خانه / دسته‌بندی نشده / ماجرای عجیب تبلیغ رفع سفیدی مو و همچنين یادآوری یک قانون فراموش شده

ماجرای عجیب تبلیغ رفع سفیدی مو و همچنين یادآوری یک قانون فراموش شده

ماجرای عجیب تبلیغ رفع سفیدی مو و همچنين یادآوری یک قانون فراموش شده

|ماجرای عجیب تبلیغ رفع سفیدی مو و همچنين یادآوری یک قانون فراموش شده از اس پی سیتی|

مدتی است که تبلیغ محصولی که مدعی درمان قطعی سفیدی موهاست، به صورت زیرنویس و همچنين به همراه تصاویری از یکی از مجریان تلویزیون از شبکه های سیما پخش می مي شود؛ – تبلیغ این محصول که با عبارات نامتعارفی زيرا و به درستي که مورد تایید مجری معروف و مشهور کشور ! در شکل و همچنين شمایل تبلیغات ماهواره ای روی آنتن می رود، فارغ از درست یا نادرست بودنش زیر سوال است ولي بايد توجه داشت ماجرا زمانی تاسف برانگیزتر می مي شود که علی ضیاء، آن هم مجری ای که از تصاویرش برای این تبلیغات بهره بري و استفاده شده، هرگونه ارتباطی با شرکت تولیدکننده این محصول را تکذیب می کند! به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازسلامت نیوز به نقل از ایسنا، داستان تبلیغ محصولی که مدعی درمان سفیدی مو است، از آنجایی آغاز شد که تولیدکننده این محصول به عنوان مهمان برنامه جذاب و جالب و خوب فرمول یک ، حدود سه سال شمسي پیش مقابل علی ضیاء نشست و همچنين مدعی یک ابتکار جدید شد ولي بايد توجه داشت ماجرا به همین جا خاتمه نیافت؛ بعد از پخش این برنامه جذاب و جالب و خوب، تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی برای این محصول صورت گرفت که از چهره ضیاء نیز در آنها بهره بري و استفاده شده بود که آن هم زمان از سوی این مجری تکذیب شد.

حالا با وجود تکذیب های پیشین ضیاء، اخیرا پای این تبلیغات به شبکه های تلویزیونی هم باز شده است! هرچند این مجری تلویزیون باز هم مدعی است که هیچ ارتباطی با شرکت تولیدکننده محصول درمان سفیدی مو ندارد.

مجری فرمول یک در این زمینه اظهار کرده است: تبلیغی که من در آن هم حضور دارم سوءاستفاده از برنامه جذاب و جالب و خوب ای است که سه سال شمسي پیش روی آنتن رفته است و همچنين آن هم را تایید نمی کنم.

او تاکید کرد: تلویزیون اجازه حضور نماینده این کالا را در یک قسمت از برنامه جذاب و جالب و خوب ما داده بود و همچنين پخش مجدد آن هم، چه در شبکه های ماهواره ای و همچنين چه کانال های تلگرامی و همچنين صفحات اینستاگرامی، بدون اجازه از من و همچنين تلویزیون است و همچنين ما هم چیزی از این محصول ندیده ایم که آن هم را تایید کنیم.

ضیاء خاطرنشان کرد: این دارو را تایید نمی کنم و همچنين بارها در صفحه اینستاگرام خود در قالب استوری های متعدد گفته ام که این مطلب را تایید نمی کنم.

در مورد پخش از شبکه های تلویزیونی نیز اطلاعی ندارم و همچنين در صورتي که همگنی بین تبلیغات ماهواره با برخی شبکه های تلویزیونی وجود دارد، بهتر است از طریق مسوولان آن هم شبکه ها استعلام کنید.

او در پایان بار دیگر یادآور شد: من این محصول را تایید نمی کنم، مورد تایید بنده نیست و همچنين شهروندان و مردم شهر به اعتبار بنده خرید نکنند.

اتفاقاتی از این دست برای نخستین بار نیست که در تلویزیون رخ می دهد.

پیشتر هم پخش تبلیغات محصولاتی زيرا و به درستي که کرم های حلزونی، چای سبز مضر، انواع چیپس و همچنين پفک و همچنين .

بارها شیوه نظارت بر پخش تبلیغات تلویزیونی را از سوی کارشناسان رسانه و همچنين سلامت زیر سوال برده است.

و همچنين در حالی سریال تبلیغ کالاهای مضر در تلویزیون همچنان ادامه دار است که وزارت بهداشت و همچنين درمان و همچنين آموزش پزشکی از سال شمسي ها قبل قانون ممنوعیت تبلیغ کالاهای مضر را به صداوسیما ابلاغ کرده است ولی همچنان چندان جدی گرفته نمی مي شود.

تبلیغ کالاهای مضر در رادیو و همچنين تلویزیون بر اساس ماده ی ۳۷ قانون برنامه جذاب و جالب و خوب ی پنجم توسعه و همچنين آیین نامه تبلیغات نهاد صداوسیما، ممنوع است، ولي بايد توجه داشت هر بار وقوع اتفاقاتی از این دست، یادآوری می کند که این قانون در بسیاری از موارد نادیده گرفته شده و همچنين ضمانت اجرایی ندارد.

کلید واژه ها: تلویزیون – تبلیغ – تبلیغات – شبکه – مجری – برنامه جذاب و جالب و خوب – ماهواره – سفیدی – اینستاگرام – شبکه های ماهواره ای – درمان – فرمول یک – علی ضیاء – شبکه های اجتماعی – شبکه های ماهواره – مجریان تلویزیون – مجری تلویزیون – محصولی – شبکه های سیما – مهمان برنامه جذاب و جالب و خوب – سلامت – سوءاستفاده – فرمول – بدون اجازه – سلامت نیوز – صورت – درست – تبلیغاتی – اجتماعی – ابتکار

منبع

ماجرای عجیب تبلیغ رفع سفیدی مو و همچنين یادآوری یک قانون فراموش شده در تاریخ ۱۰ August 2019 | 3:08 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

هشدار دست يار دفتر تبلیغات اسلامی در خصوص ترویج عرفان صوفی گرانه در آفریقا

هشدار دست يار دفتر تبلیغات اسلامی در خصوص ترویج عرفان صوفی گرانه در آفریقا |هشدار …