خانه / دسته‌بندی نشده / ظرفیت عظیم شبکه های اجتماعی برای معرفی فرهنگ تشیع

ظرفیت عظیم شبکه های اجتماعی برای معرفی فرهنگ تشیع

ظرفیت عظیم شبکه های اجتماعی برای معرفی فرهنگ تشیع

|ظرفیت عظیم شبکه های اجتماعی برای معرفی فرهنگ تشیع از اس پی سیتی|

بهره بري و استفاده از ظرفیت فضای مجازی و همچنين شبکه های اجتماعی در شناخت چهره واقعی تشیع مفید و همچنين تاثیر گذار بوده و همچنين گسترش رسانه های شخصی زمینه را فراهم می کند تا هرکدام از عزاداران به عنوان یک رسانه اهداف عمیق نهضت عاشورا را برای جهانیان تشریح و همچنين تبیین کنند.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازایکنا” از آذربایجان شرقی، این روزها نوای محزون یا حسین شهید در جهان طنین انداز می مي شود و همچنين همه ساله غم جانسوز و همچنين جانگذار شهادت سرور و همچنين سالار شهیدان دل عاشقان را خون می کند و همچنين آنهایی که سال شمسي ها سر ارادت به آستان حضرت دوست دارند دلهایشان روانه کربلای معلی می مي شود و همچنين تربت آن هم خاک پاک را طوطیای چشم می کنند.

شهروندان و مردم شهر ولایی ایران اسلامی در سوگ خورشید امامت و همچنين ولایت بر سر و همچنين سینه می زنند و همچنين اشک ماتم می ریزند، هر چند که دشمنان قسم خورده ایران اسلامی در صدد خواهند بود تا روح عزاداری شیعیان را در ماه محرم و همچنين صفر به حاشیه برانند و همچنين با اضافه کردن انواع پیرایه ها و همچنين بدعت ها آن هم را کم رنک کنند ولی عزاداری آگاهانه و همچنين با بصیرت شیعیان و همچنين عموم عزاداران باعث می مي شود طرح ها و همچنين نقشه های آنان راه به جایی نبرد.

اصلاح دین حضرت رسول اکرم، احیای امربه معروف و همچنين نهی از منکر، قیام علیه ظلم و همچنين تبعیض و همچنين سکوت نکردن در مقابل خلافت پر از ظلم یزید و همچنين بنی امیه از مهم ترین اهداف قیام امام و پيشوا حسین علیه السلام بود و همچنين این موضوع که آزادگان جهان را به وحدت و همچنين قیام علیه استکبار و همچنين دشمنان نظام اسلامی دعوت می کند باعث می گردد آزادگان جهان درس مقاومت و همچنين پایداری را از مکتب حسینی بیاموزند.

علی اسلامی، استاد دانشگاه در گفت وگو با ایکنا گفت: شبکه های ماهواره ای به همراه سایر رسانه ها در صدد خواهند بود چهره خشن و همچنين خشونت باری از شیعیان در ایام عزاداری امام و پيشوا حسین(ع) به دنیا معرفی کنند و همچنين شیعیان را اشخاص خون ریز و همچنين جنگ طلب جلوه دهند در حالی که نهضت حضرت ابا عبدالله الحسین بر پایه آگاهسازی، قیام علیه ظلم و همچنين ستم و همچنين امربه معروف و همچنين نهی از منکر بوده و همچنين آن هم حضرت در صدد بود تا امت اسلامی را از قید و همچنين بند زشتی ها و همچنين پلیدی ها رها کند.

وی خاطرنشان کرد: تشیع اتگلیسی و همچنين اسلام آمریکایی در نقطه مقابل تشیع علوی و همچنين حسینی و همچنين اسلام ناب محمدی دارد و همچنين دشمنان با القای برخی مفاهیم در صدد خواهند بود واقعیت ها را وارونه جلوه دهند بنابراین باید وقایع عاشورا و همچنين نهضت امام و پيشوا حسین علیه السلام مطابق با شرایط آن هم زمان برای نسل جوون امروز تحلیل و همچنين بازگو مي شود چرا که معاندین مکتب حماسی عاشورا شبهه افکنی می کنند که چه لزومی دارد یک حادثه تاریخی بعد از هزارسال دوباره احیاء مي شود و همچنين چرا در این شرایط بد اقتصادی باید در این زمینه هزینه کرد.

اسلامی با اشاره به اینکه اکنون در جهان تشیع انگلیسی در جهان صدمه زدن به اسلام ناب محمدی است تصریح کرد: بسیاری از اموری که به نام تشیع در امر عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین در جهان مطرح است مرتبط به تشییع انگلیسی است که می خواهند چهره خشن و همچنين غضبناک از اسلام را در قالب بدعت ها و همچنين انحرافات از اصول اولیه و همچنين اهداف قیام امام و پيشوا حسین و همچنين عزاداری همراه با آهنگ های نامناسب و همچنين .

جلوه دهند.

حکومت یزید متعلق به ۱۴۰۰ سال شمسي پیش نبوده و همچنين نیست بلکه در عصر حاضر نیز یزیدیان زمان وجود دارند و همچنين سعی می کنند افرادی که از مکتب انسان ساز عاشورا الگو گرفته اند را از ادامه مسیر منحرف کنند.

وی با اشاره به حرکت اصلاحی امام و پيشوا حسین علیه السلام ادامه داد: آن هم حضرت در صدد بود وجدان خفته مسلمانان آن هم عصر را بیدار کند و همچنين با حرکت اصلاح گرایانه خود نشان دهد فطرت انسان باید بیدار باشد و همچنين به تعبیر دیگر باید غیرت داشته باشد تا در سایه این تحول غفلت هایی که به آن هم دچار شده است از بین برود.

این استاد دانشگاه در ادامه بهره بري و استفاده از ظرفیت فضای مجازی و همچنين شبکه های اجتماعی را در شناخت چهره واقعی تشیع مفید و همچنين تاثیر گذار ذکر کرد و همچنين افزود: با گسترش رسانه های شخصی هر کدام از عزاداران می توانند به عنوان یک رسانه اهداف عمیق نهضت عاشورا را برای جهانیان تشریح و همچنين تبیین کنند.

اسلامی بیان کرد: وقتی شبکه های اجتماعی زندگی امروز شهروندان و مردم شهر را تحت تاثیر قرار داده است چه بهتر است که از این تکنولوژی در راستای بهره برداری از اهداف والای اسلامی بهره بري و استفاده کرد و همچنين در شناخت واقعی چهره امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين مکتب انسان ساز نهضت حسینی تلاش کرد.

وی شبکه های اجتماعی را نوعی گردهمایی اندیشه ا ذکر کرد و همچنين گفت: وقتی اشخاص از سراسر جهان با همدیگر در ارتباط خواهند بود می توانند از آداب، فرهنگ ها و همچنين مکتب های خاصی که در جهان وجود دارد آشنا شوند و همچنين چه بهتر است که ما شیعیان نیز در جهت تعالی فرهنگ ناب شیعی به سایر دوستان مجازی خود بکوشیم و همچنين بتوانیم اسلام ناب محمدی را به جهانیان معرفی کنیم.

استاد دانشگاه در قسمت و بخش دیگری از صحبت های خود الگوگیری کودکان و همچنين جوانان و نوجوانان از چهره های شاخص علمی، فرهنگی و همچنين دینی را از ویژگی های بارز سن نوجوانی ذکر کرد و همچنين افزود: بهتر است خانواده ها الگوهای دینی و همچنين مذهبی که در مکتب حضرت سیدالشهدا قد کشیده اند را به فرزندان خود معرفی کنند تا از نظر تربیتی و همچنين فکری بهتر بتوانند رشد کنند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: اسلام – اسلامی – شبکه های اجتماعی – امام و پيشوا حسین – شیعیان – عزاداری – عاشورا – شبکه های ماهواره ای – ابا عبدالله الحسین – جهان – امام و پيشوا – رسانه – شبکه های ماهواره – اجتماعی – آزادگان – عزاداری شیعیان – استاد دانشگاه – شبکه – نظام اسلامی – حسینی – شرایط – معروف – ایران – فضای مجازی – آذربایجان – آمریکایی – چهره – شهید – ماه محرم – اقتصادی

منبع

ظرفیت عظیم شبکه های اجتماعی برای معرفی فرهنگ تشیع در تاریخ ۱۶ September 2018 | 8:20 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

حاشیه ترکیه ای مست عشق؛ از فیلم تا سریال ماهواره ای

حاشیه ترکیه ای مست عشق؛ از فیلم تا سریال ماهواره ای |حاشیه ترکیه ای مست …