خانه / دسته‌بندی نشده / احمد خاتمی: اظهارات رهبر انقلاب در دیدار با آبه زیرکانه بود

احمد خاتمی: اظهارات رهبر انقلاب در دیدار با آبه زیرکانه بود

احمد خاتمی: اظهارات رهبر انقلاب در دیدار با آبه زیرکانه بود

|احمد خاتمی: اظهارات رهبر انقلاب در دیدار با آبه زیرکانه بود از اس پی سیتی|

هفته ای که گذراندیم، هفته پرترافیک سیاسی بود مهم ترین آن هم دیدار نخست وزیر ژاپن به شمار می رفت او برای نخستین بار طی این چهاردهه و همچنين در چنین جایگاهی به ایران آمد و همچنين آخر این اتفاق، – به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازجماران؛ امام و پيشوا جمعه موقت تهران گفت: اظهارات مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن، اظهارات یک رهبر خردورز، زیرک و همچنين هوشیار بود و همچنين ما به چنین رهبر بزرگی می بالیم.

آیت الله سیداحمد خاتمی امام و پيشوا جمعه موقت تهران، امروز ۲۴ خردادماه در خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به آیه ۶ سوره حجرات است، گفت: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا أَنْ تُصِیبُوا قَو همچنينْمًا بِجَهَالَهٍ فَتُصْبِحُوا عَلَیٰ مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِینَ؛ در قبل و همچنين امروز رسانه جزو و همچنين متن زندگی بوده است این حقیقتی است و همچنين امروز با گسترش رسانه ها به ویژه فضای مجازی اهمیت بیشتری پیدا کرده است و همچنين آن هم وضعیتی که امروز در عرصه رسانه شاهدش هستیم، قبلا قطعا چنین نبوده است.

وی ادامه داد: در این عرصه چگونه زندگی کنیم؟ این آیه شریفه بخشی از زندگی در این عرصه را بیان می کند.

که با فضای اینچنینی چگونه زندگی کنید.

آیت الله خاتمی اظهار کرد: امام و پيشوا جمعه موقت صاحبان رسانه ها (مکتوب، شنیداری، دیداری، فضای مجازی، شبکه های ماهواره ای و همچنين.

) خداوند تبارک و تعالي را در نظر داشته باشند.

در عرصه به خصوص خبرهاي جديد هرچه بدست شان رسید، فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نکنند ثبت کردنی و همچنين گستردنی است.

وی بیان کرد: ادبیات فحش، هتاکی، اهانت، ادبیات یک جامعه اسلامی نیست.

فضای مجازی از سوی برخی از کاربران به کانون بدزبانی و همچنين هتاکی تبدیل شده است که مرزی هم ندارد.

یعنی اصلا گویا خوراک بعضی ها در فضای مجازی بدزبانی و همچنين هتاکی و همچنين اهانت است.

آیت الله خاتمی اظهار کرد: هفته ای که گذراندیم، هفته پرترافیک سیاسی بود مهم ترین آن هم دیدار نخست وزیر ژاپن به شمار می رفت او برای نخستین بار طی این چهاردهه و همچنين در چنین جایگاهی به ایران آمد و همچنين آخر این اتفاق، ملاقات با مقام معظم رهبری بود که انصافا اظهارات مقام معظم رهبری در این دیدار، اظهارات یک رهبر خردورز، ظریف، زیرک و همچنين هوشیار بود و همچنين ما به چنین رهبر بزرگی می بالیم.

وی با اشاره به رسم و همچنين ادب مهمان نوازی مقام معظم رهبری از آبه گفته استپیامبراعظم(ص) می فرماید، کسی که ایمان به خداوند تبارک و تعالي و همچنين روز قیامت دارد، مهمان را گرامی بدارد و همچنين رسم و همچنين ادب مهمان نوازی را مقام معظم رهبری به خوبی رعایت کردند.

ایشان فرمودند، ما در حسن نیت و همچنين جدی بودن تو تردیدی نداریم و همچنين ژاپن را کشوری دوست می دانیم اگرچه گلایه هایی داریم.

این رسم مهمان نوازی است.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: آبه در این دیدار گفت که نيت و اراده دارم پیام رییس جمهور آمریکا را برسانم که مقام معظم رهبری فرمودند، من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمیدانم و همچنين هیچ پاسخی به او ندارم و همچنين نخواهم داد.

این سبک سبکی است که پیامبر دستور داده است که متکبران را باید تحقیر کرد و همچنين حق ترامپ همین است.

وی بیان کرد: پیامبراعظم فرموده است، وقتی متکبران را دیدید در برابرشان تکبر بورزید و همچنين باید تحقیر و همچنين تخفیف شان کرد.

امام و پيشوا جمعه موقت تهران تصریح کرد: آبه از قول ترامپ گفت که ما نيت و اراده تغییر رژیم را نداریم که مقام معظم رهبری فرمودند در این چهل سال شمسي همه رییس جمهور ها نيت و اراده داشتند و همچنين نتوانستند و همچنين در صورتي که این هم نيت و اراده دارد که نخواهد توانسته بود.

این موضع حضرت آقا زیربنای قرآنی دارد.

خداوند در سوره بقره آیه ۲۱۷ می فرماید، آنقدر می جنگند که تو دست از دین تان بردارد.

آنها نمی توانند و همچنين واقعا هم نمی توانند.

البته پیشگویی مولاست که هرکسی با حق درافتاد ور افتاد.

قطعا ترامپ می داند که یارای مقابله با نظام دینی و همچنين نظام حق را ندارد.

وی بیان کرد: آبه در این دیدار از ترامپ پیغام آورد که مذاکره مجدد در مسأله هسته ای داشته باشیم و همچنين مقام معظم رهبری فرمودند که نزدیک به شش سال شمسي است که در حال مذاکره بودیم و همچنين به نقطه ای رسیدیم که ترامپ همه تعهدها را زیرپا گذشت.

این تجربه تلخ دیگر تکرار نمی مي شود و همچنين مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی مي شود.

آیت الله خاتمی اظهار کرد: آبه به مقام معظم رهبری گفت که ترامپ عنوان کرده که نيت و اراده دارد صادقانه پای مذاکره بیاید و همچنين مقام معظم رهبری فرمودند، دروغ است و همچنين ترامپ صادق نیست.

از مقامات آمریکایی صداقت دیدن بعید است.

یک روزنامه آمریکایی نوشته است که از زمان ریاست جمهوری ترامپ، بیش از ده هزار دروغ گفته است.

وی ادامه داد: به خوبی می فهمیم که این باند حاکم بر آمریکا و همچنين مثلث شرارت، صداقت سرشان نمی مي شود.

بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری ترامپ عنوان کرد که نه ما آمادگی داریم و همچنين نه ایران آماده مذاکره است.

حال باید گفت که از دو هفته پیش ژاپن را واسطه کرده ای تا پای مذاکره بیاییم.

امام و پيشوا جمعه موقت تهران تصریح کرد: ترامپ رأی می خواهد و همچنين اخر امسال ریاست جمهوری آمریکا را پیش رو داریم و همچنين رأی او به این موضوع گره خورده است که ایران را به پای مذاکره برساند و همچنين این آرزو را به گور خواهد برد.

وی بیان کرد: نخست وزیر ژاپن گفت که مانع از ساخت سلاح هسته ای شویم و همچنين مقام معظم رهبری فرمودند که اولا ما شرعا ساختن سلاح های گشتار جمعی را شایسته نمی دانیم.

منتها آمریکا باید توجه کند که در صورتي که نيت و اراده داشتیم بسازیم، آمریکا هیچ کاری نمی توانسته بود بکند تا مانع از کار ما مي شود.

ما ترس از تو نداریم.

آیت الله خاتمی اظهار کرد: شماها در انبارهای تان هزاران چند هزار کلاهک اتمی دارید، آن هم وقت تو می خواهید ایران را مانع ساخت شوید.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند که با مذاکره هیچ مشکلی حل نخواهد شد و همچنين ملت آزاد زیر بار فشار مذاکره نخواهد رفت.

امام و پيشوا جمعه موقت تهران با اشاره به عطش سیری ناپذیری سعودی ها در آدم کشی گفت: هرجا نام ادم کشی و همچنين نام غارت گری باشد، پای سعودی ها در میان است.

آنها همه زیرساخت های یمن را ویران کردند و همچنين بیش از ۵۰ هزار فرد يا شخص را کشتند.

یونسیف در آماری اعلام کرده است که در یمن هر دوساعت یکبار، یک مادر و همچنين شش نوزاد جان خود را از دست می دهند.

تو سعودی ها ننگ جهان اسلام هستید.

وی بیان کرد: در سودان، شورای نظامی حاکم با حمایت سعودی ها آدم می کشد و همچنين به رود نیل می ریزد.

اخیرا یک نوجوان سیزده ساله که با دوچرخه در تظاهرات علیه آل سعود بوده را دستگیر کردند و همچنين یک ماه در سلول انفرادی انداختند و همچنين سپس حکم اعدام با شمشیر را برایش صادر کردند.

آل سعود حق تان است که بگوییم مردن و مرگ بر آل سعود .

آیت الله خاتمی با اشاره به مسأله حجاب گفت: حجاب و همچنين عفاف موعظه و همچنين نصیحت نیست بله یک قانون است.

آفرین بر رییس نیروی انتظامی که عنوان کرد کشف حجاب جرم و جنايت است و همچنين ما با آن هم مقابله می کنیم.

وی بیان کرد: مسأله حجاب تأمینن کننده امنیت اخلاقی و همچنين امنیت روانی جامعه بوده و همچنين حتی به نفع هنجارشکنان است.

همچنین بی حجابی، بدحجابی و همچنين شل حجابی عادی نیست بله قطعا برنامه جذاب و جالب و خوب طراحی ریزی دشمن است.

البته نمی گویم هر بدحجاب و همچنين شل ححاب عامل دشمن است؛ گاهی آنها نمی دانند.

به آنها دلسوزانه می گویم که در میدان دشمن بازی نکنید.

در ارتباط و رابطه با حجاب باید از طریق قانون برخورد مي شود و همچنين این موضوع باید قانونی باشد.

امام و پيشوا جمعه موقت تهران تصریح کرد: رفتار درست شهروندان و مردم شهر در ارتباط و رابطه با راننده غیور اسنپ مناسب بود.

مسئولان به خصوص دستگاه قضایی هم باید حمایت کنند که البته رییس قوه قضاییه هم عنوان کرد که حجاب باید قانونی و همچنين شرعا حمایت مي شود.

وی بیان کرد: در چند مورد که شاهد هنجار شکنی هایی بودیم، دستگاه قضا خوب وارد شد و همچنين آفرین بر دستگاه قضایی مازندران که به خوبی در این قضیه وارد شدند و همچنين از آنها تشکر می کنم.

آیت الله خاتمی اظهار کرد: در جاهای دیگری در فضای مجازی بی حجایی هایی دیده می مي شود که دل آدم کباب می مي شود ولي بايد توجه داشت دستگاه قضایی به خوبی در این قضیه وارد شده و همچنين برخورد می کند.

وی با اشاره به برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی گفت: بعضی ها هنجارشکنی ها شان حد و همچنين مرز ندارد؛ آنهایی که هنجارشکنی شان حد و همچنين مرز ندارد، باید قانون به سراغ شان برود.

قانون این ها را سرجای شان می نشاند.

امام و پيشوا جمعه موقت تهران با اشاره به قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسؤولان و همچنين کارگزاران جمهوری اسلامی گفت: این قانون به تصویب رسیده بود که آیین نامه اجرایی آن هم اخیرا ابلاغ شد.

شامل راه های مؤثر جلوگیری از مفاسد، نظارت شهروندان و مردم شهر است.

وی ادامه داد: باید رفتار مسئولان و همچنين دارايي ها شان در ویترین شیشه ای باشد تا همه ببینند که در صورتي که دست از پا خطا کردند، قبل از اینکه قانون به سراغ شان بیاید، وجدان های عمومی یقه شان را بگیرد.

این وضع و همچنين این راه سالم سازی نظام اداری بوده و همچنين برگفته از کلام امیرالمؤمنین(ع) است.

آیت الله خاتمی با اشاره به آیه ۷۰ سوره احزاب گفت: ۶۹یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ و همچنينَ قُولُوا قَو همچنينْلاً سَدیداً؛ مؤمنان تقوا داشته باشید و همچنين تقوا را در گفتار نشان دهید.

یعنی در صورتي که رسانه ای را برای نشر خبری متهم کردند، او بتواند به قاضی جواب دهد.

دروغ و همچنين شایعات نمی تواند زیرمجموعه قول سدید باشد.

صاحبان رسانه ها دقت کنند در آنچه در رسانه ها می آورند.

وی ادامه داد: کاربران باید بدون تحقیق حرفی را نپذیرند.

خداوند در آیه ۶ سوره حجرات فرموده است(یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِنْ جاءَکُمْ فاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا أَنْ تُصیبُوا قَو همچنينْماً بِجَهالَهٍ فَتُصْبِحُوا عَلی ما فَعَلْتُمْ نادِمینَ) که ای مؤمنان در صورتي که فاسقی خبری برای تان آورد، تحقیق کنید و همچنين تحقیق نکرده نپذیرید.

خبرهاي جديد تحقیق نکرده برخورد دارد و همچنين این برخورد پشیمانی به همراه می آورد.

اشخاص فاسقی که رسانه اش دقتی بر راستی ندارد و همچنين هرچه به جناح و همچنين حزبش می خورد را منتشر می کند، فاسقی بیش نیست.

کسی که به حلال و همچنين حرام در عرصه های متنوع و گوناگون و مختلف پایبند نیست، فاسق است.

آیت الله خاتمی اظهار کرد: رسانه های از خداوند تبارک و تعالي بی خبر و همچنين بیگانه آن هم سوی مرزها دین هم برای آنها مطرح نیست و همچنين هر آنچه که می بینند را منتشر می کنند.

در فضای اینچنینی بسیار باید دقت کرد.

وی بیان کرد: ما دو دروغگو داریم.

اول آنکه دروغگوی واقعی آن هم است که خبر را می سازد و همچنين جعل می کند.

دوم کسی که حقیقتا دروغگو نیست ولي بايد توجه داشت در حکم دروغگو به شمار می رود.

حضرت علی(ع) می فرماید، کسی که هر خبری را نقل می کند و همچنين هرآنچه به گوشش رسد را منتقل می کند، او هم در حکم دروغگوست؛ چراکه ندانسته خبر را منتشر کرده است.

امام و پيشوا جمعه موقت تهران اظهار کرد: هرآنچه سایت ها می گویند و همچنين منتشر می کنند، وحی منزل نیست.

مراقب باشیم در لیست دروغگویان قرار نگیریم.

وی ادامه داد: فحاشی، دشمنی، دعوا، اختلاف و همچنين کدورت می آورد.

به کجا می رود افرادی که در فضای مجازی فعال خواهند بود و همچنين احساس می کنند که حضورشان باید همراه با فحش و همچنين اهانت باشد.

میان نقد و همچنين هتاکی فاصله است.

انشالله سبک زندگی ما در همه عرصه ها سبک زندگی دینی باشد، شامل در عرصه رسانه که دینداری را نشان دهند.

آیت الله خاتمی با اشاره به سالروز تخریب قبول ائمه بقیع گفت: روز چهارشنبه قبل مصادف با هشتم شوال(سالروز تخریب قبول ائمه بقیع) بود که این جنایت مرتبط به ۹۰ سال شمسي پیش است.

جنایتی که وهابی ها کردند و همچنين امروز هم آنچه که داعش خود خوانده می کند، زیربنای فکر کردن و انديشيدن همین است؛ بنابراین به تعبیر مقام معظم رهبری نتوانستند که در صورتي که می توانستند قبر پیغبر(ص) را نابود می کردند.

این فکر کردن و انديشيدن انگلیسی کذایی است و همچنين این جنایت محکوم است.

وی با اشاره به شهادت حجت الاسلام خرسند در شب بیست و همچنين سوم ماه رمضان گفت: حجت الاسلام خرسند، امام و پيشوا جمعه کازرون بعد از برگشتن از احیا، به طرز فجیعی به شهادت رسید؛ شهادتی که برای او افتخاری بود وداغی سنگین بود برای همه که او را می شناختند.

دستگاه قضایی برخورد قاطع با قاتلش انجام داد که امیدواریم شرکای جرم و جنايت را پیدا کنند و همچنين به سزای اعمالش برسانند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: مقام معظم رهبری – رهبر – آیت الله خاتمی – فضای مجازی – امام و پيشوا جمعه موقت تهران – آیت الله – دیدار – امام و پيشوا جمعه – رهبری – خاتمی – خطبه های نماز جمعه تهران – آیت الله سیداحمد خاتمی – زندگی – امروز – رسانه – مجازی – شبکه های ماهواره ای – خطبه های نماز جمعه – ژاپن – جمعه – تهران – شبکه های ماهواره – نماز جمعه تهران – سیداحمد خاتمی – وزیر – امام و پيشوا – ادبیات – نخستین – جامعه اسلامی – رهبر انقلاب

منبع

احمد خاتمی: اظهارات رهبر انقلاب در دیدار با آبه زیرکانه بود در تاریخ ۱۴ June 2019 | 2:51 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

حاشیه ترکیه ای مست عشق؛ از فیلم تا سریال ماهواره ای

حاشیه ترکیه ای مست عشق؛ از فیلم تا سریال ماهواره ای |حاشیه ترکیه ای مست …