خانه / دسته‌بندی نشده / مخالفت ۱۳ صنف سینمایی از واگذاری شبکه نمایش خانگی به صدا و همچنين سیما/مخاطبان را به رسانه های خارجی سوق ندهید

مخالفت ۱۳ صنف سینمایی از واگذاری شبکه نمایش خانگی به صدا و همچنين سیما/مخاطبان را به رسانه های خارجی سوق ندهید

مخالفت ۱۳ صنف سینمایی از واگذاری شبکه نمایش خانگی به صدا و همچنين سیما/مخاطبان را به رسانه های خارجی سوق ندهید

|مخالفت ۱۳ صنف سینمایی از واگذاری شبکه نمایش خانگی به صدا و همچنين سیما/مخاطبان را به رسانه های خارجی سوق ندهید از اس پی سیتی|

می قدرت پیش بینی کرد که صداوسیما با رقابت ناصحیح با این پدیده نوپا و همچنين شاید هم با نيت و اراده حذف رقیب، باعث از دست رفتن مخاطبین رسانه ای داخلی شده و همچنين این عرصه را نیز در اختیار شبکه های ماهواره ای قرار خواهد داد.

– ” می قدرت پیش بینی کرد که صداوسیما با رقابت ناصحیح با این پدیده نوپا و همچنين شاید هم با نيت و اراده حذف رقیب، باعث از دست رفتن مخاطبین رسانه ای داخلی شده و همچنين این عرصه را نیز در اختیار شبکه های ماهواره ای قرار خواهد داد.

۱۳ صنف سینمایی در بیانیه مشترکی نسبت به واگذاری مسئولیت شبکه نمایش خانگی از وزارت ارشاد به نهاد صدا و همچنين سیما انتقاد کردند.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازخبرآنلاین، در ماههای قبل بحث واگذاری صدور مجوز برای محصولات شبکه نمایش خانگی به صداوسیما در فضای رسانه‌ای داغ شده و همچنين واکنش‌های بسیاری در پی داشته است.

در آخرین واکنش، ۱۳صنف سینمایی به این اتفاق انتقاد کردند.

در این بیانیه آمده است: «ما اعضای صنوف سینمای ایران که حرفه و همچنين معیشت خود و همچنين خانواده هایمان مستقیماً وابسته به تولید محصولات فرهنگی تصویری است، اعتراض شدید خود را نسبت به انتقال مسئولیت شبکه نمایش خانگی از نهاد سینمایی به صدا و همچنين سیما اعلام می داریم.

ما همچنین برای کسانی که پنهان و همچنين آشکار تلاش می کنند در سال شمسي جهش تولید این صنعت نوپا را به نابودی بکشانند نیز اظهار تاسف می کنیم.

فرصت‌های شغلی بوجود آمده از تولید محصولات شبکه نمایش خانگی و همچنين پلتفرمهای “وی او دی ” بالغ بر سه تا پنج هزار فرصت شغلی مستقیم و همچنين غیر مستقیم در سال شمسي است که سیاست های غیر پاسخگوی صدا و همچنين سیما بدون شک باعث گريز و فرار سرمایه از این صنعت شده و همچنين ضرر معیشتی هنگفتی به اهالی سینما وارد مي کند.

سپردن سرنوشت این پدیده نوپای تولید و همچنين توزیع به سازمانی که خود رقیب آن هم است تصمیمی اشتباه و همچنين غیر قابل جبران خواهد بود.

نباید فراموش کرد که این شبکه نمایش خانگی و همچنين پلتفرم‌های وی‌اودی بودند که در این‌ ماه‌های سخت بیماری فراگیر کرونا و همچنين بی‌رونقی سالن‌های سینما توانستند با اکران آنلاین کمک زیادی به سینمای ایران کنند و همچنين با تولید سریال‌ها و همچنين محصولات جدید در حال پیدا کردن مسیر خود جهت هرچه حرفه‌ای‌تر شدن خواهند بود.

بدیهی است که همه تولیدات در یک سطح و همچنين بری از کاستی و همچنين عیب نیستند، ولي بايد توجه داشت بدون شک و همچنين براساس تحلیل‌های تجربی/حرفه‌ای، عرصه رقابت و همچنين نیاز جامعه خود به خود استانداردها و همچنين کیفیت کارها را بالا خواهد برد.

در حالی که می‌قدرت پیش بینی کرد که صداوسیما با رقابت ناصحیح با این پدیده نوپا و همچنين شاید هم با نيت و اراده حذف رقیب، باعث از دست رفتن مخاطبین رسانه ‌ای داخلی شده و همچنين این عرصه را نیز در اختیار شبکه‌های ماهواره‌ای قرار خواهد داد.

ما اصناف سینمایی از مسئولین و همچنين دلسوزان این عرصه می خواهیم که با جلوگیری از این اشتباه تاریخی، مخاطبان شبکه های داخلی را به سوی رسانه های خارجی سوق ندهند و همچنين به ایجاد بی ثباتی و همچنين گريز و فرار سرمایه گذاری مشروع از این حوزه فرهنگ و همچنين هنر دامن نزنند.

» در پایان بیانیه نام این تشکل های صنفی آمده است: انجمن صنفی کارگردانان سینما(کانون کارگردانان)
کلید واژه ها: شبکه نمایش خانگی – شبکه های ماهواره ای – نمایش خانگی – شبکه های ماهواره – شبکه نمایش – صداوسیما – واگذاری – سینمایی – شبکه – رسانه – سیما – صدا و همچنين سیما – نهاد صدا و همچنين سیما – خانگی – نمایش – پیش بینی – رسانه های خارجی – ماهواره – وزارت ارشاد – پدیده – داخلی – رقابت – صدور مجوز – قرار – بینی – قدرت – محصولات – بیانیه – انتقاد – نهاد

منبع

مخالفت ۱۳ صنف سینمایی از واگذاری شبکه نمایش خانگی به صدا و همچنين سیما/مخاطبان را به رسانه های خارجی سوق ندهید در تاریخ ۷ September 2020 | 1:30 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

حاشیه ترکیه ای مست عشق؛ از فیلم تا سریال ماهواره ای

حاشیه ترکیه ای مست عشق؛ از فیلم تا سریال ماهواره ای |حاشیه ترکیه ای مست …