خانه / دسته‌بندی نشده / داروهای درمان چاقی تبلیغ شده در اینترنت و همچنين ماهواره تاییدشده نیستند

داروهای درمان چاقی تبلیغ شده در اینترنت و همچنين ماهواره تاییدشده نیستند

داروهای درمان چاقی تبلیغ شده در اینترنت و همچنين ماهواره تاییدشده نیستند

|داروهای درمان چاقی تبلیغ شده در اینترنت و همچنين ماهواره تاییدشده نیستند از اس پی سیتی|

ایرنا- دبیر علمی هفتمین کنگره ملی پیشگیری و همچنين درمان چاقی ایران در مورد داروهای درمان چاقی در شبکه های ماهواره ای هشدار داد و همچنين گفت: داروهای تبلیغ شده در اینترنت و همچنين ماهواره مورد تایید نیست و همچنين عوارض ناشی از این داروها ممکن است سال شمسي ها بعد گریبان فرد را بگیرد.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازروز پنجشنبه دبیرخانه هفتمین کنگره ملی پیشگیری و همچنين درمان چاقی ایران، مجید ولی زاده اظهار داشت: همچنین داروها و همچنين جراحی نقش جانبی در درمان چاقی دارند.

وی در مورد آمار چاقی در ایران و همچنين مقایسه با نرم جهانی گفت: متوسط شیوع چاقی در جهان ۷/۱۵ در زنان و همچنين ۶/۱۱ در مردان است.

مطالعات اخیر نشان می دهد در کشور ما ۱۷٫

۵ میلیون فرد يا شخص از اشخاص بالغ چاق خواهند بود و همچنين شاخص توده بدنی (BMI) آن هم ها بیشتر از ۳۰ کیلوگرم برمترمربع است.

همچنین حدود ۲۳ میلیون فرد يا شخص دچار اضافه وزن خواهند بود، بنابراین می قدرت گفت در مجموع حدود ۴۰ میلیون فرد يا شخص از شهروندان و مردم شهر ایران دچار وزن غیرطبیعی یا اضافه وزن خواهند بود.

همچنین از هر ۶ کودک یک فرد يا شخص دچار اضافه وزن است.

دبیر علمی کنگره چاقی خاطرنشان کرد: چاقی در همه کشورها رشد داشته، ولي بايد توجه داشت بعضی کشورها توانسته اند افزایش روند چاقی را کند یا متوقف کنند.

در کشورهای توسعه یافته، چاقی های خیلی شدید به وفور دیده می مي شود ولي بايد توجه داشت حکومت توانسته است این موضوع را مهار کند.

این در حالی است که در کشورهای در حال توسعه، آهنگ رشد کمی سریع است و همچنين باید برای آن هم تمهیداتی اندیشیده مي شود.

وی در مورد وضعیت چاقی زنان و همچنين کودکان گفت: چاقی در جوامع متنوع و گوناگون و مختلف در زنان بیشتر از مردان است و همچنين این موضوع در کشور ما نیز صدق می کند این پيشامد جديد به علت سبک زندگی تا حدودی متغاير و متفاوت زنان در مقایسه با مردان است و همچنين در جوامعی که زنان محدودیت بیشتری دارند این اختلاف بیشتر است.

ولی زاده افزود: اضافه وزن در زنان و همچنين مردان ایرانی تقریبا یکسان است ولی شیوع چاقی در زنان ۲ برابر بیشتر از مردان است.

در کودکان نیز چاقی رو به افزایش بوده و همچنين درحال حاضر شیوع کلی آن هم ۱۵ قسمت و بخش است.

همچنین درحال حاضر روند افزایش چاقی در مردان کمی بیشتر از زنان است.

وی در مورد علت عمده چاقی و همچنين مهمترین راهکارها گفت: عوامل مختلفی منجر به بروز چاقی می شوند که در بین آنها می قدرت به عوامل وراثتی، محیطی، روانشناختی و همچنين رفتاری، تغذیه ای، کم خوابی و همچنين استرس اشاره کرد.

دبیر علمی هفتمین کنگره ملی پیشگیری و همچنين درمان چاقی ایران عنوان کرد: با توجه به افزایش شدید شیوع چاقی طی سه دهه اخیر و همچنين عدم تغییر ذخیره ژنتیک انسان طی این مدت به نظر تغییر محیط و همچنين شرایط زندگی عامل عمده این وضعیت خواهند بود، به عبارت دیگر محیط زندگی فعلی ما یک محیط مسموم است که بدن در واکنش به آن هم چاق می مي شود.

وی تاکید کرد: مهم ترین راه پیشگیری از چاقی در کنار آموزش مداخلات وسیع در محیط زندگی و همچنين شهرستان ها است.

شامل توجه به معابر عمومی مناسب و همچنين امن، گسترش حمل و همچنين نقل عمومی، بسترهای مناسب برای دوچرخه سواری و همچنين فرهنگ سازی برای احترام به عابر پیاده و همچنين دوچرخه سوار در کنار تغذیه سالم است.

وی در مورد معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين مردن و مرگ و همچنين میرهای مرتبط با چاقی گفت: چاقی زمینه ساز بیماری.

های متابولیک شامل دیابت، فشارخون و همچنين اختلالات چربی های خون است که خود زمینه ساز ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی به عنوان شایع ترین علت مردن و مرگ و همچنين میر در جامعه است.

ولي بايد توجه داشت خود چاقی نیز منجر به افزایش معظلات و مسائل و مشکلات قلبی-عروقی به مرور زمان می مي شود.

چاقی اقتدار و قدرت تحرک فرد را کاهش می دهد و همچنين با ایجاد معظلات و مسائل و مشکلات اسکلتی و همچنين مفصلی منجر به کاهش بهره وری و همچنين کیفیت زندگی می مي شود.

ولی زاده گفت: شیوع افسردگی و همچنين اضطراب در بین اشخاص چاق بیشتر است و همچنين این اشخاص در معرض قضاوت های نابجا ازطرف اجتماع خواهند بود.

دبیر علمی هفتمین کنگره ملی پیشگیری و همچنين درمان چاقی ایران در مورد ارتباط چاقی با ناباروری زنان و همچنين مردان نیز افزود:یکی از معظلات و مسائل و مشکلات ناشی از چاقی اثر آن هم بر روی باروری است.

در خانم ها اختلالات عادت ماهیانه در اشخاص دچار اضافه وزن و همچنين چاقی بیشتر از اشخاص با وزن متناسب است.

همچنین ناباروری، میزان سقط و همچنين عوارض بارداری مانند دیابت حاملگی در اشخاص چاق بیشتر است.

چاقی در مردان چاقی موجب کاهش کیفیت و همچنين تحرک اسپرم می مي شود.

وی ادامه داد: مهمترین و همچنين کلیدی ترین راه درمان چاقی تغییر شیوه زندگی به معنی تغذیه سالم و همچنين افزایش فعایت بدنی و همچنين رفتاردرمانی برای رعایت رعایت و همچنين ادامه تغییرات فوق است و همچنين درمان های دارویی جنبه کمکی دارند.

دبیر علمی هفتمین کنگره ملی پیشگیری و همچنين درمان چاقی ایران گفت: درصورت نیاز به بهره بري و استفاده از دارو باید از داروهایی بهره بري و استفاده مي شود که پیامد بهره بري و استفاده از آن هم ها شناخته شده است.

درحال حاضر یک داروی خوراکی بنام اورلیستات و همچنين یک داروی تزریقی مجاز بنام ساکسندا در بازار دارویی ایران موجود خواهند بود.

وی گفت: متاسفانه داروهای تبلیغ شده در اینترنت و همچنين ماهواره مورد تایید نیستند و همچنين حتی درصورت تاثیر عوارض ناشی از ان ها که ممکن است حتی سال شمسي ها بعد گریبان فرد را بگیرد ناشناخته است.

به یاد داشته باشیم که با توجه به سختی های موجود در کم کردن وزن تمایل زیادی به بهره بري و استفاده از درمان های دارویی وجود دارد که این موضوع زمینه ساز حضور اشخاص سودجو و همچنين فرصت طلب است.

ولی زاده اضافه کرد: متاسفانه حتی رسانه های عمومی مانند رادیو و همچنين تلویزیون و همچنين بیلبوردهای شهری مصون از فعالیت این شرکت ها و همچنين تبلیغات نادرست آن هم ها نیستند.

دبیر علمی هفتمین کنگره ملی پیشگیری و همچنين درمان چاقی ایران در مورد جراحی های نوین فواید و همچنين عوارض آن هم گفت: بهره بري و استفاده از جراحی برای درمان چاقی محدود به چاقی های متوسط تا شدید و همچنين مواردی است که فرد دچار عوارض شدید ناشی از اضافه وزن شده است.

ولی زاده گفت: به هرحال همچنين و علاوه بر هزینه جراحی های چاقی یا متابولیک، باید درنظر داشت که حتی بعد از جراحی فرد باید رژیم غذایی فعالیت بدنی مناسب را ادامه دهد و همچنين درصورت نیاز از مکمل های مورد نیاز بهره بري و استفاده کند و همچنين مراجعات منظم به تیم درمانی خود داشته باشد.

وی یادآور شد: چاقی و همچنين اضافه وزن به معنی وجود چربی بیش از حد معمول در بدن است.

به عنوان تعریف عملی به شاخص توده بدنی مساوی یا بیشتر از ۳۰ کیلوگرم بر مترمربع اطلاق می مي شود.

ولی زاده افزود: این وضعیت به علت تعادل مثبت انرژی و همچنين توسعه بافت چربی در طول زمان ایجاد می مي شود.

در نتیجه درمان آن هم نیز ایجاد تعادل منفی در انرژی بدن است که با محدودیت کالری مصرفی (رژیم های غذایی مناسب) و همچنين افزایش فعالیت بدنی اتفاق می افتد.

کلید واژه ها: چاقی – پیشگیری و همچنين درمان – اضافه وزن – زنان – درمان – ایران – مردان – کنگره ملی – کشور – افزایش – ماهواره – پیشگیری – کنگره – هفتمین – شبکه های ماهواره ای – شیوع – محیط – قدرت – شبکه های ماهواره – زندگی – اینترنت – کودک – مقایسه – علمی – کودکان – مردان ایرانی – توسعه – تغییر – روانشناختی – تایید

منبع

داروهای درمان چاقی تبلیغ شده در اینترنت و همچنين ماهواره تاییدشده نیستند در تاریخ ۲۸ November 2019 | 1:55 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …