خانه / دسته‌بندی نشده / فضای مجازی دیوارهای عفت را کوتاه کرده است

فضای مجازی دیوارهای عفت را کوتاه کرده است

فضای مجازی دیوارهای عفت را کوتاه کرده است

|فضای مجازی دیوارهای عفت را کوتاه کرده است از اس پی سیتی|

حوزه/ دست يار پژوهش مدرسه علمیه امام و پيشوا صادق (ع) بیجار گفت: میزان ساعات بهره بري و استفاده از اینترنت و همچنين شبکه های اجتماعی در ایران بسیار بالاتر از کشورهای دیگر است و همچنين همین پيشامد جديد دیوارهای عفت بین زن و همچنين مرد را کوتاه کرده است.

– حوزه/ دست يار پژوهش مدرسه علمیه امام و پيشوا صادق (ع) بیجار گفت: میزان ساعات بهره بري و استفاده از اینترنت و همچنين شبکه های اجتماعی در ایران بسیار بالاتر از کشورهای دیگر است و همچنين همین پيشامد جديد دیوارهای عفت بین زن و همچنين مرد را کوتاه کرده است.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازخبرنگار خبرگزاری حوزه در استان کردستان، حجت الاسلام محمدرضا معصوم خانی، عصر امروز در جمع تعدادی از طلاب و همچنين فعالان مسائل قرآنی و همچنين فرهنگی شهرستان بیجار اظهار داشت: امروز در صورتي که می بینیم حجاب و همچنين پوشش بانوان در جامعه کم رنگ تر از قبل شده است، این پيشامد جديد برمی گردد به چند عامل.

دست يار پژوهش مدرسه علمیه امام و پيشوا صادق (ع) بیجار به این عوامل اشاره کرد و همچنين بیان داشت: از یک سو کم کاری های فرهنگی در مقوله حجاب باعث این وضعیت گردیده است و همچنين هم اینکه تبلیغات مستقیم و همچنين غیرمستقیم شبکه های ماهواره ای در بحث حجاب باعث به وجود آمدن این وضعیت شده است.

وی با اشاره اینکه همه در قبال این وضعیت مسئولیم، عنوان کرد: زمانی که سنت حسنه امر به معروف و همچنين نهی از منکر در جامعه کم رنگ و همچنين یا فراموش مي شود باید انتظار این گونه هنجارشکنی ها را داشته باشیم، لذا امر به معروف و همچنين نهی از منکر را باید احیا کنیم تا از این وضعیت به وجود آمده رهایی یابیم.

حجت الاسلام معصوم خانی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: در صورتي که کار فرهنگی نیز در جامعه انجام می دهیم یا تخصصی نیست و همچنين یا اینکه به صورت مقطعی انجام می گیرد که بی شک این نوع کار کردن هیچ خروجی نخواهد داشت.

دست يار پژوهش مدرسه علمیه امام و پيشوا صادق (ع) بیجار کم کاری رسانه های دیداری و همچنين شنیداری کشور را یکی از علل رشد بدحجابی در کشور عنوان کرد و همچنين گفت: متاسفانه اکثر رسانه های کشور درگیر دعواها و همچنين نزاع های سیاسی خواهند بود و همچنين مقولات مهمی مانند فرهنگ، حجاب و همچنين… را به فراموشی سپرده اند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مظاهر اسلامی در سطح جامعه روز به روز کمتر می مي شود، به طوری که در ویترین اکثر مغازه ها و همچنين فروشگاه ها شاهد تبلیغ اجناس بیگانه و همچنين غیراسلامی هستیم که این خود یکی دیگر از علل افزایش بدحجابی در سطح جامعه است.

حجت الاسلام معصوم خانی اضافه کرد: این گونه در جامعه جا افتاده است که حجاب و همچنين بی حجابی تنها مختص به بانوان است، در حالی که ابعاد حجاب بسیار گسترده می باشد و همچنين به مردان و همچنين پسران جوان نیز بر می گردد.

وی تصریح کرد: حجاب محدود به نوع پوشش و همچنين یا آرایش نمی مي شود؛ حجاب زیرمجموعه های بسیاری دارد که این موارد هم در بین بانوان و همچنين هم آقایان مشترک است.

دست يار پژوهش مدرسه علمیه امام و پيشوا صادق (ع) بیجار در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در دهه اخیر آمار بهره بري و استفاده از فضای مجازی در جامعه ما به شدت بالا رفته است تا جایی که میزان ساعات بهره بري و استفاده از اینترنت و همچنين شبکه های اجتماعی در ایران بسیار بالاتر از کشورهای دیگر است و همچنين همین فضای مجازی دیوارهای عفت بین زن و همچنين مرد را کوتاه نموده است.

وی ادامه داد: زمانی که مردان و همچنين زنان به راحتی در فضای مجازی با همدیگر ارتباط دارند، بی شک باید منتظر عواقب بعدی آن هم که یکی از آنها همین بدحجابی موجود در جامعه می باشد، باشیم.

حجت الاسلام معصوم خانی بیان داشت: بنده منکر بهره بري و استفاده از فضای مجازی به عنوان یک وسیله ارتباطی نوین نیستم، ولی باید فرهنگ بهره بري و استفاده از فضای مجازی و همچنين شبکه های اجتماعی در کشور بازسازی مي شود.

دست يار پژوهش مدرسه علمیه امام و پيشوا صادق (ع) بیجار در پایان سخنان خود گفت: امروز می توانیم به جای اینکه از ناحیه فضای مجازی و همچنين شبکه های اجتماعی ضربه بخوریم، از این امکانات نوین در نشر و همچنين توسعه آرمان های انقلاب و همچنين اسلام در سطح جهان بهره ببریم.

کلید واژه ها: امر به معروف و همچنين نهی از منکر – حجاب – مدرسه علمیه – شبکه های اجتماعی – جامعه – امر به معروف – دست يار – کشور – مدرسه – فرهنگی – شبکه های ماهواره ای – صادق – امام و پيشوا – شبکه های ماهواره – اینترنت – اجتماعی – بدحجابی – خبرگزاری حوزه – اسلامی – شبکه – بانوان – رسانه – امروز – میزان – تبلیغ – معروف – ایران – خبرگزاری – بی حجابی – تبلیغات

منبع

فضای مجازی دیوارهای عفت را کوتاه کرده است در تاریخ ۳۱ July 2019 | 10:40 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …