خانه / دسته‌بندی نشده / پیاده روی اربعین موهبت پهناور و بزرگ الهی است

پیاده روی اربعین موهبت پهناور و بزرگ الهی است

پیاده روی اربعین موهبت پهناور و بزرگ الهی است

|پیاده روی اربعین موهبت پهناور و بزرگ الهی است از اس پی سیتی|

حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران با بیان این که شرکت در پیاده روی اربعین موهبتی الهی است، گفت: به عنوان شیعه و همچنين محب اهل بیت(ع) وظیفه داریم به زیارت سیدالشهدا(ع) برویم و همچنين در صورتي که نتوانستیم زائران حسینی(ع) را تجهیز کنیم.

– حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران با بیان این که شرکت در پیاده روی اربعین موهبتی الهی است، گفت: به عنوان شیعه و همچنين محب اهل بیت(ع) وظیفه داریم به زیارت سیدالشهدا(ع) برویم و همچنين در صورتي که نتوانستیم زائران حسینی(ع) را تجهیز کنیم.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازخبرنگار خبرگزاری حوزه ” در تهران، خانم نفیسه کریمی، استاد حوزه علمیه خواهران، در جلسه درس اخلاق که صبح امروز در محل مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد، با اشاره به فضیلت زیارت اربعین حسینی، گفت: وقتی خواسته قلبی مومن این است که جزء زائران اربعین باشد، به روش قطع و همچنين بر طبق حدیث پیامبر که فرمودند نیت مومن از عملش بهتر است از زائران امام و پيشوا حسین(ع) محسوب می مي شود.

کریمی در توضیح اینکه چگونه نیت بالاتر از عمل است، بیان داشت: طبق بیان علامه مجلسی فرد باید واقعا نیت انجام عمل را داشته باشد و همچنين در صورتي که توانسته بود آن هم عمل را در مقیاس کوچکتر انجام دهد نه اینکه یک چیزی بگوید و همچنين کاری را که از دستش بر می آید انجام ندهد.

وی افزود: در صورتي که کسی بر دینار، امیال و همچنين هوا و همچنين هوسهایش غالب مي شود حتما برای نیتی که در ذهن می کند هزینه مي کند و همچنين آن هم وقت است که خداوند تبارک و تعالي ثواب نیتش را برابر با عمل می داند.

کریمی اربعین را ویژگی خاص امام و پيشوا حسین(ع) خواند و همچنين اظهار داشت: مناسبتی به نام اربعین برای هیچ فردی حتی برای وفات پیامبر عظیم الشان اسلام هم وجود ندارد و همچنين شاید سِر وجود اربعین برای شهادت سالار شهیدان در این است که اربعین نشانه تداوم راه حسین(ع) است.

استاد حوزه علمیه خواهران ضمن بیان فضیلت بالای زیارت امام و پيشوا حسین(ع)، گفت: هنوز آن هم گونه که باید فضیلت زیارت سالار شهیدان برای مومنان ذکر و همچنين شناسانده نشده است و همچنين عده ای در این خیال خواهند بود هر وقت توانستند می توانند به زیارت امام و پيشوا حسین(ع) برود در حالی که بر طبق حدیث امام و پيشوا صادق(ع) سزاوار است شخص توانگر در سال شمسي دو بار و همچنين شخص تهی دست در سال شمسي یک مرتبه به زیارت امام و پيشوا حسین(ع) برود.

وی ضمن بیان این شبهه که برخی سایت ها و همچنين شبکه های ماهواره ای اربعین را یک بدعت می دانند، گفت: در منابع دینی و همچنين احادیث شیعی پیاده روی برای زیارت تر سیره اهل بیت(س) وجود داشته است.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: امام و پيشوا سجاد(ع) چندین بار پیاده به زیارت مکه مکرمه رفتند و همچنين امام و پيشوا حسن مجتبی(ع) با این که مرکب داشتند ولي بايد توجه داشت پیاده به زیارت می رفتند.

کریمی در پایان با بیان این که شرکت در پیاده روی اربعین موهبتی الهی است، خاطرنشان کرد: امروزه همه به عنوان شیعه و همچنين محب اهل بیت وظیفه داریم به زیارت سیدالشهدا برویم و همچنين در صورتي که نتوانستیم زوار حسین(ع) را تجهیز کنیم.

۳۱۳/۴۲
کلید واژه ها: اربعین – زیارت – حوزه علمیه – پیاده روی اربعین – پیاده روی – امام و پيشوا – حوزه – پیاده – خواهران – زائران – شبکه های ماهواره ای – کریمی – شبکه های ماهواره – زائران اربعین – پیامبر – برگزار – زیارت اربعین – مدرسه علمیه – علامه مجلسی – وظیفه – خبرگزاری – شیعه – امام و پيشوا حسن – روزنامه نويس و خبرنگار – ماهواره – ورامین – اسلام – نقل از – امروز – شهادت

منبع

پیاده روی اربعین موهبت پهناور و بزرگ الهی است در تاریخ ۱۳ October 2019 | 2:10 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …