خانه / دسته‌بندی نشده / واکنش وزیر اقتصاد به ریزش بورس و همچنين توصیه شبکه های ماهواره ای به شهروندان و مردم شهر | هشدار به دارندگان سهام عدالت

واکنش وزیر اقتصاد به ریزش بورس و همچنين توصیه شبکه های ماهواره ای به شهروندان و مردم شهر | هشدار به دارندگان سهام عدالت

واکنش وزیر اقتصاد به ریزش بورس و همچنين توصیه شبکه های ماهواره ای به شهروندان و مردم شهر | هشدار به دارندگان سهام عدالت

|واکنش وزیر اقتصاد به ریزش بورس و همچنين توصیه شبکه های ماهواره ای به شهروندان و مردم شهر | هشدار به دارندگان سهام عدالت از اس پی سیتی|

فرهاد دژپسند وزیر مسائل اقتصادی و همچنين دارایی در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره ویژگی های بازار سرمایه اظهار کرد: ذات بازار سرمایه ریسکی است یعنی دارای یک روند ثابت و همچنين تضمین شده نیست؛ – در این شرایط وقتی کسی می خواهد در بازار سرمایه فعالیت کند باید این موارد و نکات را در نظر داشته باشد.

سهامدارانی که پول فروش سهام عدالت آنها واریز نشده است بخوانند دژپسند افزود: بازار سرمایه به گونه ای است که سهام برخی شرکت ها نوسان دارد؛ مثلا در دوره تشکیل مجامع ترتیباتی حاکم است که ممکن است بر سهام شرکت ها اثر بگذارد.

تحولات بین المللی و همچنين تحولات بازارها و همچنين متغیرهای جایگزین نیز می توانند بر بازار سرمایه تاثیرگذار باشند.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه پاسخ این پرسش که آنهایی که به بازار سرمایه وارد شدن کرده اند، بمانند یا بروند، کلی نیست، گفت: فعالان بازار سرمایه و همچنين بویژه کسانی که اخیراً وارد بازار سرمایه شده اند باید دقیقا محاسبه کنند که سهام فلان شرکت که طبق اقتضائات و همچنين محاسبات نباید کاهش پیدا می کرده است، باید با صبر برخورد کنند، از طرفی در صورتي که سهام شرکتی که طبق محاسبات نباید افزایش می یافته و همچنين اصلاح شده، باید اصلاح آن هم را بپذیرند؛ بنابراین این نوسانات بستگی به شرکت، صورت های مالی آن هم و همچنين روند تحولات بین المللی آن هم صنعت دارد.

وی تصریح کرد: حکومت همچنان قائل به این است که بازار سرمایه باید مورد توجه باشد و همچنين تقویت مي شود.

دژپسند در پاسخ به پرسشی در مورد تأخیر در پرداخت پول سهامداران عدالتی که ۳۰ قسمت و بخش از سهام خود را فروخته اند و همچنين پرسش دیگری در مورد علت عدم انتقال سهام عدالت به سبد سهام سهامداران گفت: این کار توسط کارگزاری ها انجام می مي شود ولي بايد توجه داشت در صورتي که هرکسی نسبت به سهام عدالت اعتراضی دارد طبق سامانه هایی که اعلام کردیم که دادیم شکایت کنند و همچنين به تا حال برخوردهایی انجام گرفته است و همچنين بخشی از معظلات و مسائل و مشکلات اصلاح شده است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه سهام عدالت، سهام شرکت های بسیار خوبی است اظهار کرد: بر همین اساس خواهش من از سهامداران سهام عدالت این است که گرفتار هیجانات بازار نشوند، چراکه سهام عدالت ارزنده است.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد فضاسازی برخی رسانه های فارسی خارج کشور درخصوص توصیه به شهروندان و مردم شهر برای خروج از بورس، گفت: قرار نیست سرنوشت ما را آنها تعیین کنند، بلکه فعالان بازار سرمایه در کشور اقتدار و قدرت تحلیل دارند.

امروز دوره های آموزشی زیادی برای بازار سرمایه برگزار می مي شود و همچنين کارگزاری ها نیز در این زمینه وارد شدن کرده اند.

از طرفی با صداوسیما وارد مذاکره شدیم که یک شبکه خاصی را تعیین کنیم که چند ساعت در روز بتوانیم آموزش ها در این خصوص ارائه دهیم.

نهاد بورس در این ارتباط جلساتی با صداوسیما داشته است.

دژپسند در پایان تاکید کرد: تمام فعالان بازار سرمایه که جديد و تو و تازه وارد بازار شده اند حتما مشاوره بگیرند و همچنين به حرف های شبکه های دیگر اتکا نکنند.

کلید واژه ها: بازار سرمایه – سرمایه – بازار – وزیر مسائل اقتصادی و همچنين دارایی – وزیر اقتصاد – سهام – مسائل اقتصادی و همچنين دارایی – سهام عدالت – اقتصاد – شبکه های ماهواره ای – وزیر – شبکه های ماهواره – فروش سهام عدالت – شرکت ها – دژپسند – مسائل اقتصادی – فرهاد دژپسند – هیات وزیران – عدالت – بین المللی – خبرنگاران – تاثیرگذار – روند – شرکت – جایگزین – اقتصادی – ماهواره – دارایی – فعالیت – توصیه

منبع

واکنش وزیر اقتصاد به ریزش بورس و همچنين توصیه شبکه های ماهواره ای به شهروندان و مردم شهر | هشدار به دارندگان سهام عدالت در تاریخ ۱۹ August 2020 | 7:10 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم)

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم) |راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط …