خانه / دسته‌بندی نشده / حدادعادل :جوون ها قدر فرهنگ خودشان را بدانند

حدادعادل :جوون ها قدر فرهنگ خودشان را بدانند

حدادعادل :جوون ها قدر فرهنگ خودشان را بدانند

|حدادعادل :جوون ها قدر فرهنگ خودشان را بدانند از اس پی سیتی|

فضای مجازی را یک امکانی می دانم که ممکن است زیان داشته باشد و همچنين یا ممکن است سود داشته باشد، که می مي شود از فواید آن هم بهره بري و استفاده کرد.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازراهبرد معاصر ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه جذاب و جالب و خوب بوستان گفتگو رادیو تهران، در مورد ارتباط خود با اهل محل و همچنين همسایه ها گفت: ارتباط ما با اهل محل خیلی خوب است، در این منزلی که هستیم سی و همچنين چند سال شمسي است که ساکنیم، با همسایه ها بسیار ارتباط و رابطه دوستانه ای داریم.

بنده سالهاست که شب عید نوروز برای همسایه های اطراف منزل مان از ابتدای کوچه تا انتهای کوچه تا کوچه های فرعی یک گلدان گل همراه با کارت تبریک درب منزل و خانه هایشان می فرستم، با توجه به این که عموم آنها را ندیده ام و همچنين نمی شناسم.

رییس فرهنگستان زبان و همچنين ادب فارسی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی بدون سبک زندگی اسلامی بررسي کننده و پروهشگر نمی مي شود افزود: من بیش از آنکه خواسته باشم برای تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنين سبک زندگی اسلامی زمان تعیین کنم که در کوتاه مدت یا در دراز مدت بررسي کننده و پروهشگر می مي شود یا خیر، خواستم ارتباط منطقی این دو مفهوم را با هم یادآوری کرده باشم.

تو نمی توانید دم از اقتصاد مقاومتی بزنید ولی به سبک غربی زندگی کنید.

در صورتي که بخواهید اقتصاد مقاومتی بررسي کننده و پروهشگر مي شود باید سبک زندگی مستقل داشته باشید، سبک زندگی اسلامی در ایران که خیلی فاصله دارد با این سبک زندگی که از شبکه های ماهواره ای تبلیغ می مي شود.

رییس بنیاد سعدی در ادامه با اشاره به سهمی که این بنیاد در گسترش زبان فارسی در دنیا دارد، گفت: آموزش زبان به عنوان زبان دوم یک تخصص غیر از زبان آموزش مادری است، این رشته در دنیا چند ده سال شمسي است که جدای از رشته های آموزش زبان، استقلال پیدا کرده و همچنين مهندسين و متخصصين و همچنين صاحب نظران و همچنين استادان براساس نظریه های روانشناسانه تئوری ها و همچنين نظریه های متنوع و گوناگون و مختلف دارند.

حداد عادل ادامه داد: ما در بنیاد سعدی سعی کردیم آموزش زبان به غیر ایرانی ها را مبتنی بر تخصص این رشته یعنی کار علمی کنیم، تا حالا بیش از ۱۰ کتاب منتشر کردیم که یکی از این کتاب ها به ۱۲ زبان ترجمه شده است.

برای سطوح متنوع و گوناگون و مختلف کتاب مناسبی داریم در حد ۱۰ جلد و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب مان به حدود ۶۰ تا ۷۰ جلد کتاب تالیفی بالغ می مي شود که به تدریج تالیف می کنیم.

ما در خواندن و همچنين درک معنا در مورد واژه دستور زبان و همچنين نوشتن در سطوح متنوع و گوناگون و مختلف کتاب های جدید با روش های علمی خاص این رشته تالیف کردیم.

همچنين و علاوه بر این؛ در حال حاضر در بیش از ۲۰۰ نقطه جهان بیش از ۳۰۰ کلاس زبان فارسی برقرار است که معلمانش با ما در ارتباط خواهند بود ما اینها را هم از نظر کتاب و همچنين هم نرم افزار در فضای مجازی پشتیبانی و همچنين تغذیه می کنیم و همچنين به معلمانش حقوق می دهیم.

وی افزود: در سال شمسي حدود ۳۰ دوره آموزش زبان چه برای معلمان و همچنين چه برای فارسی آموزان در داخل و همچنين خارج از کشور برگزار می کنیم که فارسی آموزان پیشرفته را از سراسر دنیا به ایران دعوت دعوت می کنیم تا اینها برای مراحل پیشرفته تر آماده شوند.

رییس فرهنگستان زبان و همچنين ادب فارسی با تاکید بر این که جای علوم انسانی در اداره کشور خالی است، افزود: در صورتي که تو علوم انسانی را مصداقش مدیریت و همچنين اقتصاد بدانید، باز حرف من غلط نیست.

ما هم در مدیریت هم در اقتصاد مشکل داریم، ولي بايد توجه داشت منظور من تنها و فقط مدیریت و همچنين اقتصاد نبود.

حداد عادل ادامه داد: اینکه به مقدار و اندازه کافی شهروندان و مردم شهر قانون پذیر نیستند؛ این را مهندسان باید حل کنند یا پزشکان یا مهندسين و متخصصين علوم انسانی، روانشناسان، جامعه شناسان و همچنين مهندسين و متخصصين علوم تربیتی چه کسی باید این را علاج کند.

این یک خللی است که نشان می دهد علوم انسانی جایش در جامعه ما خالی است.

یا در قصه اعتیاد، اعتیاد تنها و فقط با درمان حل می مي شود یا مسائل خانواده، فراوانی طلاق یا دشواری های ازدواج، اینها مسائل علوم انسانی نیست؟ مسائل اجتماعی نیست؟ جامعه ما و همچنين مدیران کشور ما هنوز این را قبول نکرده اند.

آن هم روش که می خواهند وقتی یک بیمارستان بسازند یک بیماری را ریشه کن کنند به سراغ پزشک می روند یا یک پالایشگاه بسازند باید به سراغ مهندس بروند، در مسائل فرهنگی و همچنين اجتماعی هم باید به سراغ متخصص علوم انسانی بروند، پیام من این بود.

وی افزود: ما در شورای تحول علوم انسانی که از شوراهای تصويب شده و مصوب قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی است، موضوع را کاملا جدی گرفتیم، ولي بايد توجه داشت عملی شدن و همچنين اجرایی شدن آن هم تابع همکاری وزارت علوم، این وزارت همکاری می کند ولي بايد توجه داشت ما انتظار بیشتر داریم.

حداد عادل با اشاره به نفوذ فضای مجازی در زندگی های امروزی خاطر نشان کرد: من فضای مجازی را فضایی بی در و همچنين پیکر و همچنين بی صاحب می دانم، یعنی کلا فضای مجازی را یک امکانی می دانم که ممکن است زیان داشته باشد و همچنين یا ممکن است سود داشته باشد، که می مي شود از فواید آن هم بهره بري و استفاده کرد.

وی ادامه داد: من برای کسانی که در توییتر حضور دارند می نویسم، شاید عده قابل توجهی از آنها در خارج از کشور باشند.

زيرا و به درستي که توییتر یک فضای خاصی است و همچنين آنجا خیلی از پیام ها، پیام های نامهربانی با انقلاب جمهوری اسلامی است.

من سعی می کنم آن هم مقدار و اندازه که خودم می فهمم از انقلاب اسلامی و همچنين جمهوری اسلامی دفاع کنم، نوع پیام هایی که من می گذارم از این دسته است.

ان شاءالله همه در سال شمسي ۹۸ بر سختی هایی که ممکن است دشمنان بخواهند بر ملت ما تحمیل کنند با همدلی، دوستی و همچنين وحدت به همدیگر رسیدگی کنیم، در صورتي که ما خودمان به همدیگر رسیدگی نکنیم از دیگران نمی توانیم توقع داشته باشیم.

وی در پایان با تاکید بر این که جوون ها باید قدر فرهنگ شان را بدانند، یادآور شد: جوون ها قدر فرهنگ خودشان را بدانند فرهنگ ریشه ماست، پیشینه ماست.

انسانی که با فرهنگ انس و همچنين آشنایی نداشته باشد مثل بوته بی ریشه است و همچنين خشک می مي شود.

فارس
کلید واژه ها: اقتصاد مقاومتی – سبک زندگی اسلامی – سبک زندگی – زبان – زندگی – آموزش زبان – فرهنگستان زبان و همچنين ادب فارسی – کتاب – اقتصاد – آموزش – مجمع تشخیص مصلحت نظام – فضای مجازی – اسلامی – شبکه های ماهواره ای – رشته – فارسی – مجمع تشخیص مصلحت – شبکه های ماهواره – بنیاد – زبان و همچنين ادب فارسی – فرهنگستان زبان – برنامه جذاب و جالب و خوب – زندگی مستقل – ایران – مجازی – فرهنگ – ایرانی ها – حداد عادل – نرم افزار – منزل

منبع

حدادعادل :جوون ها قدر فرهنگ خودشان را بدانند در تاریخ ۲۳ April 2019 | 11:30 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

حاشیه ترکیه ای مست عشق؛ از فیلم تا سریال ماهواره ای

حاشیه ترکیه ای مست عشق؛ از فیلم تا سریال ماهواره ای |حاشیه ترکیه ای مست …