خانه / دسته‌بندی نشده / جامعه دچار بیماری برندزدگی شده است

جامعه دچار بیماری برندزدگی شده است

جامعه دچار بیماری برندزدگی شده است

|جامعه دچار بیماری برندزدگی شده است از اس پی سیتی|

ـ آسیب شناس و همچنين رفتارشناس اجتماعی با بیان اینکه سبک زندگی از مسیر اصلی خود یعنی اسلامی ــ ایرانی منحرف شده است، افزود: عواملی همچون اشراف گرایی، – رقابت های غیرمنطقی و همچنين مقایسه خود با دیگران باعث شده که عده ای میتلا به بیماری برندزدگی شوند.

مجید ابهری، آسیب شناس و همچنين رفتارشناس اجتماعی در گفت وگو با ایکنا” از اصفهان، در مورد فرهنگ اجتماعی کالای ایرانی، اظهار کرد: سبک زندگی در هر جامعه، چراغ راه و همچنين مسیر اصلی سلیقه های متنوع و گوناگون و مختلف در ارتباط و رابطه با رفتار فردی و همچنين اجتماعی است.

پوشش، آرایش، پیرایش و همچنين تغذیه از محورهایی خواهند بود که تحت تأثیر سبک زندگی شکل گرفته و همچنين هدایت می شوند.

وی افزود: متأسفانه در چند سال شمسي اخیر سبک زندگی در جامعه ما تحت تأثیر شبکه های ماهواره ای و همچنين برخی از فرایند های فضای مجازی قرار گرفته و همچنين از مسیر اصلی خود یعنی سبک زندگی اسلامی ــ ایرانی منحرف شده است.

حمایت از تولیدات داخلیابهری با بیان اینکه یکی از محورهای اصلی در تعیین سبک زندگی، اقتصاد و همچنين خرید اقلام مورد نیاز اشخاص و همچنين خانواده است، افزود: سال شمسي ها متمادی است که در مورد حمایت از تولیدات داخلی صحبت می مي شود، تولیداتی که توانایی رقابت با کشورهای بیگانه را ندارند، باید حداقل توانمندی مصرف در بازار های داخلی را داشته باشند.

عواملی همچون اشراف گرایی، رقابت های غیر منطقی و همچنين مقایسه خود با دیگران باعث شده که عده ایی بیماری برندزدگی پیدا کنند.

وی افزود: این ویروس فرهنگی موجب شده که حتی برخی از جوانان و نوجوانان و همچنين کودکان نیز هنگام تهیه لباس یا موادغذایی به دنبال برند یا شرکت مخصوص غیر ایرانی باشند و همچنين با تفاخر در مجالس، مدرسه و همچنين دانشگاه از خارجی بودن کالا یا موارد دیگر صحبت کنند که این ناشی از عدم بهره بري و استفاده الگوی رفتاری مناسب در جامعه است.

والدین، دوستان و همچنين همسالان، مسؤلین، چهره های محبوب و همچنين یا سلبریتی ها الگوی های اصلی رفتاری در جامعه خواهند بود که موجب تقلید اشخاص قرار می گیرند.

تسخیر کشور با اقلام کم ارزش این آسیب شناس و همچنين رفتارشناس اجتماعی گفت: متأسفانه وقتی دولتمردان ما از خودروهای ساخت خارج و همچنين سایر کالاهای خارجی بهره بري و استفاده می کنند، دیگر جایی برای توصیه به جوانان در تهیه و همچنين بهره بري و استفاده اقلام داخلی نمی ماند.

باید ابتدا وارد شدن و همچنين قاچاق کالا های ساخت کشورهای بیگانه به ایران منع مي شود، چرا که تا وقتی اقلام قاچاق وارد کشور مي شود، تولید داخلی دچار ورشکستگی خواهد شد.

در ده سال شمسي قبل بیش از ۵ یا۶ هزار واحد تولیدی ورشکسته و همچنين تعطیل شده و همچنين علت آن هم این است که بازار کشور ما توسط اقلام کم ارزش کشورهای دیگر به تسخیر درآمده است.

ابهری افزود: زمانی که تبلیغات کالا خارجی و همچنين وارد شدن آن هم ممنوع مي شود و همچنين الگو های رفتاری در تبلیغ تولید کالاهای داخلی فعالیت کنند، تولید کنندگان داخلی سلیقه های شهروندان و مردم شهر را مورد نظر قرار داده و همچنين از نظر کیفی استانداردهای تولیدی را افزایش دهند، دیگر مجالی برای مصرف تولیدات خارجی نخواهد ماند.

بنابراین حمایت حکومت و همچنين شهروندان و مردم شهر است که می تواند تولیدات داخلی را در جایگاه ویژه و همچنين قابل قبول قرار دهد.

کلید واژه ها: سبک زندگی – اجتماعی – رفتار – زندگی – ایران – تولید – جامعه – ایرانی – کشور – بیماری – شبکه های ماهواره ای – برند – شبکه های ماهواره – سبک زندگی اسلامی – جوانان – اسلامی – حمایت – قاچاق – بازار – فرهنگ – فضای مجازی – سلبریتی ها – ورشکستگی – جوانان و نوجوانان – خانواده – ماهواره – دانشگاه – تبلیغات – اقتصاد – فرهنگی

منبع

جامعه دچار بیماری برندزدگی شده است در تاریخ ۲۹ April 2019 | 10:25 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم)

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم) |راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط …