خانه / دسته‌بندی نشده / حمله به پاستور با رمز زم

حمله به پاستور با رمز زم

حمله به پاستور با رمز زم

|حمله به پاستور با رمز زم از اس پی سیتی|

«روح الله زم بازداشت شد»، «مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز بازداشت شد»، «سپاه آمدنیوز را در اختیار گرفت»؛ این عناوین و همچنين صدها عناوین مشابه همه آن هم چیزی است که بیست ودوم هفتمین ماه سال شمسي ۹۸ در خبرگزاری های رسمی منتشر و همچنين متعاقبا در شبکه های اجتماعی دست به دست شد.

– تهران (پانا) – روح الله زم بازداشت شد ، مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز بازداشت شد ، سپاه آمدنیوز را در اختیار گرفت ؛ این عناوین و همچنين صدها عناوین مشابه همه آن هم چیزی است که بیست ودوم هفتمین ماه سال شمسي ۹۸ در خبرگزاری های رسمی منتشر و همچنين متعاقبا در شبکه های اجتماعی دست به دست شد.

حالا ۱۰ روز قبل ولی ابهامات در مورد بازداشت مدیرکانال تلگرامی آمدنیوز بی شمار است؛ اتهام هاي نیز، همچنین.

اقدامات آمدنیوز ضد جمهوری اسلامی نه نیاز به تفسیر و همچنين توضیح دارد و همچنين نه مصداق آوری ولی شاید نخستین بار سال شمسي ۹۶ بود که ایران با روشی غیر از فیلترینگ به مقابله هوشمندانه با گفتار و همچنين کردار آمدنیوز پرداخت.

درست در میان شلوغی های دی ماه بود که آمدنیوز اقدام به آموزش ساخت کوکتل مولوتف کرد، آموزشی که با واکنش سریع محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و همچنين فناوری اطلاعات و همچنين توییت او خطاب به مدیر تلگرام همراه شد و همچنين در نهایت تلگرام این کانال تلگرامی را بست.

آمدنیوز بسته شد ولی روح الله زم بیکار نماند و همچنين چندی بعد با کانالی تحت عنوان صدای شهروندان و مردم شهر به میدان برگشت و همچنين هر روز خدا مطالبی را علیه مسئولان نظام جمهوری اسلامی منتشر کرد.

خبرهاي جديد یکی بعد از دیگری در این کانال منتشر می شدند ولی صحت و همچنين سقم آنان مشخص نبود تا اینکه ماه ها بعد مستندی تهیه شده از سوی اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرده از ماجراهایی برداشت.

در این مستند روح الله زم با فردی که او را معتمد خود می دانست در ارتباط بود فارغ از آنکه نامبرده در تهران و همچنين در محلی امن زیر نظر مسئولان اطلاعات سپاه قرار دارد.

نشر این مستند و همچنين افشای بسیاری از دروغ های این کانال تلگرامی سبب شد تا زم در مقابل دوربین شبکه های ماهواره ای حاضر مي شود و همچنين اعتراف به نشر برخی مباحث و مطالب دروغ برای رسیدن به اهداف مدنظرش کند.

کیش و همچنين مات زم روح الله زم بارها و همچنين بارها خود را شطرنج بازی ماهر معرفی کرده بود که به اطلاعات سری و همچنين محرمانه نظام جمهوری اسلامی دسترسی دارد.

او مدعی ارتباط با بازماندگان خاندان پهلوی و همچنين اپوزوسیون نظام حاکم بر ایران بود و همچنين خود را رییس آینده نهاد صداوسیمای جمهوری اسلامی معرفی می کرد ولی شاید گمان نمی برد تنها چند ماه بعد از مستندی که گفته هایش در مورد دسترسی به اسرار نظام را زیر سوال می برد، در قاب تلویزیون ایران حاضر مي شود.

سپهر سیاست ایران عرصه غافلگیری هاست و همچنين زم و همچنين فعالیت های به زعم خود سیاسی اش نیز از این قاعده مستثنا نماند.

تصاویر او در بیست ودوم مهرماه در حالی منتشر شد که با چشمان و همچنين دستانی بسته در خودرویی نشسته بود.

نشر این تصاویر موجی از واکنش ها را برانگیخت به طوری که در صورتي که در تهران سیزدهمین نشست مطبوعاتی حسن روحانی در قامت رییس جمهوری برگزار نمی شد، به احتمال قریب به یقین بازداشت او تیتر نخست رسانه ها بود.

نشر تصاویر اولیه از بازداشت او با عذرخواهی و همچنين ابراز ندامتش همراه شد.

مدیرکانال تلگرامی آمدنیوز که زمان دقیق بازداشتش تا لحظه نگارش این نقل از اعلام نشده است، به همین جا بسنده نکرد و همچنين همگان را به اعتماد نکردن به حکومت های به اصطلاح مخالف جمهوری اسلامی دعوت کرد.

این تنها تصاویری بود که در ابتدا منتشر شد.

با اینکه نهاد اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچون اقدامی که در ماجرای بازداشت افرادي که متهم شده اند ترور دانشمندان هسته ای و همچنين مستند کلوپ ترور انجام داد، عمدتا به نشر یکباره اطلاعات مایل است، در ماجرای زم اوضاع متغاير و متفاوت بود.

استراتژی سپاه این بار ارائه قطره چکانی اطلاعات و همچنين البته جمع آوری واکنش ها بود.

نشر تصاویر اولیه زم موجی از واکنش ها و همچنين گمانه زنی ها در مورد چگونگی بازداشت و همچنين انتقال او به تهران را در پی داشت ولی مسئولان اطلاعات سپاه واکنشی به این گمانه زنی ها نشان ندادند ولی قسمت و بخش های مخلف خبری نهاد صداوسیما در نقل از هایی جداگانه مباحث و مطالب عنوان شده در رسانه های فرنگ نشین را به سخره گرفت.

کینه قدیمی؛ فرصت جدید بازداشت زم به خودی خود خبری بود که واکنش های بسیاری را در خارج از کشور و همچنين اپوزوسیون جمهوری اسلامی برانگیخت ولی همزمان تيم دیگری را نیز مشغول به کار کرد، گروهی که در روزهای فعالیت آمدنیوز ده ها فرد يا شخص را بدون ارائه حتی یک برگ سند، متهم به همکاری با این کانال تلگرامی کرده بودند.

پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال شمسي ۹۶ که ادمین های کانال های تلگرامی بازداشت شدند، کاربران نزدیک به جریان سیاسی اصولگرای تندرو آنان را به آمدنیوز مرتبط دانستند ولی چندی بعد تک تک آنان آزاد شدند تا گواهی بر بی گناهی شان باشد.

از سوی دیگر، مسئولان حکومت دوازدهم بارها و همچنين بارها از فعالیت اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن علیه خود و همچنين اقداماتشان سخن گفتند ولی هرگز به صورت رسمی به معرفی آنان نپرداختند با این حال گفته های آنان هم برای عموم جامعه و همچنين هم دنبال کنندگان عالم سیاست ایران امری قابل درک بود.

مخالفان روحانی از هر فرصتی برای ضربه زدن به او نهایت بهره را می بردند و همچنين در این میان چه بهانه ای بهتر از آمدنیوز؟ بازداشت زم شد بهانه جدید حمله به حکومت حسن روحانی.

هنوز نه زم و همچنين نه هیچ یک از مسئولان سپاهی و همچنين قضایی از فردی که با آمدنیوز در ارتباط باشد و همچنين در ایران بازداشت شده باشد، نامی به میان نیاورده بودند که کاربران تندرو اصولگرا دوباره وارد میدان شدند و همچنين یکی بعد از دیگری اتهاماتی را به این مسئول و همچنين آن هم مقام نسبت دادند.

موضوع تنها و فقط به مسئولان دولتی محدود نشد تا جایی که کانال تلگرامی عمار در گزارشی چهاربخشی که وعده ادامه آن هم را داده، فعالان بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال شمسي ۸۸، معترضان سیاسی و همچنين فرهنگی و همچنين اجتماعی و همچنين.

را به عنوان تيم هایی نام برده است که به جرم و جنايت ارتباط با آمدنیوز بازداشت خواهند شد.

اینکه منبع و همچنين ماخذ این خبر کجاست، مشخص نیست ولی آنچه از گفتار و همچنين کردار کاربران اصولگرای تندرو در شبکه های اجتماعی پیداست، آن هم است که چندان بی میل به تحقق این موضوع نیستند.

تکذیب پشت تکذیب در میان ادعاهای کاربران نزدیک به اصولگرایان تندرو نام حسام الدین آشنا و همچنين پرویز اسماعیلی بیشتر از سایر اشخاص شنیده شد.

این اظهارات در ابتدا پاسخی به همراه نداشت تا اینکه دو نماینده اصولگرای نهمین و همچنين دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بدون ارائه حتی یک برگ سند صراحتا از این اشخاص نام بردند.

برده شدن نام آشنا و همچنين اسماعیلی از سوی حمید رسایی و همچنين جواد کریمی قدوسی همانا و همچنين تکذیب های پی در پی مقامات دولتی نیز همانا.

علی ربیعی، سخنگوی حکومت در این میان گویا پیش از سایر اشخاص خطر کینه توزی ها و همچنين رواج اتهام هاي را درک کرده بود تا جایی که تنها دو روز بعد از بازداشت زم در جمع خبرنگاران گفته بود که نباید از بازداشت او سوءاستفاده هایی صورت گیرد و همچنين افرادی به ترور ابروی سایر اشخاص بپردازند.

هشدار ربیعی هرچه بیشتر از بازداشت زم می گذشت، بیشتر رنگ حقیقت به خود می گرفت تا جایی که روز قبل نیز علیرضا معزی، دست يار ارتباطات دفتر ریاست جمهوری آخرین فردی نام گرفت که ادعاهای مطرح شده در مورد پرویز اسماعیلی و همچنين حسام الدین آشنا را تکذیب کرد.

پیش از او نیز غلامحسین اسماعیلی به عنوان سخنگوی دستگاه قضا صراحتا گفته بود که هیچ فردی به اتهام همکاری با آمدنیوز بازداشت نشده است.

نقطه قابل توجه در این میان آن هم بود که کاربران تندرو اصولگرا درحالی اتهاماتی را به مسئولان دولتی نسبت می دادند که آن هم ارائه قطره چکانی اطلاعات در مورد بازداشت روح الله زم از سوی اطلاعات سپاه حاوی یک نام بود؛ محمدحسین رستمی .

او چهره ای تمام اصولگرا بود و همچنين مدیر کانال تلگرامی عماریون .

این کانال تلگرامی بارها و همچنين بارها اصلاح طلبان را هدف قرار داده و همچنين بعضا با اتهامی نظیر جاسوسی به استقبال آنان رفته بود ولی در نهایت شخص رستمی به جرم و جنايت جاسوسی برای اسراییل پیش از دستگیری زم، بازداشت و همچنين هم اکنون در زندان است.

بیان اتهام هاي بی سند از سوی کریمی قدوسی و همچنين رسایی امری دور از انتظار نیست ولی در این میان گویا آنچه برای محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهوری عجیب است، مصونیت آهنین اتهام زنندگان است تا جایی که او روز قبل صراحتا این موضوع را در حیاط حکومت اعلام و همچنين خواستار وارد شدن قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم شد.

دوباره انتخابات؛ دوباره تخریب واعظی در میان اظهارات خود یادآوری فرصت چهار ماهه باقی مانده تا یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را فراموش نکرد.

او معتقد است که هرچه روزها بیشتر به انتخابات نزدیک مي شود، تخریب ها علیه حکومت دوازدهم نیز افزایش پیدا مي کند.

جبهه مخالف حکومت دوازدهم هفته هاست هر اقدام درست یا غلط حکومت را نهی و همچنين نفی می کند تا به این شکل بتواند برای روزهای باقی مانده تا انتخابات برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کند.

کارشناسان و همچنين فعالان عرصه سیاست نیز بارها و همچنين بارها اعلام کردند که این تخریب ها نتیجه ای جز ناامیدی شهروندان و مردم شهر و همچنين در نتیجه کاهش مشارکت شهروندان و مردم شهر در انتخابات را ندارد که از قضا این اتفاق چندان با مطلوب برخی فاصله ندارد.

تجربه انتخابات در ایران نشان داده که هر زمان انتخاباتی با مشارکت نه چندان پرتعداد شهروندان و مردم شهر گرفته شده، نتیجه به سود اصولگرایان بوده ولی این موضوع حداقل از سوی فعالان این جریان به صورت رسمی اعلام نمی شد تا اینکه چندی پیش محمدرضا باهنر به عنوان یکی از فعال ترین اصولگرایان در راه انتخابات صراحتا این موضوع را اعلام کرد.

اینکه یک جناح در کشور به راستی برنامه جذاب و جالب و خوب ای برای کاهش مشارکت شهروندان و مردم شهر در انتخابات دارند یا خیر، امری است نامشخص ولي بايد توجه داشت بعید است که اهالی سیاست ندانند ناامید شدن جامعه با شدت گیری تخریب ها و همچنين اتهام هاي داخلی چه پیامدهایی دارد.

به هر روی به نظر می رسد برای دانستن شبکه های داخلی در ارتباط با آمدنیوز که پیش از رسیدن احمد توکلی به منزل خبر بحث او با صادق آملی لاریجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام را به این کانال تلگرامی رسانده اند، باید منتظر اعلامات رسمی مقامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ماند، اطلاعاتی که سردار رمضان شریف روز قبل از ارائه آنان در آینده نزدیک خبرداده بود، با این حال نقطه عیان در این میان، تداوم تخریب ها و همچنين اتهام هاي علیه حکومت است.

نه حکومت با تخریب بیگانه است و همچنين نه تخریب گران، جديد و تو و تازه کار ولي بايد توجه داشت همین موضوع می تواند آزمونی برای قوه قضاییه باشد.

واعظی از قوه قضاییه پرسیده است در صورتي که فرد دیگری اتهاماتی را که برخی اشخاص دارای مصونیت به حکومت نسبت می دهند، به نهادهای دیگر نسبت دهد، چه بلایی سر او خواهد آمد.

پرسشی که به هزار و همچنين یک شکل دیگر در شبکه های اجتماعی مطرح می مي شود و همچنين در فاصله چهار ماه مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه تحت مدیریت رییسی فرصت مناسبی در اختیار دارد تا از مشی تبعیض ستیزانه خود پرده برداد.

کلید واژه ها: روح الله زم – جمهوری اسلامی – تلگرام – بازداشت – کانال – اسلامی – شبکه های اجتماعی – اطلاعات – وزیر ارتباطات و همچنين فناوری اطلاعات – سپاه پاسداران انقلاب اسلامی – جمهوری – عناوین – ایران – منتشر – مستند – ارتباط – شبکه های ماهواره ای – مدیر – سپاه – نظام – خبرگزاری – شبکه های ماهواره – اجتماعی – مسئولان – فناوری اطلاعات – وزیر ارتباطات – انقلاب اسلامی – سپاه پاسداران – شبکه – سیاست ایران

منبع

حمله به پاستور با رمز زم در تاریخ ۲۴ October 2019 | 12:21 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو/ پرستو صالحی: بیش از یک سال شمسي و همچنين نیم است دوست پسر ندارم

ویدئو/ پرستو صالحی: بیش از یک سال شمسي و همچنين نیم است دوست پسر ندارم …