خانه / دسته‌بندی نشده / اهانت شبکه آمریکایی الحره به مرجعیت عراق

اهانت شبکه آمریکایی الحره به مرجعیت عراق

اهانت شبکه آمریکایی الحره به مرجعیت عراق

|اهانت شبکه آمریکایی الحره به مرجعیت عراق از اس پی سیتی|

محافل سیاسی عراقی اهانت اخیر شبکه تلویزیونی آمریکایی «الحره» علیه نهادها و همچنين شخصیت های دینی کشورشان را محکوم کرده خواستار اقدامات قانونی حکومت علیه این شبکه شدند.

– “: به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، هیئت حشد شعبی عراق بیانیه ای در مورد گفتمان خصمانه رو به افزایش شبکه های داخلی و همچنين بین المللی صادر و همچنين سمپاشی آنها را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: از چند ماه پیش گفتمان خصمانه رو به افزایش شماری از شبکه های داخلی و همچنين بین المللی علیه ملت و همچنين حکومت عراق و همچنين اعتقادات شهروندان و مردم شهر به ویژه از سوی شبکه الحره وابسته به پنتاگون را زیر نظر داریم.

این بیانیه افزود: سیاست خصمانه خبری شبکه الحره و همچنين حمله مکرر آن هم در برنامه جذاب و جالب و خوب های خود به چهره های معروف و مشهور، شخصیت ها، جامعه و همچنين دین مبین اسلام مضر و همچنين بد بهره بري و استفاده آشکار از آزادی رسانه ای در عراق است.

این بیانیه بر حمایت خود از هرگونه اقدام دولتی و همچنين قسمت و بخش های ذی ربط در هیئت رسانه و همچنين ارتباطات و همچنين سندیکای روزنامه نگاران و همچنين اتحادیه رادیو و همچنين تلویزیون های عراق برای پایان دادن به این موارد قانون شکنی و همچنين بازخواست مقصران آن هم خواه اشخاص یا احزاب یا کشورها تأکید کرد.

شبکه تلویزیونی الحره آمریکا اخیراً نهادهای دینی در عراق را متهم به فساد کرده بود.

هیئت رسانه و همچنين ارتباطات عراق نیز اعلام کرد که تدابیر قانونی را علیه کسانی که به نهادهای دینی در یکی از شبکه های ماهواره ای در عراق اهانت کرده اند، اتخاذ مي کند.

در همین حال، ائتلاف فتح در عراق نیز با صدور بیانیه ای اهانت شبکه الحره به نهادهای دینی و همچنين مرجعیت عالی دینی عراق را محکوم کرد و همچنين آن هم را تجاوزگری آشکار علیه امت اسلامی و همچنين دین اسلام و همچنين مقدسات مسلمانان و همچنين جایگاه شامخ مرجعیت دانست.

این ائتلاف با اشاره به خط مشی صهیونیستی شبکه الحره، از حکومت عراق خواست تا همه تدابیر قانونی را علیه این شبکه اتخاذ کند.

فراکسیون جریان حکمت ملی عراق به ریاست سید عمار حکیم نیز نقل از اهانت آمیز شبکه الحره به نهادها و همچنين شخصیت های مرتبط با مرجعیت دینی در این کشور را یک تعدی آشکار دانست و همچنين از هیئت رسانه و همچنين ارتباطات عراق خواست تا این شبکه را بازخواست کند و همچنين دفاترش در عراق را ببندد.

این فراکسیون با محکوم کردن نقل از اهانت آمیز شبکه الحره تأکید کرد که این نقل از مغایر با اصول شفافیت، بی طرفی و همچنين درستی و همچنين خارج از حد و همچنين مرز ادب و همچنين اخلاق حرفه ای و همچنين منشورهای خبرنگاری است.

محمد حلبوسی رییس پارلمان عراق نیز نقل از الحره علیه نهادها و همچنين جایگاه مرجعیت دینی در این کشور را محکوم کرد و همچنين گفت: مرجعیت دینی در عراق همواره با موضعگیری های ملی خود نقش بزرگی در حفظ ثبات عراق و همچنين جامعه داشته اند.

وی افزود: زمان آن هم فرا رسیده است که دستگاههای کشور نقش خود در تدوین اصول حرفه ای رسانه ای در شبکه های ماهواره ای و همچنين کنترل فضای رسانه ای را برای جلوگیری از اهانت به نهادهای کشوری و همچنين دینی همراه با آزادی نشر خبرهاي جديد و همچنين حقوق رسانه ای ملی آزاد فعال کنند.

ائتلاف النصر به ریاست حیدر العبادی نیز هرگونه خدشه مستقیم یا غیرمستقیم به جایگاه مرجعیت دینی و همچنين نمایندگان و همچنين نهادهای دینی فعال را محکوم کرد و همچنين گفت: مرجعیت دینی و همچنين تشکل های وابسته به آن هم به شدت درخصوص سلامت نهادها و همچنين طرح های خود برای خدمت به ارزشها و همچنين شهروندان پافشاری می کنند و همچنين همواره با رویکرد ملی والای خود در خدمت عراق و همچنين ملت آن هم بوده اند.

ائتلاف النصر تأکید کرد: این ائتلاف نقل از شبکه الحره را رد و همچنين محکوم می کند.

ائتلاف النصر همچنین بر این نقطه تأکید دارد که رسانه ها در مورد حقایق بگویند و همچنين رسالت رسانه ای را حرفه ای و همچنين بدون غرض ورزی انجام دهند.

کلید واژه ها: عراق – شبکه – شبکه تلویزیونی – تلویزیون – بیانیه – اهانت – ارتباطات – رسانه – نقل از – قانون – بین المللی – آمریکا – شبکه های ماهواره ای – کشور – آمریکایی – حکومت – اسلام – شبکه های ماهواره – روزنامه نگاران – افزایش – ائتلاف – پارلمان عراق – مضر و همچنين بد بهره بري و استفاده – جامعه – صهیونیستی – عمار حکیم – مسلمانان – ماهواره – پنتاگون – روزنامه

منبع

اهانت شبکه آمریکایی الحره به مرجعیت عراق در تاریخ ۲ September 2019 | 3:19 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

3785333.jpg

شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا و همچنين سیما دوباره راه اندازی شد!

شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا و همچنين سیما دوباره راه اندازی شد! |شبکه سیگنال رسانی …