خانه / دسته‌بندی نشده / شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا و همچنين سیما دوباره راه اندازی شد!

شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا و همچنين سیما دوباره راه اندازی شد!

شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا و همچنين سیما دوباره راه اندازی شد!

|شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا و همچنين سیما دوباره راه اندازی شد! از اس پی سیتی|

وزیر ارتباطات مجدداً از « ایجاد شبکه سیگنال رسانی زمینی» که سال شمسي ۹۷ خبر راه اندازی آن هم را داده بود، خبر داد و همچنين گفت: هدف از اجرای این پروژه پوشش شبکه های تلویزیونی در منطقه ها و مناطق محروم است.

– وزیر ارتباطات مجدداً از ایجاد شبکه سیگنال رسانی زمینی که سال شمسي ۹۷ خبر راه اندازی آن هم را داده بود، خبر داد و همچنين گفت: هدف از اجرای این پروژه پوشش شبکه های تلویزیونی در منطقه ها و مناطق محروم است.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازدر دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفت.

در شروع اجرای این پروژه با حمایت نمایندگان مجلس اعتباری بالغ بر ۲ هزار و همچنين ۹۱۰ میلیارد ریال به این طرح ملی اختصاص یافت تا سیگنال رسانی در مواقع اضطراری بدون وابستگی به شبکه های ماهواره ای خارجی برای صدا و همچنين سیما اجرایی مي شود.

بعد از آن هم در آبان ماه سال شمسي ۹۷ وزیر ارتباطات در مراسم پدافند غیرعامل، از راه اندازی شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا و همچنين سیما با هدف قطع وابستگی به سرويس ها و خدمات ماهواره ای خارجی خبر داد و همچنين گفت: از کار انداختن سرويس ها و خدمات ارتباطی عمومی به بهانه تحریم، خیال واهی است.

در آن هم زمان محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه تکمیل شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا و همچنين سیما یکی از مهمترین اقداماتی بود که بعد از سال شمسي ها موفق به انجام آن هم شدیم و همچنين با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و همچنين نهاد صدا و همچنين سیما این پروژه زیر بار رفته است، وعده داد که در هفته های آینده این طرح در مراسمی افتتاح رسمی خواهد شد.

به گفته وی، تا پیش از این و همچنين در دوره نخست تحریم ها، به دلیل وابستگی که برای پخش شبکه های ماهواره ای داشتیم با مشکلاتی مواجه شدیم و همچنين شهروندان و مردم شهر به خصوص منطقه ها و مناطق محروم نمی توانستند از پوشش شبکه ها بهره بري و استفاده کنند.

برای مثال به دلیل عدم پخش ماهواره ای، منطقه ها و مناطق محروم امکان تماشای رویداد بین المللی مانند فوتبال را نداشتند که تمام تلاش این بود که بتوانیم شبکه ای مجزا برای ارائه سرويس ها و خدمات در زمان مخاطرات تحریم داشته باشیم.

حال با گذشت بیش از دو سال شمسي از این اظهارات، وزیر ارتباطات در توییتی خبر از ایجاد شبکه سیگنال رسانی زمینی را داده و همچنين گفته است که این شبکه از هفته آینده رسماً فعالیت خود را آغاز می کند.

آذری جهرمی در توییتر اینطور نوشته است: شنیده بودید که در برخی منطقه ها و مناطق ایران، موقع پخش فوتبال یا والیبال، تلویزیون برنامه جذاب و جالب و خوب دیگری را پخش می کرد و همچنين شهروندان و مردم شهر معترض می شدند؟ مشکل حل شد.

با تلاش چندساله فنی و همچنين حقوقی، در همکاری با نهاد صداوسیما، شبکه سیگنال رسانی زمینی ایجاد شد و همچنين از هفته آینده رسماً فعالیت خود را آغاز می کند.

کلید واژه ها: راه اندازی – وزیر ارتباطات – شبکه های تلویزیونی – ارتباطات – سیگنال – شبکه – صدا و همچنين سیما – رسانی – منطقه ها و مناطق محروم – زمینی – شبکه های ماهواره ای – پروژه – شبکه های ماهواره – ماهواره – وابستگی – نمایندگان مجلس – وزارت ارتباطات – وزیر – سیما – منطقه ها و مناطق – محروم – نمایندگان – دستور کار – پوشش – داده – آبان ماه – اعتباری – اضطراری – میلیارد – طرح ملی

منبع

شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا و همچنين سیما دوباره راه اندازی شد! در تاریخ ۱ June 2021 | 11:00 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم)

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم) |راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط …