خانه / دسته‌بندی نشده / شایعاتی که واکسن کرونا را نشانه رفته است

شایعاتی که واکسن کرونا را نشانه رفته است

شایعاتی که واکسن کرونا را نشانه رفته است

|شایعاتی که واکسن کرونا را نشانه رفته است از اس پی سیتی|

– واکسن این روز ها به یکی از کلیدواژه های ثابت هجمه های رسانه ها و همچنين شبکه های ماهواره ای فارسی زبان تبدیل شده است.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازبیان ما” – ادعای یکی از روزنامه های کشور مبنی بر فروش واکسن روسی کرونا در بازار ناصرخسرو، کافی بود تا شبکه های اجتماعی قسمت و بخش زیادی از برنامه جذاب و جالب و خوب های خود رابه این موضوع اختصاص دهند.

همچنين و علاوه بر اینکه شرایط خاص نگهداری این واکسن، فروش در بازار ناصرخسرو را عملاً غیرممکن می کند، دست يار داروی نهاد عذا و همچنين دارو هم تاکید کرد حتی یک واکسن کرونا نیز وارد ایران نشده است.

وی همچنین خرید هرگونه دارو خارج از شبکه می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.

شایعه وارد شدن محموله واکسن ها هفته پیش نیز خبری با عنوان وارد شدن نخستین محموله واکسن های کرونا به ایران توسط برخی رسانه ها و همچنين در بین کاربران شبکه های اجتماعی منتشر شد.

در این خبر آمده بود که یک شرکت هواپیمایی ایرانی، عملیات انتقال واکسن های خریداری شده ایران از کره جنوبی را انجام داده و همچنين محموله به تهران رسیده است.

علیرضا وهاب زاده، مشاور وزیر بهداشت، با تکذیب این خبر، اعلام کرد: لیست کشور هایی که واکسن کرونا دریافت کرده اند مشخص است و همچنين تا این لحظه واکسنی به ایران تحویل داده نشده است.

حمله به واکسن ایرانی ولي بايد توجه داشت این نخستین شایعه ای نبود که شایعاتی در مورد واکسن به راه افتاد.

از زمانی که زمزمه تولید واکسن ایرانی کرونا رسانه ای شد؛ شبکه های ماهواره ای فارسی زبان شروع به هجمه علیه این واکسن کردند.

در هفته های پیش رسانه های ضدانقلاب همزمان با بزرگنمایی در مورد شروع واکسیناسیون در کشور های متنوع و گوناگون و مختلف، شایعه عدم خرید واکسن ایرانی را در دستور کسب و کار خود قرار دادند.

این هجمه ها درحالی است که مسئولان ارشد حکومت شامل رییس جمهور و همچنين وزیر بهداشت گفته اند که همزمان با تولید واکسن داخلی، بهترین واکسن خارجی را خریداری می کنند.

در آخرین خبر نیز رییس کل بانک مرکزی از پیش پرداخت برای دریافت ۱۶ میلیون و همچنين ۸۰۰ هزار دوز واکسن کوواکس خبر داد.

واقعیت این است که کشور های تولیدکننده واکسن هم هنوز نتوانستنه اند بیش از یک دهم جمعیت کشورشان را واکسینه کنند، از سوی دیگر برخی کشور ها هم قرار شده در ازای اینکه مردمشان موش آزمایشگاهی مي شود، واکسیناسیون را آغاز کنند، بسیاری از کشور های همسایه هم علي رغم تبلیغات چند هفته قبل هنوز واکسیناسیون را شروع نکردند و همچنين تنها و فقط در حد اعلام بوده است.

شایعات کوویران در زمان اولین تزریق انسانی واکسن کرونا در ایران هم شایعات زیادی در مورد واکسن کوویران در فضای مجازی منتشر شده بود؛ شایعاتی شامل این که تزریق واکسن نمایشی و همچنين جلوی دوربین بوده و همچنين یا اصلا واکسن تزریق نشده.

ولي بايد توجه داشت نشر فیلم ها و همچنين تصاویر از لحظه تزریق واکسن بر روی مخبر، دختر رییس ستاد فرمات حضرت امام و پيشوا (ره) این شایعات را از بین برد.

واکسن سال شمسي ۲۰۲۲ به ایرانی ها می رسد هفته های پیش نیز مطلبی به نقل از مجله اکونومیست در شبکه های اجتماعی بازنشر شد که در آن هم نوشته شده بود ایران در سال شمسي ۲۰۲۲میلادی به واکسن کرونا برای واکسیناسیون خواهد رسید.

در بررسی های انجام شده مشخص شد، این ادعا با تحریف و همچنين تقطیع آمار اکونومیست نوشته شده و همچنين واقعیت آن هم است که در مجله اکونومیست طی برآوردی، ادعا شده است که در تاریخ ذکر شده بعد از واکسیناسیونِ تيم های خاص، شامل کادر درمان وسالمندان، واکسیناسیون به صورت گسترده در دسترس عموم خواهد بود.

در واقع رسانه های معاند به مطلبی استناد کرده اند که خود یک ادعا بوده و همچنين به هیچ وجه قطعی نیست.

کلید واژه ها: واکسن – شبکه های اجتماعی – واکسن کرونا – کرونا – شبکه های ماهواره ای – ناصرخسرو – شبکه – روزنامه های کشور – ایران – رسانه ها – شبکه های ماهواره – اجتماعی – شرکت هواپیمایی – محموله – دارو – یکی از – بازار – رسانه – هواپیمایی – فروش – وارد شدن – کاربران – نگهداری – روزنامه – ماهواره – نخستین – برنامه جذاب و جالب و خوب – اختصاص – انتقال – نهاد

منبع

شایعاتی که واکسن کرونا را نشانه رفته است در تاریخ ۷ January 2021 | 8:00 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم)

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم) |راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط …