خانه / دسته‌بندی نشده / حدود ۴ هزار مسلمان کشمیری دستگیر شده اند

حدود ۴ هزار مسلمان کشمیری دستگیر شده اند

حدود ۴ هزار مسلمان کشمیری دستگیر شده اند

|حدود ۴ هزار مسلمان کشمیری دستگیر شده اند از اس پی سیتی|

حوزه/ نقل از های میدانی از منطقه کشمیر حاکی از وخامت اوضاع در این منطقه مسلمان نشین است.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازسرویس بین الملل قرار داده است که تقدیم خوانندگان محترم می مي شود: * در کشمیر ماده ۳۷۰ و همچنين ۳۵ قانون اساسی را لغو کردند و همچنين ۱۲ روزه است که ارتباط کشمیر را با جهان از هر طریق قطع کردند.

تقریبا ۱۲۰۰ شخصیت برجسته از سیاستمداران، علما و همچنين فعالان را زندانی و همچنين حبس کرده اند.

* در جامو و همچنين کشمیر محدودیت ها و همچنين منع رفت و همچنين آمد در روز سیزدهم نیز ادامه یافت.

* شهروندان و مردم شهر در بسیاری از منطقه ها و مناطق دره کشمیر تظاهرات می کنند و همچنين پلیس برای متفرق کردن آنان از گاز آشک آور بهره بري و استفاده می کند.

* فعالان هند بعد از بازدید پنج روزه از کشمیر، خواستار عقب نشینی حکومت هند از ابطال قانون اساسی ماده ۳۷۰ و همچنين ۳۵ شده و همچنين گفتند اوضاع کشمیر بسیار مخوف است.

همچنین در یک نقل از مفصل گفتند که نیروهای امنیتی هند در کشمیر صدها کودکان و همچنين جوانان را بازداشت کرده و همچنين همچنين و علاوه بر این زنان و همچنين دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده کشمیر را آزار می دهند.

* اینترنت، تلفن ثابت و همچنين شبکه ها در بسیاری از منطقه ها و مناطق جامو، لداخ و همچنين کشمیر در روز سیزدهم فشارها بسته و همچنين خاموش است.

* روزنامه نگاران محلی کشمیر قادر به فعالیت نیستند ولي بايد توجه داشت برخی از روزنامه نگاران محلی توانسته اند نقل از ها و همچنين فیلم هایی برای شبکه های ماهواره ای هند و همچنين بین المللی به وسیله مسافران هواپیما ارسال کنند.

روزنامه، هفته نامه و همچنين رسانه های کشخنیر از ۵ اوت ۲۰۱۹ چاپ نمی شوند.

* طبق اعلام برخی منابع بین پانصد تا هزار شخصیت از بزرگان و رهبران احزاب سیاسی و همچنين دینی، اساتید، فعالان شامل نماینده پارلمان مجلس هند و همچنين نخست وزیر سابق جامو و همچنين کشمیر دکتر فاروق عبدالله، نخست وزیر سابق و همچنين رییس گروه و حزب نیشنال کنفرانس عمر عبدالله، نخست وزیر سابق و همچنين رییس گروه و حزب دموکرات مردمی خانم محبوبه مفتی، وزیر سابق و همچنين رییس کنفرانس مردمی آقای سجاد لون، وزیر سابق و همچنين رییس آل جامو و همچنين کشمیر انجمن شیعه مولوی عمران رضا انصاری، رهبر استقلال سید علی گیلانی، رییس انجمن علما و همچنين خطیب مرکز جامع مسجد سرینگر میرواعظ دکتر مولوی عمر فاروق، رییس انجمن شرعی شیعیان و همچنين عضو نهاد استقلال حریت کنفرانس حجت الاسلام والمسلمین آقا سید حسن، بانی و همچنين رییس سابق نهاد استقلال و همچنين انجمن اتحاد المسلمسن حجت الاسلام والمسلمین مولوی عباس انصاری جزو بازداشت شدگان خواهند بود.

گفته می مي شود ۴۶ فرد يا شخص از سیاستمداران حامی هند و همچنين استقلال به زندان خارج از کشمیر منتقل شده اند.

* در روز عید قربان و همچنين روز جمعه محدودیت های شدیدی در کشمیر اعمال شد و همچنين به شهروندان و مردم شهر اجازه بیرون رفتن از محله ها نیز داده نشد.

در این ایام سخت ترین قدغن در روز عید ديدن شد و همچنين هیچ مراسم نماز عید قربان و همچنين نماز جمعه در مراکز دینی معروف مانند جامع مسجد سرینگر، درگاه حضرتبل، عیدگاه، حسینیه بدگام و همچنين آستان های مقدس برگزار نشد.

* طبق نقل از نیروهای نظامی از سلاح های ساخت اسراییل بهره بري و استفاده کرده اند که بر اثر آن هم بیش از صدها فرد يا شخص زخمی و همچنين تعدادی از کودکان نابینا شدند.

حتی چند روز قبل آگاه شدم که دو برادر زاده بنده به دست ارتش هند و همچنين با گلوله تفنگ ساخت اسراییل مجروح شده اند.

* بیش از هفتصد هزار سربازان هندی در کشمیر وجود دارند و همچنين کشمیر بزرگترین منطقه نظامی در جهان به شمار می رود.

* برخی از رسانه ها راجع به کشمیر از دورغ و همچنين عکس های قبلی بهره بري و استفاده می کنند و همچنين آنها را منصوب به این زمان کرده اند.

دو هفته شده که نه نماز عید و همچنين نه نماز جمعه در مراکز مذهبی شعیه و همچنين سنی برگزار شده است بشمول 《چامع مسجد سریناگر، درگاه حضرتبل، آستان شریف سونا وار، حسینیه بدگام، عیدگاه سریناگر و همچنين.

》 در منطقه جامو و همچنين لداخ نیز بسیاری منطقه ها و مناطق تحت ممنوعیت خواهند بود و همچنين امروز خواستند در برخی از منطقه ها و مناطق دره جامو انترنت بازرس کنند ولی بعد از چند ساعت دوباره قدغن اجرا کرده اند.

این دختر پنچ ساله بنام منیفه اهالی سریناگر به وسیله مخصوص گلوله تفنگ های ساخت اسراییل زخمی شده و همچنين بعد از عمل معلوم خواهد شد آیا ایشان بینای دارد یا از بینای دست داده است.

همچنين و علاوه بر این صدها اشخاص به وسیله این اسله معلول شده اند و همچنين از بینای دست دادن.

طبق نقل از که به بنده رسیده امروز در کشمیر در منطقه سریناگر شهروندان و مردم شهر تظاهرات کردند و همچنين توسط آرتش هند و همچنين پلیس یک جوون شهید و همچنين ۸ دیگر زخمی شده اند.

* در جديد و تو و تازه ترین گزارشی که به من رسیده حدودا ۴ هزار تا ۶ هزار فرد يا شخص از تاریخ ۵ اوت (۱۳ روز قبل) دستگیر و همچنين حبس شده اند.

کلید واژه ها: کشمیر – نخست وزیر سابق – استقلال – روزنامه نگاران – سیاستمداران – کنفرانس – روزنامه – قانون اساسی – وزیر – نقل از – شبکه های ماهواره ای – نامه – شهروندان و مردم شهر – شبکه های ماهواره – مولوی – بازداشت – نیروهای امنیتی – مسلمان – انصاری – قانون – منطقه ها و مناطق – زندان – منطقه – بین المللی – خوانندگان – تلفن ثابت – عید قربان – دکتر – رهبر – شبکه

منبع

حدود ۴ هزار مسلمان کشمیری دستگیر شده اند در تاریخ ۱۹ August 2019 | 12:03 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …