگون و مختلف گرفتار قاچاقچیان می شوند ولي بايد توجه داشت سرنوشت مشابهی در انتظار همگی آنان است و همچنين اینکه حقوق و همچنين هویت خود را از دست داده و همچنين مورد مضر و همچنين بد بهره بري و استفاده قرار می گیرند.

سایت “awareness days” در مطلبی جديد و تو و تازه دراین باره نوشت: قربانیان قاچاق مجبور به انجام کارهای طاقت فرسا و همچنين سخت می شوند و همچنين مورد مضر و همچنين بد بهره بري و استفاده قرار می گیرند.

معمولا اسناد هویتی آنان از بین رفته و همچنين تهدید می شوند که در صورت اقدام به گريز و فرار با مجازات های شدیدی روبرو خواهند شد.

این اشخاص اغلب به کشورهایی فرستاده می شوند که با زبان آن هم ها آشنا نیستند و همچنين نمی توانند کمکی دریافت کنند.

برخی از آنان جان خود را از دست داده یا دیگر از خانواده خود بی خبر خواهند بود.

یک معضل جهانی همچون قاچاق به راهکار جهانی نیاز دارد و همچنين به همین دلیل نهاد ملل روز جهانی مقابله با قاچاق انسان را به منظور آگاهی بخشی و همچنين پیشگیری از قاچاق انسان انتخاب کرده است و همچنين پروتکلی تهیه کرده تا قاچاقچیان انسان مجازات شده و همچنين این امید وجود دارد که این پروتکل در تمام نقاط جهان اجرایی مي شود.

اسکای نیوز نیز در گزارشی در این باره آورده است: آخرین آمارهای جهانی در سال شمسي ۲۰۱۷ میلادی نشان می دهد حدود ۵۱ قسمت و بخش از قربانیان قاچاق در جهان کودک خواهند بود، ۷۶ قسمت و بخش آنان زن و همچنين ۶۹ قسمت و بخش از قربانیان برای مضر و همچنين بد بهره بري و استفاده جنسی قاچاق می شوند.

در عین حال رومانی بالاترین تعداد قربانیان قاچاق انسان را در اروپا دارد.

بنابر نقل از پایگاه اینترنتی relief web، در کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف تعداد بیشتری از قربانیان قاچاق شناسایی شده و همچنين تعداد قاچاقچیان بیشتری نیز دستگیر می شوند.

این وضعیت می تواند در نتیجه افزایش ظرفیت شناسایی قربانیان یا افزایش کشورهایی باشد که در سال شمسي های اخیر تعداد قربانیان بیشتری را نقل از کرده اند.

همچنین درحالیکه تعداد کشورهایی که قربانیان قاچاق را نقل از می دهند افزایش چشمگیری نداشته ولي بايد توجه داشت مجموع تعداد قربانیان در هر کشور افزایش داشته است.

همچنين و علاوه بر این، از بُعد منطقه ای نیز افزایش تعداد قربانیان شناسایی شده در آمریکا و همچنين آسیا بارزتر بوده است.

سقوط هواپیمای پاکستانی مرگبار تمام شد یک فروند هواپیمای نظامی پاکستان که در حال اجرای پرواز آموزشی بود در منطقه مسکونی مورا کالو در حوالی شهرستان راولپندی سقوط کرد.

براساس این نقل از، در اثر سقوط این هواپیمای نظامی پنج سرنشین این هواپیما و همچنين ۱۲ غیرنظامی در محل حادثه کشته شدند.

اداره ارتباطات ارتش پاکستان در بیانیه ای افزود: ۱۲ غیر نظامی نیز در این حادثه زخمی شدند.

هنوز علت سقوط این هواپیما اعلام نشده است و همچنين نیروهای امداد و همچنين نجات به محل حادثه اعزام شدند.

مستمری طلاق های صوری قطع شد سید محمد علی جنانی افزود: براساس بند ۳ ماده ۴۸ قانون حمایت از خانواده که دری کم اسفند ۱۳۹۱ به تصویب رسید و همچنين در سال شمسي ۹۲ اجرا شد، فرزندان مونث به شرط اینکه شغلی نداشته باشند، می توانند بعد از فوت پدر، از حقوق وی بهره بري و استفاده کنند این قانون در راستای حمایت از بانوان تصویب شد.

مدیرکل مسائل فنی مستمری های نهاد تامین اجتماعی گفت: همچنین در تامین اجتماعی در صورتي که پدر و همچنين مادری از هم طلاق بگیرند، فرزند دختر در صورتي که شغلی نداشته باشد یا شوهر نداشته باشد، می تواند حقوق پدرش را دریافت کند.

این مساله باعث افزایش طلاق های صوری می مي شود.

با این اقدام در صورتي که پدر فوت کند دیگر هیچ ارثی به این زن نمی رسد و همچنين کانون گرم خانواده به سمت فروپاشی می رود.

به گفته وی براساس بررسي ها تا سال شمسي ۱۳۹۴ حدود ۶ هزار طلاق صوری در کشور نقل از شده است که این رقم بسیار بالایی است.

در صورتي که خودمان هم باعث می شویم که این رقم را افزایش دهیم حتی از نظر اقتصادی با معظلات و مسائل و مشکلات جدی مواجه می شویم.

جنانی اضافه کرد: حتی در حوزه بازماندگان که ۳۰ قسمت و بخش مصارف ما در این قسمت و بخش است، ممکن است بخشی از آن هم بخاطر طلاق های صوری باشد.

در صورتي که این موارد صوری نبود شاید مصارف ما ۲۰ تا ۲۵ قسمت و بخش می شد.

وی گفت: برای اصلاح این مساله با حضور کارشناسان خبره آمادگی کامل داریم، از سوی دیگر در کمیته ای که برای رصد میزان طلاق های صوری در تامین اجتماعی تشکیل شده است بررسی ها و همچنين پیگیری هایی را انجام می دهیم ولي بايد توجه داشت تامین اجتماعی قانونگذار نیست و همچنين باید در کمیسیون اجتماعی حکومت این مساله مطرح مي شود، البته برای این موضوع بارها مکاتباتی انجام داده ایم.

مدیرکل مسائل فنی مستمری های نهاد تامین اجتماعی با بیان اینکه آمار جدید طلاق های صوری در دست بررسی و همچنين پیگیری است، گفت: در اداره کل مستمری های تامین اجتماعی هیاتی از حقوقی و همچنين فنی را تشکیل داده ایم و همچنين مجوز گرفته ایم وقتی درخواست طلاق می مي شود آن هم هارا بازنگری می کنیم و همچنين نتیجه خوبی گرفته ایم و همچنين فیلترگیری خوبی شده است و همچنين به این جمع بندی رسیده ایم بخشی از این طلاق ها صوری بوده است و همچنين مستمری آن هم ها را قطع کرده ایم.

به گفته وی؛ پیشگیری بهتر از درمان است باید گفت چرا باید خلاف کنیم تا گواهی خلاف دست مان باید بگذارید مستمری از مسیر حلال به دست همه برسد و همچنين معتقدم برای طلاق های صوری نیاز به کارهای کارشناسی است.

حتی از مراجع فتوا گرفتیم که اعلام کردن این پول حرام است.

نهاد تامین اجتماعی حدود ۴۲ میلیون بیمه شده دارد که سه میلیون و همچنين ۲۰۰ هزار فرد يا شخص از آن هم مستمری بگیر، بازنشسته و همچنين از کارافتاده خواهند بود.

ایران سالک و همچنين سرخک را شکست داد محمد مهدی گویا در کارگاه آموزشی پیشگیری و همچنين کنترل بیماری های غیرواگیر به تاثیرپذیری ۱۶٫

۳ میلیون فرد يا شخص از سیل بهار ۹۸ و همچنين گريز و فرار حدود نیم میلیون فرد يا شخص از منازلشان اشاره کرد و همچنين افزود: زیرساخت های بهداشتی کشور در بعضی از منطقه ها و مناطق سیل زده از بین رفت.

وی، نگرانی وزارت بهداشت از طغیان بیماری های واگیر و همچنين تنفسی در منطقه ها و مناطق سیل زده را یادآور شد و همچنين گفت: کل منطقه مدیترانه شرقی و همچنين کل اروپا حتی آمریکا درگیر طغیان بیماری سرخک خواهند بود.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: با افتخار می گویم نه تنها در دوره سیل بلکه قبل و همچنين بعد از آن هم، با واکسیناسیون به موقع سیل زدگان، امسال کمترین موارد سرخک رانسبت به سال شمسي های اخیر تجربه کرده ایم.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت نگران گسترش بیماری فلج اطفال و همچنين سالک بود چرا که سالک بیماری بومی سه استان از استان های سیل زده است.

ولي بايد توجه داشت به روش مثال، کل موارد سالک در استان ایلام از ابتدای امسال به تا حال ۳۲ مورد بود که کمترین در سال شمسي های اخیر است.

گویا، واکسیناسیون گسترده در منطقه ها و مناطق سیل زده را نیز یادآور شد و همچنين گفت: چهار هزار غیرایرانی را هم واکسینه و همچنين از شهروندان و مردم شهر به عنوان پیام آور بهداشت بهره بري و استفاده کردیم.

وی از سرويس ها و خدمات رسانی نهاد بهداشت جهانی به سیل زدگان نیز تقدیر و همچنين اضافه کرد: زبده ترین کارشناسان نهاد بهداشت جهانی، اقدامات وزارت بهداشت در منطقه ها و مناطق سیل زده را نظارت می کردند.

مراسم افتتاحیه دوره کشوری آموزشی پیشگیری و همچنين کنترل بیماری های غیرواگیر با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی، معاونین وزیر، روسای سه دانشگاه علوم پزشکی در تهران، مدیران عالی نهاد جهانی بهداشت و همچنين مسئولان کنترل بیماری های غیرواگیر در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در پژوهشگاه علوم غدد و همچنين متابولیسم برگزار شد.

کلید واژه ها: مسلمانان – مسلمان – تحریم – استرالیایی – خبرگزاری حوزه – عربستان سعودی – جهان – خبرهاي جديد ایران – عربستان – اجتماعی – سعودی – شبکه های ماهواره ای – خبرگزاری – شبکه های ماهواره – شبکه های اجتماعی – نظامی عربستان – برترین – استعفا – فرهنگی – انتظار – گزینش – مراسم – رسانه – ایران – خبرهاي جديد – وزیر دفاع – زبان – زمین – دروغ – شبکه

منبع

استرالیایی ها به جنبش تحریم حج پیوستند/ فاش کننده دروغ های ترامپ هم استعفا کرد/ گاف جدید ترامپ زبان دنیا را چند درجه تغییر داد/پمپئو هم از شبکه های ماهواره ای قطع امید کرد در تاریخ ۳۰ July 2019 | 12:40 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …